Palma de Mallorca - poznávací výlet s deťmi

Palma de Mallorca – poznávací výlet s deťmi

Veron 27. 8. 2019

Hlavné mesto Malorky nazývané tiež „perla Stredomoria“ ponúka viac ako iné známe metropoly. Okrem klasického spoznávania historických pamiatok si užijete aj pekné pláže, prímorské jedlo a možnosť zaujímavých výletov do okolia. A navyše si výlet užijete aj s deťmi. Leto ešte neskončilo, tak si vychutnajte slnečné lúče a užite si dovolenku trochu inak.

Slnko a more

Na Malorke je až 300 slnečných dní, takže pravdepodobnosť pekného počasia je naozaj vysoká. Môžete to využiť na návštevu Playa de Illetas – označovanej ako najkrajšia pláž v okolí hlavného mesta. Je menšia, takže treba prísť skôr, aby ste si mohli požičať slnečníky a lehátka. K dispozícií je aj plážový bar kde sa môžete osviežiť a občerstviť. Ak by vás omrzel zlatistý piesok, tak si môžete oddýchnuť v tieni borovíc. Dostanete sa tu priamo autobusom z centra mesta za necelú hodinku.

Straťte sa v kamenných uličkách

Ak vaše deti nebaví chodenie, môžete využiť na spoznávanie historického centra koč s koňmi, ktorý vás prevezie najznámejšími pamiatkami. Výhodou je, že vás nebudú bolieť nohy a deti majú o zábavu postarané. Medzi známe miesta patrí napríklad katedrála La Seu, ktorá je postavená na múroch starého mesta, hrad Bellver, či hlavné námestie Plaza Mayor. Nechajte sa pohltiť vôňou výborného jedla, ochutnajte zmrzlinu, tapas či paellu.

Všade samé citróny

Počas pobytu v hlavnom meste odporúčam výlet do neďalekého mestečka Soller. Už samotné cestovanie do tohto prístavného mestečka je zábava. Odvezie vás tam historický vláčik, ktorý prechádza cez plantáže plné pomarančovníkov a citrónovníkov. Samotná cesta trvá približne hodinu a následne sa viete odviezť priamo do prístavu miestnou električkou a užiť si jeho malebnú atmosféru.

Užitočné informácie a tipy

Doprava z letiska do mesta je možná mestskou hromadnou dopravou, pričom autobusy sú nízkopodlažné, takže cestovanie s kočíkom je jednoduché. Keď cestujete s deťmi, tak odporúčam ubytovanie skôr v apartmáne ako v hoteloch. Máte tak väčšiu voľnosť a súkromie a možností je tu naozaj veľa. V meste sú detské ihriská a v okolí hlavného mesta je viacero atrakcií ako aquapark či vodná zoo, ktoré môžete navštíviť aj v prípade nepriaznivého počasia. 

Veron

Som mama malej Magdalénky, tridsiatnička s detskou dušou, milovníčka palaciniek a dobrej hudby. Rada športujem a spoznávam nové miesta spolu s mojou rodinkou.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!