TESTUJEME: Ajurvédska masáž

TESTUJEME: Ajurvédska masáž

Mamma 1. 3. 2019

Máte všetkého plné zuby a potrebujete aspoň na chvíľu vypnúť? Chceli by ste sa aspoň mysľou preniesť napríklad do Indie? Potom určite odporúčam túto masáž.

Vyskúšala som Luxusnú Abhyanga masáž s masážou tváre a masážou hlavy v Prešove, ktorá trvá 70 minút. Vyskúšať som to chcela zo zvedavosti a kvôli tomu, že milujem masáže. Keďže som nikdy pred tým na žiadnej Ayurvédskej nebola, trošku som bola v očakávaní, čo a ako to bude prebiehať.

Jedinečné Abhyanga, Marma a ajurvédske masáže pre váš celkový relax

Objednať sa je potrebné vopred telefonicky. Pani, ktorá prijíma objednávky bola veľmi milá a príjemná. Nakoľko v Prešove prebiehajú masáže len v štvrtky, dostala som termín do dvoch týždňov, čo ma taktiež potešilo, že na ňu nemusím čakať niekoľko mesiacov. Aj čas o pol ôsmej večer mi vyhovoval.

Prevádzka sa nachádza vedľa budovy obchodného domu Kaufland, čo zaručuje bezplatné parkovisko non-stop, kde vždy nájdete voľné miesto. Vchod do budovy je trošku ukrytý, nachádza sa medzi vstupom do OD a vstupom do kvetinárstva trošku vzadu. Pri dverách nájdete malú nálepku DevaAyurveda. Tá sa nachádza na druhom poschodí.

Po príchode dostanete košík s papučkami, jednorazovými nohavičkami a uterákom. Je tam k dispozícii aj sprcha, ja som sa osprchovala pred odchodom z domu, tým pádom som ju nemusela využiť. Keď sa už prezlečiete, respektíve vyzlečiete do uteráka a nohavičiek dostanete na privítanie teplý čaj. Pre hanblivé osoby podotýkam, že sa nemusíte vôbec ničoho báť. Na začiatku masáže si ľahnete v uteráku no hneď na vás položia deku, s ktorou ste prikrytý celý čas. Masér, ktorý pochádza priamo z Indie si odkryje vždy len tú časť tela, ktorú aktuálne masíruje príjemným teplým olejom.

Úplne na začiatku sa vás opýta, či máte radšej jemnú, strednú alebo silnejšiu intenzitu. Prejde vám od krku cez chrbát, ruky, dlane až po prsty na nohách. Na koniec vám pomasíruje tvár a hlavu. Preto odporúčam dať vlasy maximálne do gumičky.

Nájdite si relax pre seba

Počas celej masáže som si maximálne oddýchla a „vypla“. Pri objednávaní mi bolo odporučené, aby som si vzala staršie veci, tak som poslúchla. Výhoda tým pádom bola v tom, že keď som sa po masáži ponáhľala domov, nemusela som sa už pred odchodom sprchovať od oleja. Ale dali mi k dispozícii ešte jeden uterák, do ktorého som sa len utrela. Myslím si, že túto masáž by mal každý zažiť aspoň raz za život.

*(fotografie použité v článku sú ilustračné)

Ako sa vám článok páčil?

Mamma

Som mama štyroch detí a preto u nás nikdy nie je nuda a vždy vymýšľame niečo nové.