TIP NA VÝLET: Hrad Červený Kameň

TIP NA VÝLET: Hrad Červený Kameň

Evely 27. 9. 2018

Pre nás najnavštevovanejším hradom na úpätí Malých Karpát je hrad Červený Kameň, ktorý sa týči nad obcou Častá. Je obľúbeným pre rodinky s deťmi hlavne pre jeho dostupnosť autom či príjemným prostredím.

Celoročne je na hrade veľa sprievodných akcií, ako sú napríklad zabudnuté remeslá, burza starožitností či šermiarske dni… A svoj priestor poskytuje aj rôznym koncertom, ktorým dáva to správne čaro.

Parkuje sa rovno pred bránami areálu. Ale vedú tam aj rôzne turistické chodníky, ak by ste návštevu hradu chceli spojiť s turistikou. Už okolie hradu ponúka príjemné prostredie na piknik, obrovské lúky obklopené stromami, lákajú, aby ste sa po nich rozbehli, či len tak ľahli a počúvali štebot vtákov a šuchot vetra.

Do areálu hradu sa vstup neplatí, ak tam teda práve nie je nejaká sprievodná akcia so vstupným. Môžete sa prejsť vo francúzskej záhrade či si pozrieť vystavené dravce, prípadne sa zúčastniť ich predstavenia. Deti to určite zaujme a môžu si ich aj pohladiť a tí odvážnejší aj chytiť na ruku. Len treba rátať s tým, že tie vtáky sú dosť ťažké, sama som bola prekvapená. 😉

Pri presune k nádvoriu vás môže prekvapiť piskot, to vás zdravia miestne pávy. Ak budete mať šťastie možno sa vám ukážu v plnej paráde. Treba ich hľadať, ľúbia skákať na stromy, a dokonca sme ho raz objavili ako si ďobal do svojho obrazu, ktorý videl v aute .;) Tam mal odparkované asi miestny kastelán a zjavne mu to poďobané auto nevadilo. 😉

Mostíkom sa dostanete do vnútorného nádvoria, kde si môžete posedieť pri kávičke a deti si hneď osedlajú miestnych levíkov.

Hrad Červený kameň má krásne veľké pivnice ale i starovekú mučiareň, ktorá si vás získa. Prehliadku hradu s deťmi odporúčam absolvovať v období, keď je robená formou nejakej rozprávky, prípadne ako nočná prehliadka. Nebudete musieť počúvať, že už ich to nebaví a kedy to už skončí. ;). Program akcii nájdete na webovejstránke hradu.

Určite vybehnite pozrieť na vežu odkiaľ je krásny výhľad na okolie. A ak vystihnete čas vystúpenia sokoliarov, tak môžete pozorovať ako z veže vypustia sokola a pristane dole sokoliarovi na ruke. Najesť sa môžete v hradnej reštaurácii alebo si objednať pizzu z Častej, ktorú vám na hrad dovezú;)

My sa sem vraciame veľmi radi a strávime tu vždy príjemný rodinný čas. 

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!