Divočina blízko civilizácie: Oáza sibírskeho tigra

Divočina blízko civilizácie: Oáza sibírskeho tigra

Tami 5. 10. 2018

Vedeli ste, že len pár kilometrov od hlavného mesta nájdete niekoľko krásnych tigrov, ktorí sú už žiaľ na hranici vyhubenia? V blízkosti obce Kostolná pri Dunaji sa nachádza obrovský areál oázy sibírskeho tigra, kde nájdete celkom 21 takýchto tigrov.

Vzhľadom na zhoršujúcu sa kvalitu životného prostredia a narastajúce pytliactvo ich už vo voľnej prírode existuje len niekoľko. Aj kvôli tomu bol v roku 1999 odštartovaný projekt na záchranu tigra ussurijského (sibírskeho) pred jeho vyhubením.

Oáza sibírskeho tigra je otvorená počas víkendov a sviatkov, vždy od 12:00 do 18:00, pričom posledný vstup do areálu je o 17:45. Vstupné je formou dobrovoľného príspevku. K dispozícii sú vám pracovníci oázy, ktorí vám radi a ochotne poskytnú informácie o živote a správaní tigrov.

Od leta je v oáze aj možnosť odfotiť sa priamo s najmladším tigríkom Amurkom, ktorý sa narodil v marci tohto roku. Samozrejme, na fotenie musí byť vyspatý a v dobrej nálade, ale ten zážitok potom stojí zato.

V celej oáze panujú prísne návštevné pravidlá. Pohybovať sa smie len v priestoroch na to určených. Je prísne zakázané tigre kŕmiť. Ak prinesiete so sebou nejaké maškrty, odovzdajte ich pracovníkom, oni ich posunú zvieratkám. V oáze sa nesmie fajčiť, behať, dráždiť a rušiť tigre krikom. Ak máte psa alebo mačku, nechajte ich radšej doma. Do oázy nemajú vstup povolený.

Samotný areál oázy sibírskeho tigra je ozaj veľký a tigrom ponúka imitáciu ich prirodzeného prostredia. Okrem tigrov vás možno zaujme obchodík so suvenírmi či príjemné posedenie pred vstupom do oázy spolu s drevenými imitáciami tigrov. 

Tami

Tami

Odjakživa som zbožňovala cestovanie a spoznávanie nových miest. Teraz, keď som už mamou, zbožňujem to ešte viac, pretože mi do mojej cestovateľskej partie pribudol skvelý parťák.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!