Tip na výlet: Potulky Slovenským rajom

Tip na výlet: Potulky Slovenským rajom

Veron 16. 8. 2019

Slovenský raj ponúka nespočetné množstvo aktivít pre rodiny s deťmi. Nachádza sa tu veľa turistických chodníkov rôznej náročnosti. Niektoré sú vhodné skôr pre väčšie deti, kvôli rebríkom a šmykľavému terénu, iné trasy prejdete aj s kočíkom, prípadne odporúčam turistický nosič. Zvládnete tak prejsť náročnejšie trasy spolu s menšími deťmi.

Určite si nezabudnite pribaliť pevnú obuv. Najlepšie sú vyššie turistické topánky, ktoré nepremokajú. Dôležité je aj vhodné oblečenie a pršiplášť a z vlastnej skúsenosti odporúčam pribaliť deťom aj náhradné ponožky. Určite nie je na škodu ani poistenie do hôr a lekárnička pre prípad drobných zranení.

Ak hľadáte nenáročnú turistiku s krásnym výhľadom, tak určite nemôžete vynechať Tomášovský výhľad. V prípade, že máte malé deti,  tak odporúčam trasu z Čingova, ktorú zvládnete prejsť za približne hodinku. Z spoplatneného parkoviska Čingov sa na výhľad dostanete po žltej značke. Ak by ste si cestu chceli skrátiť o nejakých 10–15 minút, odporúčam autom prísť do bývalej chatovej oblasti Čingov – Ďurkovec a odtiaľ už pokračujete ďalej po žltej značke až do cieľa.

Suchá Belá je najnavštevovanejšia roklina v Slovenskom raji. Najlepšie je vybrať sa tam mimo víkendu alebo sviatkov, aby ste nemuseli ísť v zástupe ľudí. Táto trasa je vhodná aj pre väčšie deti, keďže neobsahuje také vysoké rebríky a prevýšenie je menšie ako pri iných trasách. Začína sa na platenom parkovisku v Podlesku, smerom po zelenej značke, až k smerovníku Suchá Belá záver. Po prejdení roklinou si môžete oddýchnuť v altánku a následne pokračovať smerom k Pod Vtáčím hrbom. Odtiaľ po červenej trase pokračuje cesta smerom späť do Podlesku. Ak by ste si chceli výlet predĺžiť,   môžete pokračovať od smerovníka Nad Podleskom smerom na Kláštorisko, kde sa deti ešte môžu vyblázniť na obrovskej lúke. 

Veron

Som mama malej Magdalénky, tridsiatnička s detskou dušou, milovníčka palaciniek a dobrej hudby. Rada športujem a spoznávam nové miesta spolu s mojou rodinkou.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!