TIP na výlet: Gazdovstvo Uhliská

TIP na výlet: Gazdovstvo Uhliská

Monika Sedláková 13. 12. 2018

Neďaleko Trenčína v dedinke Trenčianska Zaváda sa nachádza Gadovstvo Uhliská. Už pár rokov je to naša obľúbená destinácia, keďže spĺňa základné požiadavky výletu – krásna príroda, možnosť občerstvenia a program pre deti.

Náš plan je teda vždy jasný – prechádzka, zvieratká a jedlo. Všetko sa dá prispôsobiť deťom a možností na zmeny plánov je tu neúrekom. Vďaka tomu sa gazdovstvo neustále rozvíja, pribúdajú zvieratá aj budovy a zároveň je veľmi populárnym cieľom pre mnoho návštevníkov najmä v lete. Ak sa im chcete vyhnúť, vyberte sa tam cez pracovný týždeň.

Tabuľa na hlavnom chodníku vás nasmeruje na cestu ku krásnej drevenej vyhliadkovej veži. Prechádzka k nej trvá približne 30 minút s miernym stúpaním. Je to ideálne pre menšie deti spiace v nosičoch, trochu starší to už zvládnu veselo po vlastných. Od veže môžete potichu pokračovať ďalej cez pokojný rozprávkový les (stretli sme v ňom už srnky, jelene i diviaka).

Okrem nádherných výhľadov na hory si tu môžete užiť aj pohľady a pohladkať naozaj veľa zvierat – nájdu sa tu kravy, kone, osly, kozy, ovce, sliepky, husy, svine… Hotový raj pre najmenšie detičky. Keby ich však zvieratká vystrašili, je tu aj veľké ihrisko s preliezkami.

Napokon si môžete oddýchnuť v hostinci pri vynikajúcom jedle z domácich mliečnych či mäsových výrobkov, koláčiku a káve. Aktívnejším členom výletu sa ponúka aj vodenie či jazdenie na koňoch, prípadne kurz tradičného ľudového remesla (pre aktuálne informácie pozrite stránku objektu). Ak to máte domov ďaleko môžete využiť aj službu penziónu. V celom areáli vládne upokojujúca priateľská atmosféra a vždy je dokonale upravený. Je to miesto kam sa naozaj radi vraciame a preto ho odporúčam aj vám!

Monika 

Monika Sedláková

Mama malého Olivera, kreatívna duša, ktorá stále vymýšľa, čo nové skúsiť, ale miluje aj pokoj a každodenný stereotyp na materskej dovolenke!

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!