Máme „preliezkové obdobie“, každé nové ihrisko je vítané

Máme „preliezkové obdobie“, každé nové ihrisko je vítané

Ivulík 14. 6. 2019

Ak ste v období dieťaťa, ktoré môžete nazvať „preliezkové“ či „ihriskové“, začnete mať prehľad o každom v okolí a určite vás poteší, keď nejaké nové vo vašom okolí pribudne.  Jedno takéto nové a celkom podarené pribudlo aj priamo v meste Veľký Krtíš – park Hôrka. Zeleň, preliezky, fitness cesta, či tenisové stoly. Príjemnú a oddychovú atmosféru dotvára „hôrka“ v ktorej sa nachádza.

Nájdete ho veľmi jednoducho

Park Hôrka  sa nachádza pri reštaurácii „Mafík“, či amfiteátri. Zaparkovať sa bez problémov dá priamo pred touto reštauráciou. Parkovisko nie je platené a na potreby tohto mesta vystačí aj pre návštevníkov parku aj pre návštevníkov reštaurácie. Vstup do park a ani celý park nie je uzavretý. Chodníček vás vyvedie aj na okolité sídliská.

Pre koho je park určený

Park je úplne nový a vidieť to aj na pri jeho koncepte. Myslelo sa na to aby bolo miestom oddychu pre čo najširšiu vekovú skupinu detí, ale aj dospelých. Hneď na začiatku parku vás privíta uzavreté multifunkčné ihrisko. Ďalšie ihrisková ale neohraničená plocha je tiež cca strede parku.  Ak sú vaše deti staršie a máte radi stolný tenis, pribaľte si raketky a loptičky, čakajú tu na vás dva pin-pongové stoly. Pre menšie detičky je tu k dispozícii detské ihrisko s niekoľkými preliezkami, šmýkačkami rôznych typov a hojdačkami. Ihrisko je oplotené, čo je výborné nielen z hľadiska hygieny pri venčiacich sa psíkov v ostatných častiach parku, ale aj z pohľadu bezpečnosti.

Park Hôrka – oddych a zábava pod korunami stromov

Športové a detské aktivity sú v príjemnom prostredí, ktoré má niekoľko úrovní a terén je mierne členitý. Výhodou týchto detských ihrísk je aj to, že sa nachádzajú priamo pod korunami mohutných listnatých stromov, ktoré vytvárajú príjemnú klímu aj v teplejších dňoch. Pohodu tohto parku si môžete užiť aj na lavičkách, či v dvoch altánkoch na sedenie. Čo v parku ešte potrebuje svoj čas je ale  vysadená zeleň, ktorá pôsobí nerozrastene a menej zeleno.

Park Hôrka nie je určite najväčším parkom na Slovensku, ale je isto najväčší a najmodernejší park v tomto okrese. Ak je Veľký Krtíš mesto v ktorom pôsobíte (alebo v jeho okolí), určite je to príjemná obmena „detského ihriska“  o ktorej je dobre vedieť. 

Ivulík

Maminka ambasádorka