TIP na výlet: Tatranská Lomnica

TIP na výlet: Tatranská Lomnica

Evely 8. 4. 2019

Tatranská Lomnica. Jedno z najkrajšie položených lyžiarskych stredísk. Nachádza sa v srdci Vysokých Tatier a pri lyžovaní sa môžete kochať zasneženými pahorkami.

Ponúka širokú škálu služieb, na ktoré si treba pripraviť financie. Patrí ku strediskám, ktoré sú zo skupiny Tatry Mountain resort. V tomto stredisku využívate gopass, na ktorý si kupujete lístky. Samozrejme platí, čím skôr tak výhodnejšie a cena záleží aj od toho či na deň, týždeň alebo celú sezónu. Výhodou je, že keď si kúpite skipas v stredisku Tatranská Lomnica, môžete ho využiť i na Štrbskom plese alebo v Jasnej.

A teraz ku stredisku a jeho službám. K dispozícií je obrovské parkovisko s pánmi, ktorý vám ukážu, kde môžete zaparkovať. Nájdete tu požičovňu, lyžiarsku a snowboardovú školu, dokonca i Intersport, ak by ste na svahu zistili, že vám niečo chýba.

Vybrať si môžete medzi kabínkovou či klasickou sedačkovou lanovkou. Ktoré vás odvezú na prvú zastávku Štart, odtiaľto sa lyžujú začiatočníci a mierni lyžiari. Začína tu sedačková lanovka, ktorá je pre stredných lyžiarov. Veľmi príjemný svah a dokonca si môžete vyskúšať olympijské závody na čas. Je to veľmi dobrá atrakcia nielen pre deti ale i dospelých.

Zo štartu sa dostanete kabínkou na Skalnaté pleso, kde je to naozaj nádherné. Stojíte pod Lomnickým štítom a neviete sa vynadívať. Tu je miesto, kde si viete oddýchnuť a užiť si slniečka na pripravených lehátkach. Občerstviť sa v bufete, či najesť v panoramatickej reštaurácii. Ceny  o niečo vyššie, ale jedlo úžasné a porcie naozaj veľké. Skalnaté pleso je vhodná voľba na trávenie času, ķým ostatní lyžujú.

Pre deti je tu vybudované krásne detské drevené ihrisko. V zime s atrakciou “nájdi zvieratko”, ktoré je niekde zasypané snehom. Atrakciou je určite aj jazda lanovkou na Lomnický štít. My sme ju s deťmi absolvovali, a výhľad stoji naozaj za to. Spojili sme to s lyžovaním, keďže jedno vyvezenie lanovkou k lanovke k Lomnickému štítu je iba o niečo lacnejšie ako celodenné lyžovanie.

Nároční lyžiari si prídu na svoje v Lomnickom  sedle, kde sa vyvezú sedačkovou lanovkou zo Skalnatého plesa.

Stredisko hodnotím ako jedno z lepších ale aj drahších na Slovensku. Zážitok z lyžovačky je pozitívny, hlavne ak aj počasie vyjde. Môže sa stať, že pre silný vietor nepremávajú lanovky, v tom prípade stredisko predĺži platnosť skipasov. 

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!