Tip na netradičný výlet: Návšteva štyroch labiek

Tip na netradičný výlet: Návšteva štyroch labiek

Nika 17. 12. 2018

Je pred vami voľná sobota a neviete kam na výlet? Nechcete ísť ďaleko, ale chcete svoje deti prekvapiť? A čo ak by to ešte ako bonus bola veľmi užitočná vec? Náš dnešný tip na výlet je návšteva útulku a vyvenčenie útulkových psíkov. Samozrejme, tento výlet má svoje opodstatnenie len v prípade, že máte vzťah ku zvieratám vy i vaše dieťa, prípadne ho chcete k nemu vhodnou formou priviesť.

Ako to prebieha? V okolí takmer každého väčšieho okresného mesta je útulok pre psy. V útulkoch sú umiestnené psíky, ktoré sa našli na ulici, boli odobraté z nevhodných podmienok alebo im zomrel majiteľ a nemá sa o ne kto postarať. Niektoré čakajú na svoju novú rodinu mesiace, iné aj roky. Psíkov je v útulkoch veľa, pracovníkov, ktorí sa o nich starajú málo a tak vyžívajú i pomoc dobrovoľníkov a verejnosti pri venčení svojich zverencov.

Väčšina útulkov má stanovené nejaké hodiny pre verejnosť, kedy je možné útulok navštíviť a zobrať psa na dlhšiu vychádzku. Pozrite si na webe, kde v okolí vášho mesta je útulok a ako je možné sa zapojiť do venčenia. Verte, že psy budú nadšené, keď im doprajete vychádzku s vašou rodinou, mnohé z nich sú takmer celé dni zavreté v koterci a prechádzka s človekom je pre nich niečo ako raj na zemi.

Druhá strana mince je, že môžete vaše dieťa učiť správnemu postoju a správaniu k zvieratám. Ak by ste aj vy alebo vaše dieťa chceli psa a v súčasnosti si to kvôli rôznym okolnostiam nemôžete dovoliť, pravidelné venčenie útulkáča je dobrý spôsob ako naplniť potrebu kontaktu dieťaťa so zvieraťom.

Ak ste teda milovník zvierat, neváhajte, pozrite si na internete podmienky najbližšieho útulku a nájdite si voľnú chvíľku. Zoberte dieťa a psíka z útulku spoločne na dlhšiu prechádzku, šťastie bude hmatateľné na oboch stranách. 

Ako sa vám článok páčil?

Nika

Aktívna matka s aktívnym dieťaťom. Šport, koncerty, vkusné a čisté ubytovacie zariadenia a kochanie sa slovenskou prírodou na nenáročných trasách pre pohodlné mestské typy, to je niečo pre mňa.