Hrajme sa s rozumom aj vo Vysokých Tatrách!

Hrajme sa s rozumom aj vo Vysokých Tatrách!

Tami 14. 1. 2019

Ste v Tatrách a počasie vám veľmi nepraje? Prípadne už majú vaše deti dosť lyžovania či turistiky? Máme pre vás skvelý tip ako dokonale zabaviť svoje deti a to priamo v srdci Vysokých Tatier – Tatranskej Lomnici. Práve tu sa nachádza obrovský detský kútik s názvom Galéria Dobrá Hračka.

Galéria Dobrá Hračka sa rozkladá na ploche až 500 m2 a nájdete tu množstvo atrakcií pre všetky vekové kategórie. Galéria je systematicky rozdelená do viacerých častí, z ktorých každá sa venuje inej téme. Deti sa tak môžu zahrať napríklad na hasičov a odšoférovať si imitáciu hasičského auta alebo kozmonautov a posedieť si v obrovskej rakete.

Na svoje si prídu aj dievčatá, pre ktoré je k dispozícii módny kútik s rôznymi šatami či perfektne vybavená detská kuchynka. Zabavia sa aj milovníci hudby, ktorí si môžu zahrať na bubnoch alebo obrovskom piane. Celá Galéria sa nesie v duchu „Hrajme sa s rozumom“, preto tu nájdete aj veľa edukatívnych hračiek.

V lekárskej časti si deti môžu napríklad poskladať kostru človeka z röntgenových snímok ako aj vyčistiť obrovský ľudský chrup. Dobrá Hračka rozvíja aj pohybové a motorické zručnosti detí. Cez celú plochu Galérie vedie cestička pre odrážadlá „plasmacars“, takže malí návštevníci sa tak môžu zdokonaliť v dopravných predpisoch. Nájdete tu aj veľké gumené kocky ako aj preliezaciu laserovú sieť. Najmenších určite zaujme drevená stena s rôznymi kladkami, zipsami či retiazkami. Samozrejmosťou je kinetický piesok a magnetická tabuľa. K dispozícii je aj niekoľko zamestnancov, ktorí vám všetko ochotne vysvetlia, ak by ste mali nejaké pochybnosti.

Galéria nezabúda ani na rodičov. V jej strede sa nachádza oddychová zóna s tulivakmi a automatmi na kávu. K dispozícii sú toalety a uzamykateľné skrinky na oblečenie a topánky.

Do Galérie má dieťa vstup povolený len s dospelou osobou. Takýto vstup (pre jedno dieťa a dospelého) stojí 6 € na hodinu. Každý ďalší dospelý platí 1 €. Deti do jedného roka majú vstup zdarma. Zľavy sa poskytujú pre veľké skupiny a obyvateľov okresu Poprad a Kežmarok. Vzhľadom na obľúbenosť Galérie odporúčame si vstup rezervovať online. Galéria Dobrá Hračka je otvorená denne od 9:00 do 18:00 a parkovať môžete priamo pred budovou.

Pohyb po Galérii je buď naboso alebo v prezuvkách. Zvieratká nemajú vstup povolený. Taktiež nie je možný pohyb s detským kočíkom, je však možnosť si ho v priestoroch Dobrej Hračky odložiť. 

Tami

Odjakživa som zbožňovala cestovanie a spoznávanie nových miest. Teraz, keď som už mamou, zbožňujem to ešte viac, pretože mi do mojej cestovateľskej partie pribudol skvelý parťák.