Dobrodružstvo v Benátkach

Dobrodružstvo v Benátkach

Evely 2. 8. 2019

Naskytla sa nám možnosť predĺženého víkendu. Tak sme si povedali, čo tak navštíviť opäť nejaké európske mesto. Los padol na Benátky.

Keďže cestu do destinácie je možné zvládnuť aj autom, zvolili sme alternatívu karavanu. Vyhliadli sme si kemp v Punta di Sabbioni Maria di Venezia, aby sme sa vyhli zápcham a parkovaniu okolo Benátok. Dorazili sme poobede, tak sme si išli rovno vyskúšať, aké je more začiatkom júna. Prekvapilo nás, že celkom teplé. Otvorili sme teda kúpaciu sezónu. 

Ráno sme sa autobusom z kempu odviezli do Punta di Sabbioni, kde premáva líniová loď každú hodinu, ktorá vás dovedie do Benátok neďaleko námestia svätého Marka. Odporúčam, deti si užijú výlet loďou a dostanete sa hneď do centra. Najlepší je čím skorší príchod, lebo každú hodinu tam pribúda veľké množstvo turistov. My sme začali prehliadkou Baziliky sv. Marka, kde je vstup voľný. Vo vnútri kostola si však v niektorých častiach si pýtajú vstupné. 

Po kostole sme sa vyviezli výťahom na vežu Kampanila, odkiaľ sme mali výhľad na celé mesto a aj jeho ostrovčeky a nespočetné veľké množstvo lodí a lodiek. Potom sme sa vybrali typickými benátskymi uličkami k najznámejšiemu mostu Ponte di Rialto. Cestou sme obdivovali gondoly či suvenírové obchodíky a len tak sa túlali po meste. Ak sa vám nechce chodiť pešo, môžete využiť gondolierov. Tí vás povozia za 80 –100 € veľmi radi. 

Dostali sme sa k mostu, ktorý sa hemžil turistami, každý si fotil pohľad na kanál plný lodiek. 

Samozrejme, keď Taliansko, tak nesmie chýbať pizza a pravá talianska zmrzlina. My sme využili reštauráciu neďaleko mosta, kde mali na výber rôzne kúsky pizze, tam sme si chvíľu posedeli, posilnili a na odchod sme si každý zobrali do ruky zmrzlinu. Pomaly sme sa inými uličkami vrátili na Námestie sv. Marka, kde sa to hemžilo turistami, ale aj nepríjemnými čajkami či holubmi. Neodporúčam konzumovať na námestí nič, boli sme svedkami ako čajka vytrhla z ruky pizzu jednej turistke.

Líniovými loďkami sa viete odviesť na rôzne miesta Benátok, či na malé ostrovčeky okolo. My sme sa takou loďkou odviezli aj späť do kempu. Myslím, že Benátky sú mesto, na ktoré vám pokojne stačí jeden deň, ale ak si chcete prezrieť každý kút, tak samozrejme viac. 

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…