Plié, Port de bras, Pointe tendue… Bude z vás baletka!

Plié, Port de bras, Pointe tendue… Bude z vás baletka!

Zľavomat.sk 12. 12. 2017

Každá žena raz bola malým dievčatkom. A každé dievčatko chcelo minimálne raz vo svojom živote byť baletkou. Myslíte si, že ste prepásli svoju šancu? Myslíte si, že balet zostane navždy vaším nesplneným snom? Omyl! Akadémia ANORA otvára kurzy baletu pre všetkých!

Na prvej hodine s profesionálnou lektorkou sa naučíte základný postoj, ako držať svoje telo, ako prepínať svaly a ladne si aj poskočíte. Aj keď budete na sebe mať iba legíny a ponožky, predstavujte si tú krásnu bielu baletnú sukničku, špičky Pointes a napríklad aj korunku princeznej z Labutieho jazera. Práve sa učíte, ako sa tancuje v rozprávke. 🙂

Balet v Akadémii ANORA je ideálnou voľbou pre všetkých začiatočníkov! Lektorka precízne dohliadne, aby ste všetky figúry predviedli poctivo, spevnili tie správne svaly, poriadne švihli nohami a vystreli chrbát. Naučíte sa pohybovať elegantne a ladne a myšlienky sa odplavia každým tónom jemnej vážnej hudby, ktorá s vami „pretancuje“ na miesto, kde pravidlá určuje iba prirodzená krása a opojenie z tanca.

Inšpirujte sa so Zľavomatom, vyskúšajte opäť niečo nové a plňte si svoje sny! Ktovie, možno o pár mesiacov už budete kupovať baletné špičky a tyl! A vytvarovaná postavička a o niečo vyššie sebavedomie sú iba sladkým bonusom!

Mini slovník baletného tanca! Aby ste zamachrovali, že viete! 😛

  • Battement tendu simple – jednoduchý švih natiahnutej končatiny. Pohyb, pri ktorom sa kročná noha napne rovnobežne s podlahou.
  • Battement tendu jeté – hodený švih natiahnutej dolnej končatiny. Pohyb, pri ktorom sa kročná noha „vyhodí“ do vzduchu.
  • Grand plié – pozícia s plne pokrčenými kolenami.
  • Plié – pokrčenie. Pokrčenie jedného alebo oboch kolien.
  • Port de bras – práca rúk. Pohyb rúk rôznymi pozíciami.
  • Pointe tendue – natiahnutie. Natiahnutá noha je napnutá tak, že je na zemi len špičkou palca. 

Mariš

Zľavomat.sk

Nové inšpirácie a zážitky na každý deň!