Tip na výlet: Cyklovozíkom do sedla Priehyba

Tip na výlet: Cyklovozíkom do sedla Priehyba

Veron 5. 6. 2019

Ipoltica je dlhá dolina na severnej strane Nízkych Tatier, vyúsťujúca pri vodnej nádrži Čierny Váh.

Na trase Ipoltica, záver doliny – sedlo Priehyba vedie cesta vhodná aj pre cyklovozík, zväčša asfaltová, len ku koncu trošku štrkovitá. Dĺžka okruhu tam aj späť je približne 30 km. Ak by ste chceli pokračovať ďalej, tak môžete prejsť až do Heľpy.

Cyklovýlet začína na značke Ipoltica, záver doliny kde sa nachádza aj lesnícky cintorín a nájdete tu aj malé múzeum Považskej (Čiernovážskej) lesnej železnice. Trasa vedie po žltej značenej turistickej trase až do sedla Priehyba.

Dolina Ipoltica má pre cyklistiku takú zvláštnosť, že ňou vedú dve viac-menej súbežné asfaltky, ktoré sú jednosmerné. Cesty sa spájajú v osade Čierny Váh keď schádzate smerom z Priehyby.

Cestou sa Vám naskytnú krásne pohľady na okolitú krajinu, v sedle Priehyba sa nachádza altánok kde si môžete oddýchnuť a načerpať energiu. Cesta je členitá, smerom do sedla je viac stúpania a cestou späť sa viac-menej veziete dole.

Deti si užijú aj potôčik kde sa v lete môžete osviežiť po dokončení výletu.

Tip na výlet v okolí

Pred alebo po cyklovýlete odporúčam krátku zachádzku k hornej Vodnej nádrži Čierny Váh. Okolo vodnej nádrže sa viete poprechádzať a naskytnú sa vám tam krásne výhľady na Tatry. 

Veron

Som mama malej Magdalénky, tridsiatnička s detskou dušou, milovníčka palaciniek a dobrej hudby. Rada športujem a spoznávam nové miesta spolu s mojou rodinkou.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!