Telgárt – lyžovačka pre celú rodinu pod Kráľovou hoľou

Telgárt – lyžovačka pre celú rodinu pod Kráľovou hoľou

Priamo pod Kráľovou hoľou, zrejme najznámejším vrchom Nízkych Tatier, si môžete užiť dokonalú rodinnú lyžovačku v stredisku SKI TELGÁRT.

Na okraji rovnomennej obce si na svoje príde každý milovník zimných športov – pre lyžiarov a snowbordistov sú k dispozícii ľahké aj ťažšie zjazdové trate, pre vyznávačov bežeckého lyžovania zas upravený asi kilometrový bežkársky okruh Pod vlekom. Zabavia sa i najmenšie deti, ktoré ešte nelyžujú – aj sánkari sú v stredisku vítaní

Stredisko je ľahko dostupné hlavnou cestou cez obec Telgárt, vidieť ho už z diaľky – nemôžete zablúdiť. K dispozícii je parkovisko rovno pri kolibe, kde sa predávajú i lyžiarske lístky, prakticky priamo pri vlekoch. V kolibe ponúkajú okrem chutného cenovo dostupného občerstvenia i množstvo sprievodných podujatí pre celé rodiny. Pre najmenších je pri kolibe mini ZOO so zvieratkami, ktoré si deti môžu pohladkať či nakŕmiť. V stredisku je k dispozícii požičovňa lyží (odporúčam objednať si lyže vopred telefonicky) i lyžiarska škola.

Na svahy sa možno vyviezť viacerými vlekmi – od krátkych pri modrých tratiach pre najmenších lyžiarov v časti zvanej Stodolisko až po dlhý vlek na Tresník pre skúsených jazdcov či vyznávačov freeridu, ktorým táto zima naozaj praje. Z Tresníka sa vám pri dobrej viditeľnosti otvorí čarovný výhľad na vrcholky Vysokých Tatier. Len pozor, zjazdovka je určená len pre najnáročnejších lyžiarov.

Aj po lyžovačke nájdete v okruhu pár stoviek metrov od strediska množstvo zaujímavých cieľov, atraktívnych pre celé rodinky. Len kúsok od strediska stojí železničný most Chmarošský viadukt, ktorý je súčasťou známej telgártskej slučky. A len o trošku ďalej od neho sa môžete napiť čistej sviežej vody z prameňa rieky Hron. Za obcou Telgárt zas nájdete azda najfotografovanejšiu chalúpku na Slovensku – Chamkovu stodolu pod Kráľovou hoľou. 

Andy

Andy

Už roky som rodinná manažérka, organizátorka, opatrovateľka, kuchárka, cestovateľka - jednoducho mama. A teraz som aj mama - ambasádorka.