Ideme lyžovať: Deti a výbava na sneh

Ideme lyžovať: Deti a výbava na sneh

Evely 11. 1. 2019

Začala lyžiarska sezóna a ak sa chystáte prvýkrát na lyže, čítajte, na čo by ste nemali zabudnúť, ak idete s deťmi.

Základná výbava každého lyžiara sú lyže, paličky a prilba. Tieto nové typy lyží sa kupujú, aby vám boli cca po bradu. Pre začínajúce deti stačia aj menšie, aby sa im s nimi ľahšie manévrovalo. Palice sú najlepšie v takej výške, aby keď si ich chytíte, ruky vám tvorili pravý uhol. Najmenšie deti zo začiatku lyžujú bez palíc. A samozrejme by nemala chýbať ani lyžiarska prilba. Obľube sa teší aj snowboard, s tým to je podobné, môžete si ho kúpiť alebo požičať priamo na svahu. Aký je pre vás najlepší, vám radi poradia v každom obchode, či požičovni.

Tieto základné veci nájdete v skoro v každom  športovom obchode, ale využila by som kúpu v lyžiarskych bazároch, alebo na burzách na internete. Malým deťom sa menia lyže každý rok, tak je to cenovo prijateľnejšia alternatíva a väčšina lyží je veľmi zachovalá, keďže sa využívajú krátku dobu. Stačí ich dať nabrúsiť a navoskovať a budú ako nové. Prípadne môžete využiť požičanie lyží, ak viete, že budete lyžovať len pár dní. V prípade silného slnka, alebo mrznúcim počasím ocenia deti aj lyžiarske okuliare. Pri kúpe dajte pozor, aby išlo o kvalitnejšie okuliare, aby mali funkciu nerosenia sa.

Okrem základných potrieb, je veľmi dôležité oblečenie. Najlepšie sú lyžiarske nohavice a bundy, alebo overaly. Sú pohodlné, teplé, neprefukujú a hlavne sú nepremokavé. Čo ocenia najmä rodičia detí, ktoré sa váľajú v každej kope snehu, ktorú vidia. Rukavice odporúčam lyžiarske, keďže vleky majú kovové tyče, ktoré sú studené a ochránia vás aj pri každom stretnutí so snehom. Pod prilbu si naše deti dávajú kuklu, ktorá nahradí šál a v prípade mrazivého vetra, im neodmrznú líca. Pred šálom odporúčam radšej nákrčník, lebo do niektorých detských vlekov sa môže šál zachytiť. My väčšinou v aute máme aj boby, alebo lopaty na spúšťanie po snehu, ak niektoré z detí omrzí lyžovanie.

Čo sa týka jedla, to si viete na každom svahu obstarať. Ale ja vždy pribalím termosku čaju, nejaké keksíky a ovocie na doplnenie energie. 

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!