BRATISLAVA: Chodník z Peknej cesty na Kolibu a televízna veža

BRATISLAVA: Chodník z Peknej cesty na Kolibu a televízna veža

Evely 29. 11. 2018

Bratislava je jedno z miest, kde sa dá robiť skoro všetko, na čo si zmyslíte, či už plávať, alebo sa bicyklovať, navštíviť múzea, či hrady a dokonca ísť do lesa a spraviť si menšiu turistiku. Malé Karpaty ponúkajú naozaj rôzne chodníčky, ktoré vás povedú aj za hranice Bratislavy. Ja vám dnes predstavím chodník z Peknej cesty na Kolibu.

Je to nenáročná asi hodinová túra najprv po žltej neskôr po červenej značke. Žiadne veľké kopce, čiže deti bezproblémovo hopkajú a zabavia sa tým, čo nájdu v lese. Napríklad rôznymi palicami, či kto prvý objaví značku, ktorá nás dovedie k cieľu. Prípadne, kto začuje ďatla, či iného vtáčika a možno pred vami prebehne aj srnka.

Tie sa na Peknej ceste vyskytujú pomerne často. Nájdete tam zopár pníkov, na ktorých sa môžete posilniť. Deti sú poháňané myšlienkou na ihrisko, prípadne bobovú dráhu, pre väčšie deti je to zase lozenie v korunách stromov a najväčší zážitok bolo vyvezenie sa výťahom hore na televíznu vežu a v točiacej sa reštaurácii hľadať, kde bývame my, kde babka, krstní, kde sú miesta pri ktorých sme boli…

Odporúčam ísť do reštaurácie, lebo tá sa na rozdiel od baru točí. Síce sa to niekedy personálu nepáči, lebo sa snažia z toho mať reštauráciu na vyššej úrovni, ale keď sa správate slušne a milo, tak sú s tým v pohode. Čiže pokojne návštevu reštaurácie zvládnete aj s objednaným džúsom alebo iným nápojom, ak nemáte chuť na obed.

Alebo chcete využiť radšej ohniska a opiecť si špekačky, prípadne ochutnať iné občerstvenie v okolí. Koliba prináša veľa priestoru na vybehanie, sú tam dve veľké lúky, ktoré v lete slúžia na piknik, na jeseň na púšťanie šarkanov a v zime zase na lyžovanie a sánkovanie. Sú mierne do kopca, takže treba rátať, aby pri šantení zostali sily aj na cestu späť, ktorá väčšinou ubieha pomalšie. Ale, keď necháte deti rozprávať o zážitkoch, tak ani neviete ako a ste doma;) prípadne u nás zaberajú hádanky, alebo hádaj na čo myslím;)  ak by ste už predsa nevládali dá sa zbehnúť k trolejbusu a nájsť ten správny spoj domov;) 

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!