Krúžky v škôlke – áno či nie?

Krúžky v škôlke – áno či nie?

Janka Czoborová 3. 6. 2019

Výber výbornej škôlky je cieľom každého rodiča, ktorý sa rozhodne, že už je na ňu pre dieťa ten správny čas. A čo okrem vzdialenosti, otváracích hodín a učiteliek, môže ovplyvniť výber? No, krúžky, ktorými rozvíja zručností detí.

Výhody spojenej škôlky

Dcérka navštevuje škôlku s jednou triedou, kde sú spoločne deti od 2–6 rokov a tento výber bol skvelým rozhodnutím. Nielenže sa pani učiteľky venujú deťom naplno, ale staršie deti sa starajú o tie menšie a menšie sa veľa naučia od tých starších. Šikovnejšie deti si nájdu zdroj nových informácii veľmi jednoducho. Veľakrát stačí sedieť pri predškolákoch a len nasávať novoty, ktoré sa učia.

Šikovné ručičky

Okrem nových poznatkov získavajú nové zručnosti a to vďaka kurzom ako , , šikovné rúčky“. Pravidelne sa učia vyrábať krásne výtvory z papiera, používajú lepidlo bez zalepenia všetkého okolo a čo je ešte lepšie – vedia používať nožničky bez ujmy na ich zdraví.

Vymaľovávanie a výber správnej farebnej kombinácie je, pravdaže, už na kreativite každej ratolesti. Detské ručičky skúmajú každú látku, či už papier, vlnu alebo drievko rozdielne a učia sa trpezlivosti pri ich tvorbe. Domov prichádzajú nádherné výtvory, pre ktoré je potrebné nájsť miesto na ich uskladnenie – keďže mi ich je ľúto vyhodiť, veď predsa len, ide o prvú kreatívnu prácu mimo domova. A že sú to nádherné výtvory – o tom sa nedá pochybovať.

Každý deň sa teším na ďalšie a ďalšie. Takže pri otázke – áno, či nie? Určite – áno. 

Janka Czoborová

Som pracujúca mamička. Milujem, okrem svojej dcérky, šport, jazdu na motorke, zvieratá a tanec. Baví ma písanie na rôzne témy, čo využívam aj pri svojej práci.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!