Spoznajte Rovinj – chorvátske Benátky

Spoznajte Rovinj – chorvátske Benátky

Tami 30. 7. 2019

Rozhodli ste sa, že na tohtoročnú dovolenku k moru pocestujete autom a neviete sa rozhodnúť medzi Chorvátskom a Talianskom? A čo takto navštíviť obe? Teda aspoň pocitovo. Pocestujete totiž len do Chorvátska, ale bude to vyzerať, ako keby ste boli v Taliansku. Pobaľte si teda všetko potrebné, ideme smer Rovinj.

Rovinj je prístav a mesto v západnej časti Chorvátska, v oblasti Istria. Autom z Bratislavy sa sem dostanete za necelých 7 hodín. Napriek tomu, že ide o mesto v Chorvátsku, budete mať miestami pocit, že sa nachádzate v talianskych Benátkach. Nepochybne za to môže aj skutočnosť, že Rovinj bol v minulosti pod správou Benátskej republiky. Jeho unikátna architektúra a farebné domčeky vám zaiste učarujú.

Ak sa rozhodnete navštíviť Rovinj, určite sa prejdite jeho starým mestom. Je popretkávané úzkymi uličkami, bránami a malými námestičkami. Jeho dominantou je kostol sv. Euchémie, patrónky mesta, odkiaľ je krásny výhľad.

Neďaleko mesta sa nachádza park Zlatni Rt. Ide v podstate o malý výbežok na pobreží Jadranského mora. Vďaka upravenému chodníku ho viete celý prejsť či už na bicykli alebo s detským kočíkom. Po ceste natrafíte na nádherné zátoky s výhľadom na mesto Rovinj. Pre fanúšikov lezenia je v západnej časti polostrova k dispozícii kamenná stena. O kúsok ďalej sa nachádza Golden Cape, kde môžete na kamienkovej pláži obdivovať desiatky kamenných mužíčkov. Pohľad na nich je ozaj očarujúci.

Ďalším zaujímavým miestom severne od mesta Rovinj je Limský kanál. Tento kanál predstavuje pomerne úzky záliv, ktorý zasahuje do pevniny do hĺbky viac ako 10 km. Okolie zálivu tvoria strmé skaly s výškou vyše 100 metrov. V skalách sa nachádzajú mnohé jaskyne. Limský kanál je celý obkolesený klasickou asfaltovou cestou s viacerými rozhľadňami.

Ak ste sa teda rozhodli Rovinj navštíviť, prajeme vám príjemnú cestu, krásne počasie a o ostatné sa už postará atmosféra tohto úžasného miesta. 

Tami

Odjakživa som zbožňovala cestovanie a spoznávanie nových miest. Teraz, keď som už mamou, zbožňujem to ešte viac, pretože mi do mojej cestovateľskej partie pribudol skvelý parťák.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!