Cyklokorytnička: náučno-relaxačný výlet pre celú rodinu

Cyklokorytnička: náučno-relaxačný výlet pre celú rodinu

Veron 15. 8. 2019

Hľadáte nenáročný a zároveň krásny cyklovýlet vhodný pre všetkých členov rodiny? Určite sa vyberte na Liptov. Nachádza sa tu cyklotrasa spájajúca Ružomberok s Korytnicou, doslova oáza zelene, krásnej prírody a histórie zároveň, ktorá vám zaručene dobije baterky. 

Trasa vedie cez hranicu dvoch národných parkov – Nízke Tatry a Veľká Fatra a má dĺžku 23 km. Je zväčša rovinatá, a keďže asfalt pokrýva len asi tretinu trasy, tak odporúčam trekové alebo horské bicykle. V pohode to zvládnete aj s cyklovozíkom. Trasa je dobre značená smerovníkmi a nájdete popri nej aj viaceré informačné tabule. Dozviete sa tak viac o histórii železnice, ale aj informácie o krajine, ktorou trasa prechádza a taktiež zaujímavosti a tipy na výlety. Jedným z tipov je napríklad možnosť urobiť si odbočku smerom na Vlkolínec po cca 4 km smerom z Ružomberka.

Okolo trasy nájdete aj prístrešky a lavičky, kde si môžete oddýchnuť, prípadne využiť niektoré z upravených ohnísk a opiecť si s deťmi nejakú dobrotu. V blízkosti trasy sa ale nachádzajú aj reštaurácie, takže sa môžete občerstviť aj tam. Na troch miestach trasa križuje hlavnú cestu, takže keď pôjdete s deťmi buď si naplánujte skrátenú časť trasy, ktorá nekrižuje cestu, alebo zvýšte opatrnosť v týchto úsekoch. 

Výhodou je, že si túto trasu viete zakomponovať aj do dlhšieho výletu. Prípadne si ju viete rozdeliť na viacero častí, ktoré môžete absolvovať oddelene. Odporúčam teda dovolenku na Liptove spojiť s týmto výnimočným výletom. Deti sa aj zabavia a aj sa niečo nové dozvedia o histórii a o Slovensku. 

Veron

Som mama malej Magdalénky, tridsiatnička s detskou dušou, milovníčka palaciniek a dobrej hudby. Rada športujem a spoznávam nové miesta spolu s mojou rodinkou.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!