Prechádzka v korunách stromov? Poďte do Bachledky!

Prechádzka v korunách stromov? Poďte do Bachledky!

Tami 31. 8. 2018 Zdieľať

Prechádzka s deťmi na skutočne čerstvom vzduchu? Určite vyskúšajte populárnu atrakciu v Bachledovej doline – Chodník korunami stromov.

Chodník sa nachádza v oblasti Spišskej Magury a obklopený jeočarujúcou prírodou. Najpohodlnejšie sa sem dostanete autom, ktoré môžete zaparkovať na parkovisku priamo pod lanovkou. Toto parkovisko sa zvykne najmä počas víkendov veľmi rýchlo zaplniť. K dispozícii sú však aj iné záchytné parkoviská, ku ktorým vás odnaviguje personál parkoviska.

V súčasnosti sa ku chodníku viete dostať iba peši. V minulosti sa dala využiť na prepravu aj sedačková lanovka, tú však momentálne vymieňajú za novú kabinkovú. Spojazdniť by ju mali už tento rok, nie je však ešte známe kedy presne. Ku chodníku sa môžete vydať z viacerých smerov. Najčastejšie využívaná je cesta priamo z Bachledovej doliny dlhá približne 2.6 km. Výstup po nej vám zaberie asi 45 minút. Ku chodníku sa viete dostať aj z Malej Frankovej po menej náročnej trase po lúke dlhej 1.1 km alebo z Jezerska po stredne náročnom náučnom turistickom chodníku okolo jazera. Hoci sa na chodník dá dostať aj kočíkom, pre väčšie pohodlie odporúčame pre malé deti nosič. Pred vstupom na chodník sa potom dá požičať kočiar zdarma. Samozrejmosťou je pevná obuv pre dospelých aj deti a keďže sa dostávame do výšky 1175 m n. m., tak aj primerané oblečenie.

Lístky na chodník sa kupujú hneď pred vstupom. Opäť platí, že čím skôr prídete, tým menej budete čakať v rade. Cena pre dospelého je 9 €, pre deti od 3 do 14 rokov a seniorov je to 7 €. Deti do 3 rokov majú vstup na chodník zdarma.

Chodník korunami stromov má ľahko zapamätateľnú dĺžku 1234 metrov a je celý bezbariérový. Po bokoch je zabezpečený priehľadnými sieťami, takže sa nemusíte o svoje ratolesti báť. Skromným odhadom ho viete prejsť do hodiny, závisí to však od toho, ako dlho sa pristavíte pri viacerých adrenalínových a edukačných zastávkach. Chodník sa na konci stáča do vyhliadkovej veže vysokej 32 metrov. Je odtiaľ krásny výhľad na Tatry, Pieniny a Zamagurie.

Na vrchole vyhliadkovej veže sa nachádza sieť, cez ktorú vidíte pod seba až úplne nadol veže a po ktorej sa môžete aj poprechádzať. Ľahko sa to síce hovorí, ale nie každý nájde odvahu vstúpiť na sieť. Dolu z veže sa viete dostať tou istou trasou. Je tu aj možnosť dostať sa z veže 67 metrov dlhým suchým tobogánom, ktorý je ale počas trvania stavebných prác v blízkosti chodníka uzatvorený. Z veže sa dostanete priamo k východu z chodníka, nemusíte sa vracať celým chodníkom späť. Ak by mali vaše deti ešte prebytok energie, pred areálom sa nachádzajú detské ihriská a občerstvenie.

A ešte tip pre rodiny so psíkmi, títo nemajú povolený vstup na chodník, avšak pri vstupe sú k dispozícii zdarma voliéry s vodou, kde môžu na vás počkať.

Tak už len pekné počasie, dobrú náladu a hor sa na chodník v korunách stromov!

Tami

Tami

Tami

Odjakživa som zbožňovala cestovanie a spoznávanie nových miest. Teraz, keď som už mamou, zbožňujem to ešte viac, pretože mi do mojej cestovateľskej partie pribudol skvelý parťák.