Tip na netradičný výlet: Piesková zoo

Tip na netradičný výlet: Piesková zoo

Tami 19. 8. 2019

Piesková ZOO sa nachádza v Poprade-Veľká, takže jej návštevu môžete spojiť aj s návštevou Vysokých Tatier. Nájdete tu viac ako 20 zvieratiek vyrobených z piesku. Geografické pokrytie pieskovej zoo je naozaj široké, nachádzajú sa tu zvieratká z celého sveta – od medveďov, cez leva, opice, hrocha až po tučniaky. Jedným z autorov projektu je Adam Bakoš, sochár zo Spiša, ktorý okrem iného stojí aj za tvorbou Ľadového dómu na Hrebienku.

Vstupy do pieskovej zoo si môžete zakúpiť TU.

Sochy sú veľmi pekné, detailne prepracované, sem-tam nájdete už niečo jemne odpadnuté, ale to je dané prírodou, rozhodne to na originalite neuberá. Areál zoo je v príjemnom tieni stromov, navštíviť ho preto môžete aj počas horúcich letných dní.

Okrem toho, sa v zoo nachádza safari auto, v ktorom si deti môžu zašoférovať, prípadne sa aj odfotiť. Súčasťou zoo je aj detský kútik s pieskoviskom, kde sa deti môžu zahrať na archeológov a skúmať kostry dinosaurov. Pred vstupom do zoo nájdete posedenie, tu sa viete v prípade potreby občerstviť. 

Piesková zoo je otvorená denne od 10:00 do 20:00. Parkovať sa dá priamo pred vstupom do zoo. Po areáli sa dá bez problémov pohybovať aj s detským kočíkom. Vstupné pre deti od 3 do 15 rokov je 2,50€. Dospelí zaplatia 3,50€. Deti do 3 rokov majú vstup do zoo zdarma. V ponuke je aj zvýhodnené rodinné vstupné a zľavnené vstupenky si teraz môžete zakúpiť aj na Zľavomate. 

Tami

Odjakživa som zbožňovala cestovanie a spoznávanie nových miest. Teraz, keď som už mamou, zbožňujem to ešte viac, pretože mi do mojej cestovateľskej partie pribudol skvelý parťák.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!