Dovolenka pri mori s deťmi – veci, na ktoré nesmiete zabudnúť

Dovolenka pri mori s deťmi – veci, na ktoré nesmiete zabudnúť

Tami 22. 8. 2019

Prázdniny sú v plnom prúde, čo znamená aj obdobie dovoleniek pri mori. My dospelí sa väčšinou zbalíme raz dva, ale s deťmi býva balenie o niečo zložitejšie. Prinášame vám preto zoznam vecí, ktoré by ste na dovolenku s deťmi rozhodne zabudnúť nemali vziať.

Opaľovací krém a krém po opaľovaní

Opaľovací krém je základ každej dovolenky pri mori, pričom treba brať do úvahy destináciu, ktorú sa chystáme navštíviť a prispôsobiť tomu ochranný faktor. Pre deti volíme vždy radšej čo najvyšší a natierame ich niekoľkokrát do dňa. Po západe slnka je vhodné použiť aj krém po opaľovaní.

Repelent

Repelent sa zíde predovšetkým vo vlhších oblastiach, ale využiť ho môžete všade, najmä ak ste vy alebo vaše deti typ človeka s krvou, na ktorej si tieto malé potvorky radi pochutnajú. Na trhu nájdete aj repelenty na citlivú detskú pokožku.

Klobúčik, šiltovka

Chrániť sa pred priamym slnkom je veľmi dôležité. A to počas celého dňa. To platí ako pre deti, tak aj pre dospelých. Skvelou pomôckou je čapica na kúpanie alebo tenký klobúk či čiapka. Vyhnete sa tak úpalu a ďalším starostiam, ktoré by so sebou priniesol.

Obuv do vody

Predovšetkým na kamienkových plážach sa vám určite zíde obuv do vody. Okrem lepšieho pohybu sa tak aj vyhnete možným zraneniam. Citlivé detské chodidlá si zaslúžia extra starostlivosť. Topánočky odporúčame aj v prípade, že sa ocitnete na piesočnatej pláži.

Uteráky a plavky

Nezabudnite si so sebou vziať niekoľko uterákov, keďže sa vám po pár dňoch môžu zašpiniť od piesku. Niektoré hotely ponúkajú aj prenájom plážových osušiek, ktoré si môžete v pravidelných intervaloch meniť. Nezabudnite na plavky, radšej zoberte aj náhradné, ak by sa stala nejaká nehoda pri hraní vo vode alebo spúšťaní na toboganoch v blízkych bazénoch.

Nafukovačky, hračky do vody a na pláž

V súčasnosti už existujú nafukovačky od výmyslu sveta. Dávajte však vždy na vaše deti pozor, najmä ak sa s nafukovačkami dostanú do hlbokej vody. Pre malé deti oceníte rukávniky a ak sa chystáte na pieskovú pláž, určite nezabudnite formičky! Bola by škoda nepostaviť si tam obrovský pieskový hrad.

Veľká deka, stan, prípadne slnečník

Hoci sa vaše deti budú prevažnú časť dňa šantiť vo vode, vezmite si na pláž aj deku a nejaké tienidlo, prípadne využite tieň stromov. Predsa len sa budú chcieť občas aj najesť a napiť. Oddych v tieni je veľmi dôležitý a najmä príjemný. Po nekonečnom šantení vo vode si je potrebné oddýchnuť a načerpať sily na zvyšok dňa.

Tekutiny a maškrty

V letných horúčavách je mimoriadne dôležité dodržiavať pitný režim, preto nezabúdajte na fľaše s vodou. Po celodennom pobyte na slnku či vodných radovánkach zvyknú deti vyhladnúť, preto majte so sebou určite aj nejaké ovocie, keksíky, chrumky alebo kúsky chrumkavej zeleniny, na ktorých si môžu detičky pochutnávať počas celého dňa.

Vlhčené utierky

Určite to poznáte, deti sa dokážu zašpiniť prakticky kdekoľvek. Nezabudnite preto na vlhčené utierky, dôverného pomocníka každej mamičky. Vody je síce dosť všade naokolo, avšak dezinfekčné utierky ocení nejedna mamička.

Cestovný pas, poistenie, lieky

Majte na pamäti, že každé dieťa musí mať pri ceste za hranice vlastný pas. Takisto je dôležité pribaliť si lieky, ktoré vy alebo vaše deti pravidelne užívate a tiež lieky proti bolesti, teplote alebo hnačke. Ak sa chcete cítiť bezpečnejšie, uzatvorte pred cestou aj cestovné poistenie. Čaká vás dlhá cesta autom? Nezabudnite na tienidlá na okná a tiež na nejaké hry, prípadne knižky na cestu.

Krásnu dovolenku, hlavne v zdraví! 

Tami

Odjakživa som zbožňovala cestovanie a spoznávanie nových miest. Teraz, keď som už mamou, zbožňujem to ešte viac, pretože mi do mojej cestovateľskej partie pribudol skvelý parťák.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!