Skryté poklady Liptovského Jána

Skryté poklady Liptovského Jána

Zľavomat.sk 10. 7. 2020

Zľavomat sa cez leto stal lovcom pokladov. Túlal sa po Slovensku a vyberal perly pre všetkých náruživých dovolenkárov i turistov. Čo vidieť, kam zavítať, čo vyskúšať, kde sa stratiť. Obcou, ktorú by sa na potulkách tuzemskom určite nemali vynechať, je aj Liptovský Ján.

Vitajte v Národnom parku Nízke Tatry. Pripravte sa nekonečné zelené údolia, slnko jasnejšie než dolina i prekrásne výhľady. Toto miesto vás dostane v každom ročnom období! Prebúdzajúca sa príroda na jar, príjemné slnečné lúče v lete, šuchotajúce lesy na jeseň a biele kopec v zime. No do Liptovského Jána si vždy k turistickým topánkam baľte aj plavky, mešec na mince, ďalekohľad i lupu. Okrem dokonalej prírody ako stvorenej na krátke prechádzky i dlhé túry, tu totiž môžete objaviť aj niečo špeciálne. Zoznámte sa, Janko Liptovský!

Termálny prameň Kaďa

Pre divokých fantastické aquaparky v okolí, pre duše túžiace rozjímať v lone zelenej prírody Termálny prameň Kaďa. Prírodný wellness, obklopený zeleňou, ktorý vašu uponáhľanú myseľ tak správne spomalí a naladí iba na harmonické vibrácie. Voda má teplotu 20°C, na pocit je vlažná, no už po chvíli pocítite, ako vám prehreje kĺbi a perfektne uvoľní svalstvo. V Kadi sa nepláva, iba tak lenivo relaxuje. 🙂 Prineste si aj prázdnu fľašu, domov si v nej odnesiete liečivú vodu.

 • Bezplatný vstup
 • Trávnatý areál
 • V blízkosti dve bezplatné parkoviská
 • K dispozícii bufet, jednoduché šatne i WC

Kúpanie v termálnej kadi je bezplatné.Kúpanie v termálnej kadi je bezplatné.

Rieka Štiavnica v Jánskej doline.Rieka Štiavnica v Jánskej doline.

Areál Mini Slovensko

Slovenské kultúrne pamiatky i železnica (áno, vláčiky tu nikdy nemeškajú). 18 modelov v mierke 1:25 so silným dôrazom pre detail vám umožní mať Slovensko doslova ako na dlani. Vcíťte sa do kože Gulivera a pozrite na rodnú zem z novej perspektívy.

 • Slovenský unikát
 • V areáli lavičky, pre pozorovanie vláčikov
 • Perfektné pre návštevu s deťmi!

V parku miniatúr si môžete prehliadnuť vybrané slovenské kultúrne pamiatky v mierke 1:25.V parku miniatúr si môžete prehliadnuť vybrané slovenské kultúrne pamiatky v mierke 1:25.

Ubytovanie na Liptove

Podzemie pod vežami – Mincovníčkovo

Minca. Vyhňa. Baňa. Dražba. Alebo: Prežite príbeh života mince! Zážitok, ktorý vás vezme až do podzemia a prezradí vám, ako sa zo zlatonosnej rudy s pomocou ohňa a vody stáva minca. A zažijete aj skutočnú dražbu, kedy sa o mince zaujímajú vášniví zberatelia. Zakúpiť si môžete aj krásne slovenské suveníry.

 • Vstup so sprievodcom každých 40 minút
 • Názorné ukážky a pútavé príbehy
 • Autom až k expozícii
 • Bezplatné parkovisko
 • Perfektné pre návštevu s deťmi!

Mincovníčkovo - múzejná expozícia vás prevedie príbehom mince netradične. V podzemí dostanete do rúk baterky a hor sa za dobrodružstvom!Mincovníčkovo – múzejná expozícia vás prevedie príbehom mince netradične. V podzemí dostanete do rúk baterky a hor sa za dobrodružstvom!

Svätojánska rozhľadňa

Z tohto miesta najlepšie uvidíte svätojánske mušky. 🙂 Alebo tiež úžasný výhľad na celú dedinu i okolie malebného Liptova. Rozhľadňa má výšku približne 11 metrov a nájdete ju nad dedinou, v lokalite Stráne nad cintorínom pod vrchom Kameničná. A keď budete chcieť vašim deťom výlet na vežu spestriť príbehom, porozprávajte im, ako za dávnych čias na tomto mieste šľachtici usporadúvali veľkolepé hostiny.

 • Bezplatný vstup
 • Upravený chodník až k rozhľadni

Turistická rozhľadňa nad obcou Liptovský Ján je sprístupnená verejnosti v roku 2013. Ponúka výhľad na celú obec i širšie okolie.Turistická rozhľadňa nad obcou Liptovský Ján je sprístupnená verejnosti v roku 2013. Ponúka výhľad na celú obec i širšie okolie.

Ďalšie tipy na výlety na Liptove

Zľavomat.sk

Nové inšpirácie a zážitky na každý deň!

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!