Detský svet v reštaurácii Mercado – kde je aj dieťa spokojné, aj mama sýta

Detský svet v reštaurácii Mercado – kde je aj dieťa spokojné, aj mama sýta

Tipy od rodičov 21. 12. 2018

Detské kútiky sú vynálezom storočia a zaslúžia si Nobelovu cenu za mier – v duši mamy. Keďže nás už moderná doba takto rozmaznáva, hľadáme nie hocijaké, ale tie najzaujímavejšie a najlepšie zariadenia s detskými kútikmi. Perfektný priestor pre deti vytvorili v reštaurácii Mercado v Auparku.

Zóna pre deti na konci reštaurácie ulahodí deťom každého veku. Netreba sa báť ani schodov – tým, že sú ich hrany čalúnené, môžu tu spoznávať poschodia aj chodci – začiatočníci. V jednom rohu sú zavesené hojdačky, v druhom sa týči horolezecká stena (žiadne infarkty, je pod ňou žinenka), v ďalšom sú hračky ako kuchynka, pokladnica, stavebnice, autíčka, no a napokon je tu aj malá šmýkačka.

Po atletických výkonoch v detskom kútiku určite každému šampiónovi dobre padne uhasiť smäd a dať si aj niečo pod zub. Lahodné zdravé smoothies, čerstvé šťavy a špeciálne detské menu z kvalitných surovín zahreje brušká detí a srdcia mám. Náš favorit je losos s pečenými baby zemiakmi a hráškom, pochutiť sa ale dá aj na kuracom vývare, rizote, či palacinkách a bezlepkových lievancoch. Ceny sú síce trochu vyššie, ale raz za čas sa treba nechať rozmaznať.

Keď kuchári práve spracúvajú cesto, môžu pomôcť aj deti a vykrajovať si z cesta vlastné koláčiky. Na túto záslužnú činnosť je vyhradená časť pracovnej dosky pred detským kútikom. V rovnakom priestore je aj dlhý stôl s farbičkami a omaľovánkami, čiže akékoľvek je smerovanie a poslanie vášho dieťaťa, tu si iste príde na svoje.

Hneď vedľa reštaurácie sa nachádza WC pre deti s prebaľovacím kútikom, kreslom na kojenie a mikrovlnkou. Z hľadiska komfortu chýba snáď už len animátor, ktorý by vyriešil prípadné spory detí, pohojdal ich a nakŕmil. My sem chodíme vždy, keď chceme mať záruku, že sa mama s niekým v pokoji porozpráva a drobcovi to vôbec nebude prekážať.

Kamila 

Ako sa vám článok páčil?

Tipy od rodičov

Je chodník vhodný pre kočík? Čaká na konci cesty odmena v podobe domáceho ľadového čaju a detského ihriska? Je prehliadka zámku odborná a na dve hodiny alebo je prispôsobená aj deťom? Kde nájdete príjemnú kaviareň s detským kútikom alebo dokonca múzeum pre deti? To všetko a oveľa viac vedia naši ambasádori, aktívni rodičia, ktorí nám posielajú fotky a zážitky s deťmi.