Prechádzka v korunách stromov? Poďte do Bachledky!

Prechádzka v korunách stromov? Poďte do Bachledky!

Tami 27. 9. 2020

Poďte sa pozrieť na svet z výšky! Tento úchvatný Chodník korunami stromov sa nachádza v oblasti Spišskej Magury a obklopený je očarujúcou prírodou. Najpohodlnejšie sa sem dostanete autom, ktoré môžete zaparkovať na parkovisku priamo pod lanovkou, no treba rátať s tým, že sa zvykne najmä počas víkendov veľmi rýchlo zaplniť. K dispozícii sú však aj iné záchytné parkoviská, ku ktorým vás odnaviguje personál parkoviska.

Tí, ktorí sa radi vyvezú, určite radi využijú kabínkovú lanovku, ktorou sa dá pohodlne dostať až ku chodníku. Dobrá správa – lanovkou bezplatne prepravíte psa, detský kočík i bicykel. Peši sa k chodníku môžete vydať z viacerých smerov. Najčastejšie využívaná je cesta priamo z Bachledovej doliny dlhá približne 2,6 km. Výstup po nej vám zaberie asi 45 minút.

Ku chodníku sa viete dostať aj z Malej Frankovej po menej náročnej trase po lúke dlhej 1,1 km alebo z Jezerska po stredne náročnom náučnom turistickom chodníku okolo jazera. Hoci sa na chodník dá dostať aj kočíkom, pre väčšie pohodlie odporúčame pre malé deti nosič. Pred vstupom na chodník sa potom dá požičať kočiar zdarma. Samozrejmosťou je pevná obuv pre dospelých aj deti a keďže sa dostávame do výšky 1175 m n. m., tak aj primerané oblečenie.

Za pekného počasia vidno štíty Tatier ako na dlani.Za pekného počasia vidno štíty Tatier ako na dlani.

Lístky na chodník sa kupujú hneď pred vstupom. Opäť platí, že čím skôr prídete, tým menej budete čakať v rade. Chodník korunami stromov má ľahko zapamätateľnú dĺžku 1234 metrov a je celý bezbariérový. Po bokoch je zabezpečený priehľadnými sieťami, takže sa nemusíte o svoje ratolesti báť. Skromným odhadom ho viete prejsť do hodiny, závisí to však od toho, ako dlho sa pristavíte pri viacerých adrenalínových a edukačných zastávkach. Chodník sa na konci stáča do vyhliadkovej veže vysokej 32 metrov. Je odtiaľ krásny výhľad na Tatry, Pieniny a Zamagurie.

Ak je počasie prajné, dovidíte až na Pieniny, Tatry a Zamagurie.Ak je počasie prajné, dovidíte až na Pieniny, Tatry a Zamagurie.

Na vrchole vyhliadkovej veže sa nachádza sieť, cez ktorú vidíte pod seba až úplne nadol veže a po ktorej sa môžete aj poprechádzať. Ľahko sa to síce hovorí, ale nie každý nájde odvahu sem vstúpiť.

Na pochôdznu sieť sa neodváži vstúpiť každý.Na pochôdznu sieť sa neodváži vstúpiť každý.

Dolu z veže sa viete dostať tou istou trasou. Pre adrenalínových nadšencov je tu aj možnosť dostať sa z veže 67 metrov dlhým suchým toboganom. Z veže sa dostanete priamo k východu z chodníka, nemusíte sa vracať celým chodníkom späť. Ak by mali vaše deti ešte prebytok energie, pred areálom sa nachádzajú detské ihriská a občerstvenie.

Dobré vedieť: Psy nemajú povolený vstup na chodník, avšak pri vstupe sú k dispozícii zdarma voliéry s vodou, kde na vás môžu počkať.

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE:

  • Kde sa chodník nachádza: v Tatrách, blízko Ždiaru
  • Vstupné na chodník s obojsmernou lanovkou: dospelý: 20 €, dieťa 3–14 r, senior nad 65 r., ZŤP-S so sprievodcom: 16 €, rodinné vstupné 2 dospelí + 2 deti: 49 € (kompletný cenník TU)
  • Dĺžka chodníka: 1234 m
  • Vyhliadková veža: najvyšší bod 32 m
  • Lanovka: kabínková lanovka z Bachledovej doliny až k chodníku
  • Atrakcie: suchý 67 m dlhý tobogan z veže, interaktívny ďalekohľad, pochôdzna sieť v strede trasy
  • Otváracie hodiny: 9:00 – 16:00 h (v zime len v prípade priaznivého počasia) 

Tak už len pekné počasie, dobrú náladu a hor sa medzi koruny stromov!

Nájdite si ubytovanie v okolí Chodníka korunami stromov

Tami

Odjakživa som zbožňovala cestovanie a spoznávanie nových miest. Teraz, keď som už mamou, zbožňujem to ešte viac, pretože mi do mojej cestovateľskej partie pribudol skvelý parťák.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!