Výlet na vodopád Bystré

Výlet na vodopád Bystré

Veron 22. 11. 2018

Neďaleko od Hriňovej sa vo výške 1030 metrov nad morom nachádza národná prírodná pamiatka, vodopád vysoký 23 metrov, ktorý patrí medzi najmohutnejšie na Slovensku. Je to krásny výlet, nenáročný, vhodný aj pre rodiny s deťmi a počas týchto slnečných jesenných dní sa budete cítiť ako v rozprávke.

Viaceré cesty na výber

K vodopádu sa dá dostať viacerými cestami. Je len na vás, či si zvolíte značený turistický chodník z Hriňovej alebo od horského hotela Poľana kde sa viete pohodlne vyviezť autom. Od hotela sa dostanete za približne 30–45 min. k hornej časti vodopádu.

My sme si zvolili trasu, ktorá je dlhá približne 3 kilometre a vedie po náučnom chodníku od zastávky Bystré-Vrátka až k vodopádu. Nachádza sa tu 10 informačných tabúľ, čiže na výlete sa deti dozvedia aj rôzne turistické zvláštnosti okolia. Obe cesty zvládnu aj rodiny s malými deťmi, ale treba zachovať opatrnosť pri prechode okolo vodopádu kde vedú rebríky.

Cez lazy a lesy

Začiatok našej trasy viedol popri lazníckych domoch a chalupách a následne lesom popri Bystrom potoku. Príroda je tu naozaj krásna a ani sa nenazdáte a dorazíte do cieľa. Nad vodopádom sa nachádza sedenie (stôl s lavičkami) kde si môžete spraviť prestávku a občerstviť sa pred spiatočnou cestou.

Ak budete mať chuť, tak si výlet môžete predĺžiť a dostanete sa až na Poľanu, ktorá sa nachádza vo výške 1457 metrov nad morom. Kúsok odtiaľ sa vám otvárajú krásne výhľady a cestou späť sa môžete zastaviť na čajík v horskom hoteli Poľana, ktorý je otvorený denne.

Tip pre rodiny s malými deťmi

Ak máte malé deti, ktoré ešte nevedia chodiť, alebo nezvládnu prejsť celú trasu, tak určite odporúčame turistický nosič. Je to pohodlné a výhodné riešenie ako pre rodičov, tak aj pre deti. 

Ako sa vám článok páčil?

Veron

Som mama malej Magdalénky, tridsiatnička s detskou dušou, milovníčka palaciniek a dobrej hudby. Rada športujem a spoznávam nové miesta spolu s mojou rodinkou.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!