Park Jama – dokonalé miesto pre aktívny oddych

Park Jama – dokonalé miesto pre aktívny oddych

Denisa Javorčeková 8. 1. 2019

Ak by sme mali byť v súčasnosti pyšní na niektorý z projektov v našom hlavnom meste, bol by to určite park Jama. Na rozlohe 17 655 štvorcových metrov sa rozprestiera všetko, čo aktívna rodinka potrebuje a to v špičkovej kvalite.

Prístup k parku je bezproblémový. Dostanete sa sem tak mestskou hromadnou dopravou, ako aj autom z prístupových ulíc Kalinčiakova a Odbojárov. Takmer po celom obvode parku sa nachádzajú parkovacie miesta. Ak by ste predsa mali problém zaparkovať, odporúčam parkovisko NTC.

Park má charakteristické dve zóny. Vrchná – aktívna zahŕňa mestskú zeleň, športové plochy, ale aj toalety. V dolnej zóne je vybudované jazierko, bohatá zeleň a priestory na oddych s množstvom lavičiek. Na svoje si príde určite každý. Objekt zahŕňa dokonalé podmienky pre cyklistov, bežcov, inline korčuliarov, ale aj parkourovú zostavu na cvičenie, tenisovú stenu a streetball.

Pri vstupe do parku je dôležité brať na zreteľ, že sa nachádzate v “športovom areáli”, preto bezpečnosť a dodržiavanie istých pravidiel je priam nutné. Ak sa pôjdete pozrieť prvýkrát do parku s malými deťmi, rozhliadnite sa a zistíte, ktorá plocha slúži konkrétnej aktivite. Predídete tak možnej kolízii s bežcami, či inline korčuliarmi. Samozrejme projektanti mysleli aj na bezbariérový prístup, ktorý sa nachádza pri vstupnej bráne z Kalinčiakovej ulice.

Prevádzkovateľ parku svoju prácu vykonáva ukážkovo. Stačí sledovať facebookovu stránku Park JAMA Bratislava-Nové Mesto a v danom areáli vám neunikne žiadna plánovaná aktivita. Zároveň sa dozviete otváracie hodiny parku, ktoré sa menia v závislosti od ročného obdobia.

V zimnom období sú aktivity samozrejme v obmedzenom režime, ale stačí si to teraz dokonale naštudovať osobnou návštevou a začiatkom jari už aktívne využívať všetky možnosti, ktoré priestor ponúka. Takže smelo v ústrety všetkým plánovaným športovým novoročným predsavzatiam v parku Jama.

Denisa Javorčeková

Som maminka dieťatka so zdravotným znevýhodnením. Nás však nič neodradí, úsmev na tvári si nenecháme vziať, pretože vďaka nemu zdolávame všetky prekážky. Ako rodinka nezastaviteľných spoznávame svet, aby sme synčekovi ukázali všetky krásy okolo nás. Riadime sa personalizovaným heslom: VŠETKO JE MOŽNÉ. NEMOŽNÉ TRVÁ LEN DLHŠIE.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!