Mamička testuje: Múdre hranie v Play Wisely

Mamička testuje: Múdre hranie v Play Wisely

Mamma 21. 1. 2019

Metóda Play Wisely  síce bola vyvinutá v spolupráci s NASA, ale nebojte sa, nie je to žiadne prehnané kladenie nárokov na vaše dieťa. Práve naopak, dieťa sa učí a rozvíja si nie len mozog, ale aj motoriku hravou formou.

UPOZORNENIE! Toto nie je detský kútik, kde dieťa odložíte, kým si vypijete kávičku, tu sa zapájate do výučby dieťatka, sledujete jeho úspechy a ste mu oporou v novom prostredí.

Unikátna metóda rozvoja detí Play Wisely

My sme sa vybrali na testovanie do Košíc, kde hrala hlavnú úlohu naša 10-mesačná hviezda. Prevádzka sa dá nájsť vďaka vyhľadávačom veľmi jednoducho. Veľkou výhodou je aj parkovanie hneď oproti vchodu, čo znamená nie len pohodlie, ale aj to, že nemusím niekam prísť o 15 minút skôr, kým nájdem parkovacie miesto a potom, kým sa presuniem na danú adresu. Trošku som síce váhala pred budovou, nakoľko som si na budove označenie nikde nevšimla, ale hneď po vchode do veľkej brány po pravej strane zbadáte názov.

Centrum nie je veľmi veľké, ale je rozdelené do takzvaných „zón“ podľa toho, čo sa práve ide „trénovať“.

Prvá „hodina“ (hodinu dávam do úvodzoviek kvôli tomu, že trvá pol hodinu) je skôr taká oboznamovacia, aj pre rodiča s tým, čo sa bude diať, aj pre dieťatko s priestorom a s lektorkou. Každé stretnutie je potom rozdelené na tri desaťminútové bloky. V každom bloku sa rozvíja dieťatku niečo iné. Bloky sú samozrejme prispôsobené veku a šikovnosti dieťatka.

Prvý blok, nazveme ho „kartičkový blok“ našu malú Lucku veľmi bavil, spočíva v ukazovaní kartičiek, kde dieťatko buď sleduje nejaké zvieratko, ktoré sa na každej kartičke nachádza na inom mieste, alebo ako sa spájajú veci do jedného obrázka, poprípade rozpájajú a mnoho ďalších vecí, ktoré rozvíjajú jeho myslenie.

Unikátna metóda rozvoja detí Play Wisely

Druhý blok je skôr zameraný na pohybové zručnosti a opäť je prispôsobený dieťatku. My sme napríklad mali za úlohu prejsť z jednej strany šikmej plošinky na druhú, Lucka sa ale rozhodla, že v polovici začne cúvať a preto sme to ľudovo povedané nedali.

Posledný, tretí blok je zameraný na jemnú motoriku dieťatka. Spočíva napríklad v chytení loptičky a položení na to správne miesto, alebo podobné veci.

My osobne sme sa v centre cítili veľmi príjemne. Prístup lektorky bol úžasný, malá sa musela cítiť ako najväčšia hviezda, nakoľko vždy keď sa jej niečo podarilo tak bola veľmi chválená, čo, ako všetci vieme je hnací motor pre naše deti. Lektorka s ňou komunikovala celý čas. Jediné, čo by som tomuto priestoru vytkla je to, že sa tam nenachádza nejaká čakáreň, respektíve miesto, kde viete napríklad odložiť staršie deti, kým sa to mladšie vzdeláva, čo pôsobí v konečnom dôsledku rušivo.

Večer po návšteve vám ešte príde mail od lektorky, kde v krátkosti zhodnotí celú návštevu prípadne napíše odporúčanie. Nám sa tam veľmi páčilo, malá sa celý čas usmievala a každej mamičke by som odporúčala, aby si to vyskúšala aspoň raz. 

Ako sa vám článok páčil?

Mamma

Som mama štyroch detí a preto u nás nikdy nie je nuda a vždy vymýšľame niečo nové.