S deťmi do Liptovského Jána a bájnej ríše Agartha

S deťmi do Liptovského Jána a bájnej ríše Agartha

Evely 13. 9. 2018

Liptovský Ján je malá nenápadná dedinka na Liptove, ktorá má zopár zákutí, ktoré my nazývame pokladmi. Mamička Evely sa inšpirovala a na výlet sem zobrala aj svoje 4 ratolesti.

Priamo v dedinke nedávno otvorili krásny park Mini Slovensko, kde na jednom mieste zhromaždili kultúrne a historické pamiatky v miniatúrach. V rámci prechádzky sa tak ocitnete v rôznych krajoch Slovenska a to v priebehu pár minút ;).  Deti budú obdivovať dokonalosť malých stavieb a hľadať rozdiely od originálu, ktorý videli v skutočnosti. Objavia niečo nové, pri čom ešte neboli a možno získate i ďalší tip na výlet, kam najbližšie zobrať svoju rodinku. Drobci sa určite pristavia aj pri miniželeznici s malými vláčikmi.

Ak potrebujete vybiť neúnavným deťom baterky, vezmite ich na vyhliadkovú vežu nad dedinou. Vyšliapala to aj naša trojročná úplne sama, čiže je to nenáročný asi 20 minútový výstup. Hore sa vám naskytne krásny výhľad na celé okolie.

Liptovský Ján ukrýva aj časť tajomstiev bájnej ríše Agartha presnejšie Netopierkova, kde s čelovkami na hlave spolu so sprievodcom prebádate Stanišovskú Jaskyňu. Je vhodná pre deti, nie je časovo ani terénne náročná a chvíľami bola prehliadka aj vtipná. 🙂

Čoby na skok sa dostanete do Mincovníčkova, do tzv. podzemia pod vežami, kde môžete nahliadnuť do útrob zeme. V krajine Agartha deti získajú mapu, na ktorú zbierajú pečiatky pri objavovaní tejto bájnej ríše a môžu si zakúpiť i pamätné mince. Ďalšou súčasťou tejto ríše je napr. Permoníkovo, je to vlastne rezort hotela Permon.

Dobiť energiu a načerpať sily sa dá napríklad v  reštaurácii pri penzióne Viktória. Je to oplotený priestor, kde si vy môžete v pokoji vypiť kávu, kým deti behajú od zajačikov k trampolíne či sa jašia na ihrisku.

Ak sa potrebujete schladiť kúpalisko, či prírodná kaďa s termálnou vodou sú na to ako stvorené. Dedinka je aj skvelým východiskom aj pre výlety do okolia. Ako Liptovský Mikuláš Tatralandia s kontaktnou Zoo. Liptovská Mara alebo príjemná prechádzka Prosieckou dolinou k vodopádu. A na skok je to aj do Nízkych Tatier a Demänovskej doliny. 

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!