Ukáž sa, Slovensko! – Nízke Tatry

Ukáž sa, Slovensko! – Nízke Tatry

Zľavomat.sk 26. 9. 2018

Už dlho sa vie, že Slovensko je malá, veľká krajina. Na našom území sa koncentruje mimoriadne bohatstvo v podobe tradícií, jedla a samozrejme prírody. O niektorých skvostoch vieme všetci, no niektoré (a že ich je dosť) sú ešte stále pre množstvo ľudí skryté.

Objavte krásy Nízkych Tatier

Preto sme sa rozhodli, že s vašou pomocou vypátrame skryté slovenské poklady, o ktorých Slováci či cudzinci doposiaľ ani nechyrovali. Zbierali sme tipy pre rôzne slovenské lokality a teraz vám prinášame to najkrajšie priamo z Nízkych Tatier.

Tipy pre Liptovský Ján a okolie

Tam, kde je nedotknutá príroda prevoňaná čerstvým vzduchom, tam, kde sa môžete kúpať priamo v termálnom prameni, tam, kde naživo uvidíte ako sa razia mince, tak tam sa nachádza dedinka Liptovský Ján.

Ubytovanie na Liptove

Donovaly – ich krásy a atrakcie

Vyberte sa na Donovaly! Čakajú vás dlhé prechádzky, turistika, cykloturistika či príjemne strávené chvíle s rodinou v rozprávkovej dedinke Habakuky, kde ožívajú knižné tajomstvá tých najobľúbenejších rozprávok Pavla Dobšinského.

Donovaly ubytovanie

Chopok, lanovka a výhľady

Druhý najvyšší kopec Nízkych Tatier – Chopok vám odokrýva svoje tajomstvá vďaka lanovkám vedúcich z Demänovskej alebo z Bystrej doliny. Na samotný vrchol kopca vás odvezú tie najmodernejšie kabínové lanovky na Slovensku, v´dak ktorím budete mať našu krajinu ako na dlani.

Ubytovanie v okolí Chopku

Celoročne otvorená Stanišovká jaskyňa

Slovensko je krásne ako na povrchu, tak aj pod povrchom. Dôkazom toho je jedna z mála celoročne otvorených jaskýň – Stanišovská jaskyňa. Na 410 metrov dlhej prehliadkovej trase spoznáte krásu a silu prírody na vlastné oči.

Ubytovanie v okolí

Dedinka Magurka

Len 6 pôvodných obyvateľov býva v dedine Magurka, uloženej v Starohorských vrchoch. Kedysi bola významná ťažbou medi, no dnes si tam radšej zájdite pozrieť Dom Ruppeldtovcov (Chata pod javormi) či kostolík, v ktorom by ste zvon hľadali márne, keďže miesto neho je tam rapkáč!

Ubytovanie v okolí

Zľavomat.sk

Nové inšpirácie a zážitky na každý deň!