Aká bola FLÓRA – najkrajšia výstava jari

Aká bola FLÓRA – najkrajšia výstava jari

Tipy od rodičov 24. 4. 2019

Každoročne to na jar na pravom brehu Dunaja, v najväčšom výstavisku Bratislavy, krásne rozkvitne. Na priestranstve pred Inchebou a v jej vnútri sa vystavovatelia pýšia pestrou paletou kvetov a rastlín. Ide o predajnú výstavu, a teda sa sem môžu vydať záhradkári na lov, či už na kvety, alebo aspoň na inšpiráciu.

Základné vstupné stálo 6 eur, deti do 6 rokov mohli privoniavať ku kvetinkám zdarma. Tento rok počasie prialo a okrem záplavy rastlín sme boli prekvapení aj záplavou návštevníkov. Pri vstupe do vnútornej časti výstavy sa čakalo v rade, ale oplatilo sa. Odmenou nám bolo kochanie sa nádherne upravenými záhradami, rôznymi aranžmánmi kvetov na všetky možné príležitosti, bonsajmi či kaktusmi. Nechýbal ani bohatý sprievodný program a v zadnej časti výstaviska bufety.

Myslelo sa aj na malých záhradkárov, ktorí si unavení výberom najkrajších kvetín mohli zaskákať vonku na nafukovacích matracoch. Vo vnútri sa zas vystavoval záhradný nábytok a nechýbali ani šmýkačky a hojdačky, ktoré sme neváhali otestovať. Priestor na prebaľovanie či diskrétne kojenie však chýbal.

Vyšantia sa tu teda aj malí návštevníci, ten môj prelietal od kvetu ku kvetu ako motýľ. Pozitívom je, že si deti pestujú vzťah k rastlinám a všetkému zelenému a raz sa možno rozhodnú aj pestovať. Veď v dnešnej dobe je neoceniteľné mať vlastnú záhradku, alebo aspoň pár kvetináčov s bio úrodou na balkóne. Radosť z pestovania a chuť domácich plodov sa s nákupom v supermarkete jednoducho nedajú porovnať. 

Kamila

Tipy od rodičov

Je chodník vhodný pre kočík? Čaká na konci cesty odmena v podobe domáceho ľadového čaju a detského ihriska? Je prehliadka zámku odborná a na dve hodiny alebo je prispôsobená aj deťom? Kde nájdete príjemnú kaviareň s detským kútikom alebo dokonca múzeum pre deti? To všetko a oveľa viac vedia naši ambasádori, aktívni rodičia, ktorí nám posielajú fotky a zážitky s deťmi.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!