Cvičte s deťmi – zábavné i prospešné

Cvičte s deťmi – zábavné i prospešné

Veron 20. 2. 2019

Výborná forma socializácie pre mamu aj dieťa je práve cvičenie. Už 3 mesiace po pôrode je možné navštíviť kurz cvičenia Babybalance, ktorý napomáha dieťatku adaptovať sa v novom prostredí, stať sa samostatnejším a samozrejme podporuje aj jeho správny psychomotorický vývoj.

Cvičenia sú vedené tak, aby stimulovali zdravý vývoj detí prostredníctvom hravých činností a cvičení. Detí cvičia v sprievode svojich rodičov, prípadne iných rodinných príslušníkov, pričom spoločne vykonávajú rôzne hudobné a pohybové aktivity.

Pre koho je cvičenie vhodné

Detičky sú rozdelené do viacerých kategórií, od 3 mesiacov do 4 rokov. Zaradenia do skupín sú ale veľmi individuálne, nakoľko každé dieťa je vývojovo iné. Treba sa preto skôr riadiť popisom jednotlivých kategórií, ktoré napovedajú čo by dieťa v danej skupine už malo zvládať.

Čo si na cvičenie priniesť

Hlavne dobrú náladu (aj keď toto sa s maličkými deťmi nie vždy dá dohodnúť) a pohodlné oblečenie. Niekedy je to totiž viac cvičenie pre mamičky ako pre deti, keďže ich počas hodiny rôzne nosia, dvíhajú, tancujú s nimi, lozia, naháňajú ich a pod.

Hlavne spokojne

To by mohlo byť heslo tohto cvičenia. Ide práve o to, aby sa aj dieťa aj mamička cítili dobre, aby boli všetci spokojní. A to platí počas cvičenia ako aj pred alebo po ňom. V skupinách si všetci tykajú, keď sa niečo dieťatku nepáči, tak sa na to berie ohľad, ako aj na jeho prirodzené potreby hladu, ktoré môžu prísť kedykoľvek hlavne v útlom veku. K spokojnosti napomáha aj príjemné prostredie kde si po cvičení môžete dať občerstvenie, prípadne sa s deťmi ešte pohrať v detskom kútiku, alebo vonku na ihrisku.

Kde sa cvičí

Či už bývate na začiatku alebo na konci Bratislavy, môžete si vybrať z naozaj širokej ponuky lokalít kde sa dá cvičiť babybalance: Ružinov, Petržalka, Nové Mesto, Dúbravka, Rača, Kramáre, Trnávka, Ivanka pri Dunaji.

Ak si nie ste istí či by takéto cvičenie bolo pre vaše dieťatko tou správnou voľbou, tak si môžete prísť vyskúšať jednu hodinu zadarmo a následne sa rozhodnúť či by ste chceli navštevovať kurz, ktorý trvá 3 mesiace. 

Veron

Som mama malej Magdalénky, tridsiatnička s detskou dušou, milovníčka palaciniek a dobrej hudby. Rada športujem a spoznávam nové miesta spolu s mojou rodinkou.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!