TESTUJEME: Víkendový kurz korčuľovania

TESTUJEME: Víkendový kurz korčuľovania

Evely Evely 23. 11. 2018

Tentoraz sme pre vás otestovali víkendový kurz korčuľovania v škole Jumping Joe. Prekvapilo ma, ako i štvorročné deti dokážu počúvať a celý čas sa sústrediť na hodinu. 🙂

Inštrukcie

Po obdržaní voucheru  sa zahlásite cez ich stránku podľa pokynov na voucheri. Ak by sa vám neozvali, pokojne im volajte. Tento zľavomatový kurz slúži na to, aby ste si vyskúšali ako prebieha bežný kurz, či to vaše dieťa bude baviť a vydrží 45 minút byť na ľade bez vás. Ak sa vám to zapáči, môžete sa prihlásiť na ich pravidelné kurzy.

  • Mailom obdržíte podrobné pokyny, čo je potrebné si priniesť: prilba, rukavice, nepremokavé oblečenie, nabrúsené korčule, (tie si môžete aj požičať na mieste ak nemáte vlastné).
  • Odporúčajú príchod pol hodinu skôr, my sme mali svoje korčule, takže nám stačilo 15 minút. Kurzy prebiehajú v tréningovej hale A na zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Kurzy korčuľovania Jumping Joe

Ako sa dostanete na ľad?

Využila som parkovisko priamo pod Zimným štadiónom. Vstup je zo strany hotela, pri rampe som si zvolila tlačidlo aréna. Parkovné na hodinu stojí 1 euro, kurz aj s prezutím trvá vyše hodiny, takže to bolo pre nás 2 eurá. Modrými dverami sa dostanete k výťahu, odveziete sa na 0 a ste na mieste. Po pravej strane je vstup do miestnosti s lavicami, kde sa prezujete. Vzadu v miestnosti nájdete informácie korčuliarskej školy, kde vám odpovedia na vaše otázky.

Keď už máte korčule na nohách, presuniete sa sa na striedačku, kde čakáte na prvý hvizd hlavnej trénerky, ktorý vám oznámi, že môžete vstúpiť na ľad. Keďže išlo o rozbehnutý kurz, každý sa zaradil do svojej skupiny, spolu na ľade sa zišli najmenší s najstaršími, ale organizáciu učenia mali zvládnutú super.

Ľad bol pomyslene rozdelený na niekoľko menších úsekov a každá úroveň mala svoj priestor a trénera, ktorý prispôsoboval výučbu danej úrovni.

Na začiatku hodiny sa rozcvičili a potom prechádzali z jednej strany na druhú s tým, že sa napríklad učili držať rovnováhu, išli iba na jednej korčuli alebo  sa učili ako sa správne odrážať, či ako ísť dozadu, alebo sa rozbehnúť a nechať sa viesť, ako brzdiť, či padať alebo skákať a tí pokročilejší už aj zložitejšie prvky a otočky. Prekvapilo ma, ako i štvorročné deti dokážu počúvať a celý čas sa sústrediť na hodinu.

Kurzy korčuľovania Jumping Joe

Rodičia stáli na striedačke a pozorovali svoje ratolesti. Tréning trvá 45 minút v sobotu aj v nedeľu. Dcérku výučba nadchla, odchádzala s úsmevom a aj niečo nové sa naučila. Pocit z tohto kurzu bol veľmi pozitívny. Skupinky boli malé, takže sa mohli venovať každému individuálne ak im niečo nešlo, tak vysvetlili a pomohli pochopiť. Keby sme už nemali toľko krúžkov, rozmýšľali by sme nad pokračovaním. 

Evely

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…