TIP na ubytovanie: Drevenice Terchová rezort

TIP na ubytovanie: Drevenice Terchová rezort

Mamma 18. 2. 2019

Drevenice Terchová sme si vybrali, lebo sú umiestnené v krásnej prírode, ale hlavne kvôli tomu, že sme konečne našli miesto, kde sa môžeme ubytovať všetci šiesti aj so psom v jednom „apartmáne“ a dokonca za super cenu! Apartmán som dala do úvodzoviek preto, lebo je to vlastne drevenica, chata, ktorá je dvojposchodová.

Ubytovanie sme si rezervovali online, priamo cez Zľavomat, čo mi maximálne vyhovuje. Aj keď Terchová je krásna v každom období, v zime má v sebe niečo také rozprávkovejšie. Myslím si, že do Terchovej trafí každý od všadiaľ a keď sa dostanete do dediny, nebude pre vás problém nájsť tieto dreveničky. Rozprestierajú sa priamo na kopci, kde stojí povestný Jánošík. Ak by ste si náhodou neboli istí, či je to TEN kopec, pri ceste je veľký bilboard, ktorý poukazuje nie len na drevenice resort, ale aj na pivovar. Nám sa však stalo to, že všade boli dva metre snehu a preto sme si ho takmer nevšimli. Na kopci obsypanom dreveničkami boli udržiavané cesty aj v tomto počasí, preto si myslím, že sa nemusíte báť ísť hore aj keď nemáte práve 4×4. Uprostred dreveničkovej dedinky sú dve hlavné budovy. V jednej je recepcia s reštauráciou (nachádzajú sa tam aj izby pre menej členné rodiny) a v druhej je wellness s kongresovou halou.

Horský rezort Drevenice Terchová

Na recepcii obsluhuje milá recepčná, ktorá nám dala kľúče od chatky a zároveň aj vysvetlila, že večere sú v reštaurácii. Fungujú tak, že máte na výber z „večerného“ menu, kde sú na výber polievky aj hlavné jedlá. Vedľajšia budova je zas určená na raňajky formou bufetových stolov. Jedlo bolo výborné, obsluha veľmi milá a ochotná. Jedinú vec by som vytkla a to tú, že na to, že tam bolo veľmi veľa rodín s malými deťmi (myslím tým také, ktoré potrebujú detskú stoličku), mali k dispozícii len dve detské stoličky aj to ich stále prenášali čašníci medzi týmito dvoma budovami.

Ak sa pre kúpu tohto voucheru rozhodnete práve pre to že je tam wellness, odporúčam si ho zarezervovať priamo pri preberaní kľúčov. Keďže je nám sa na druhý deň ušli už len hodiny medzi druhou a štvrtou a večerné už boli obsadené.

Horský rezort Drevenice Terchová

Chatky, ktoré z vonku pôsobia, ako keby v nich býval deduško Večerníček boli zariadené ako na pravej chate. Bolo tam všetko, čo človek potrebuje a cítili sme sa tam príjemne. Na moje počudovanie tam dokonca bolo aj príjemne teplo, dokonca v noci až horúco.

Vstup do chaty tvorila chodba s jedným WC a kúpeľňou, dosť veľká aj na uskladnenie lyží či sánok. Na prízemí je ešte spoločenská miestnosť alebo obývačka, ktorá je spojená s priestrannou kuchyňou a jedálenským stolom. V obývačke pohodlný gauč s TV, ale pre atmosféru máte k možnosti aj využitie krbu. Ak si v ňom však chcete zapáliť oheň, bude potrebné zakúpiť si brikety na recepcii, cena za balenie je 5,90 eur. Atmosféra a vôňa, ktorú si vďaka ním vyčaríte je však na nezaplatenie. Drevenička má aj poschodie, kde sa nachádzajú ďalšie tri dvojposteľové izby s kúpeľňou s WC. Ak máte štvornohého miláčika, bez ktorého sa nepohnete ani na krok, môžete ho vziať so sebou za 7 eur na noc.

Určite odporúčam pár kilometrov vzdialené stredisko Vrátna, kde si viete nie len dobre zalyžovať, ale je tam aj bežkárska dráha. Pod svahom máte požičovne lyží, ak by ste si výbavu náhodou zabudli doma. Všetci by mali určite absolvovať výstup k soche Jánošíka, odkiaľ je krásny výhľad. Ak nezvládnete výstup až hore, na svahu pod sochou sa dá pekne posánkovať či poklzákovať. Pod sochou máte aj stánok, kde si viete zakúpiť nie len suvenír, ale aj doplnky do zimy. Určite sa sem ešte vrátime, lebo víkend je na Terchovú krátka doba! 

Mamma

Som mama štyroch detí a preto u nás nikdy nie je nuda a vždy vymýšľame niečo nové.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!