TIP od mamičky: Záhrada s fontánou

TIP od mamičky: Záhrada s fontánou

Tami 12. 6. 2019

Chcete si s deťmi užiť trochu slnka, vody, pohybu a neviete kam ísť? Máme pre vás skvelý tip ako príjemne stráviť popoludnie prípadne aj celý deň. Vodárenská záhrada totiž ponúka toľko voľnočasových aktivít, že sa vašim deťom zaručene nebude chcieť odísť.

Vodárenská záhrada sa nachádza v Bratislave na Devínskej ceste pozdĺž Karloveského ramena. Dostanete sa sem autom, autobusom, pešo alebo aj na bicykloch. Parkovanie je zabezpečené hneď pred záhradou, avšak počet miest je obmedzený. Ak prídete autobusom, vystúpte na zastávke Vodárenské múzeum, ktoré sa nachádza hneď vedľa záhrady. Bicyklom sa sem dostanete buď z cyklotrasy pri Karloveskom ramene alebo z Devínskej ulice. Oba tieto vstupy sú bezbariérové.

Hneď pri vstupe vás očarí udržiavanosť celej záhrady. V roku 2014 prešla kompletnou rekonštrukciou a je to naozaj vidno. Na ploche približne jeden hektár nájdete veľké množstvo lavičiek, spevnených chodníkov a kvitnúcich kríkov. Vodárenská záhrada je v prvom rade určená deťom. Najväčším lákadlom je fontána v tvare kvapky, v ktorej sa deti môžu voľne prechádzať. Hoci je voda len po členky, detské šantenie tu nemá hraníc, takže nezabudnite na náhradné oblečenie. Hneď vedľa fontány nájdete vyhliadkovú vežu, ktorá ponúka výhľad na celý areál. Okrem toho sa deti určite zabavia na detskom ihrisku s preliezačkami od výmyslu sveta. Zahrať si tu môžete tiež futbal, volejbal či pingpong.

V lete je veľkým plus rozsiahly prístrešok a fontány s pitnou vodou. V záhrade však nenájdete žiaden bufet, takže občerstvenie si doneste so sebou. K dispozícii sú aj toalety, ktoré sa nachádzajú v budove vodárenského múzea hneď vedľa záhrady.

Na záver ešte otváracie hodiny: od apríla do konca októbra je vodárenská záhrada otvorená denne od 6:00 do 21:00, zvyšok roka od 7:00 do 17:00. A ešte jedna dôležitá informácia – vstup je zadarmo.

Tami

Odjakživa som zbožňovala cestovanie a spoznávanie nových miest. Teraz, keď som už mamou, zbožňujem to ešte viac, pretože mi do mojej cestovateľskej partie pribudol skvelý parťák.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!