Lyžiarske stredisko – Jasenská dolina KAŠOVÁ

Lyžiarske stredisko – Jasenská dolina KAŠOVÁ

Veron 13. 3. 2019

Jasenská dolina je celoročné rekreačné centrum, ktoré sa nachádza len pár kilometrov od Martina.

Stredisko KAŠOVÁ nájdete v dolnej časti doliny, dobre prístupné z obce Belá-Dulice asfaltovou cestou, ktorá je udržiavaná aj v zime. Veľkokapacitné parkovisko sa nachádza hneď pri vlekoch a svahy sú vhodné pre menej náročných ako aj pokročilejších lyžiarov.

PRE DETI AJ DOSPELÝCH

V stredisku sa nachádzajú rôzne typy lyžiarskych vlekov, ktorých je dokopy 6 a jedna štvorsedačková lanovka. Vďaka osvetleniu celého areálu tu funguje aj večerné lyžovanie od 16:30 do 20:00 hod., ktoré je veľmi obľúbené.

Ak sa chystáte s deťmi na svah prvýkrát, tak môžete využiť služby lyžiarskej školy a škôlky a výstroj si viete požičať v požičovni priamo v areáli.

ZABAVÍ SA AJ NELYŽIAR

Okrem lyžovania sú tu výborné podmienky aj pre bežky (upravované sú tu 3 bežecké trate) a horskú turistiku. Pre deti aj dospelých je v zime k dispozícii jazda so psím záprahom za dobrovoľný príspevok. S deťmi sa tu môžete sánkovať a bobovať, prípadne využiť detské ihrisko, ktoré sa nachádza v areáli.

PESTRÁ PONUKA

Deti do 4 rokov lyžujú zadarmo, deti do 15 rokov majú zníženú cenu, ktorá sa momentálne pohybuje od 14 EUR za denný lístok a 9 EUR za večerné lyžovanie. Cenník je naozaj pestrý, dá sa kúpiť jedna jazda, prípadne lístok od 2 do 5 hodín, dokonca aj viacdňové skipasy.

Po športovej aktivite môžete načerpať sily v niektorom z bufetov s rýchlym občerstvením. A v prípade, že by ste tu chceli stráviť viac ako jeden deň nájdete tu aj pestrú ponuku ubytovania v bezprostrednej blízkosti strediska.

Toto stredisko patrí medzi naše obľúbené práve vďaka možnostiam, ktoré ponúka a je naozaj ideálne pre rodiny s deťmi akéhokoľvek veku.

Veron

Som mama malej Magdalénky, tridsiatnička s detskou dušou, milovníčka palaciniek a dobrej hudby. Rada športujem a spoznávam nové miesta spolu s mojou rodinkou.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!