Tipy od mamičky blogerky: Praha očami detí

Tipy od mamičky blogerky: Praha očami detí

Veron 13. 11. 2018

Cestovanie je super. No cestovanie s deťmi je úplne iný level. Páči sa mi, že sa môžem vrátiť aj na miesta, ktoré som už navštívila, lebo teraz sa na ne pozerám úplne inak, očami detí.

Praha patrí medzi mestá, ktoré som navštívila niekoľkokrát a vždy bolo čo objavovať. Tentokrát tomu nebolo inak. Zrazu som sa ocitla na miestach, ktoré som predtým nevidela a užila som si to, nie ako cestovateľka, ale ako mama. Tu je teda pár nevšedných tipov pre rodiny s detičkami.

Jeden ostrov lepší ako druhý

Dětský ostrov – prístupný je zo smíchovského nábrežia a v tomto roku ho po rekonštrukciách opäť sprístupnili verejnosti. Našli sme tu veľké detské ihrisko, ktoré je rozdelené podľa veku detí a taktiež ponúka preliezky špeciálne pre handicapované deti.

Slovanský ostrov – Žofín sa nachádza neďaleko Národného divadla. Je ľahko prístupný a blízko centra, čiže tu stretnete viac turistov, ktorí využívajú hlavne vodné bicykle na plavbu po Vltave. Je to zážitok pre deti, keďže plavidlá tu nájdete v podobe retro autíčok či labutí a plavbou sa zabavíte celá rodina. Nachádza sa tu tiež menšie detské ihrisko a vláčik, ktorý povozí malé detičky za 10 korún českých.

Na hradbách

Vyšehrad je jedno z mojich obľúbených miest v Prahe. Je odtiaľ krásny výhľad a pre deti je ako stvorený. Máte sa tu kde poprechádzať s kočíkom a väčšie deti sa tu vybehajú na trávičke či na krásnom drevenom ihrisku imitujúcom hradby.

Botanická záhrada

Určite sa oplatí navštíviť aj toto malebné miesto. Je to oáza zelene uprostred mesta, kde sa deti naučia čo to nové o rastlinkách a zároveň trávia čas na čerstvom vzduchu.

Výhodou je, že všade, kde sme boli, sme sa ľahko dostali aj s kočíkom a vždy sme našli verejné toalety, niekedy aj s prebaľovacím pultíkom.

Na záver už len konštatovanie, že Praha je krásna v každom ročnom období, tak by bola škoda nevyužiť to. 

Veron

Som mama malej Magdalénky, tridsiatnička s detskou dušou, milovníčka palaciniek a dobrej hudby. Rada športujem a spoznávam nové miesta spolu s mojou rodinkou.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!