Voucher – jedno slovo, veľký zmätok

Voucher – jedno slovo, veľký zmätok

Zľavomat.sk 17. 4. 2018

Kto by to bol povedal, že zavedením slova voucher spôsobíme chaos skoro ako pri stavaní Babylonskej veže. Tento výraz je pre Slovákov dosť komplikovaný – či už na výslovnosť, alebo na zapamätanie. Veľa ľudí ani len netuší, čo to vlastne je.

Čo je to voucher?

Je to poukaz, za ktorý u nás zaplatíte a v prevádzke sa ním preukážete.

Naše Zľavomat vouchery môžete uplatniť ukázaním v mobilnom telefóne, kódom z SMS alebo priamo vo vašej zákazníckej aplikácii.

Pri využívaní voucherov na ubytovanie vám stačí napísať číslo vouchera do e‑mailu pri vytváraní rezervácie, alebo dokonca ak urobíte a zaplatíte online rezerváciu priamo cez nás, tak voucher ani nebudete vôbec potrebovať, ani ho nemusíte nikde ukazovať. Takúto možnosť už máme pri viac ako 270 hoteloch a penziónoch.

Tip: po novom môžete voucher darovať aj ako naozaj krásny darček. Pridali sme možnosť exkluzívneho darčekového balenia. Voucher vám tak príde na hebkom papieri vysokej gramáže v modrej krabičke s perleťovým efektom. Zistite viac o tom, ako hodiť voucher do gala.

Ako sa vyslovuje voucher?

Správne je to /voučer/.

A s akým pomenovaním vouchera sa stretávame?

Pri komunikácii býva slovo voucher skomolené nespočetne veľa krát. My sa ale rozhodne nehneváme (máme už 7 rokov a stále sa aj u nás v kanceláriách nájde vždy nový spôsob vyslovenia tohto slova).

Naopak, častokrát sme radi za tú rozmanitú výslovnosť, lebo každá nová variácia tohto slova nám spraví krajší deň. Toto je napríklad zbierka výrazov, s ktorými sme sa zatiaľ stretli najčastejšie:

vorčer voršrút voršule
koučer volčer vaucher
vorčester vounxher vousher
venkuver vounxher voršrot
vorkšop woycher vrchol
vojažer vujervúd vojer
vodžer worscher worthcer
vochér vujer vožer
voršvút vaycher joišir
ucher žetón voutscher
vorec poukaz  voucherovo

Tak schválne, použili ste už niektorý z nich? Alebo máte nejakú vlastnú verziu, ako voucher vyslovujete? Určite sa s nami podeľte do komentára o vaše skúsenosti s týmto slovom.

Tip

[gallery ids=„4233178,4­233180,4233182“]

Aj takto môže vyzerať darčekový voucher. Zistite, ako si ho objednať k akej­koľvek z našich ponúk.

Zľavomat.sk

Nové inšpirácie a zážitky na každý deň!