Región Spiš – miesta, ktoré tu jednoducho musíte navštíviť!

Región Spiš – miesta, ktoré tu jednoducho musíte navštíviť!

Tami 4. 9. 2019

Rozhodli ste sa pre dovolenku na Spiši? Skvelá voľba! Tento región totiž ponúka takmer všetko – očarujúcu prírodu, zaujímavú históriu či zábavu pre deti. V nasledujúcich riadkoch nájdete pár tipov, čo určite vidieť, keď ste sa už "toten barzo šumny” Spiš rozhodli navštíviť. 

Kostol Nanebovzatia Panny Márie v Spišskej Novej Vsi

Táto 87 metrov vysoká kostolná veža v Spišskej Novej Vsi ponúka očarujúci výhľad nielen na mesto a jeho okolie, ale pri dobrom počasí uvidíte aj krásnu panorámu Vysokých Tatier. Na vrch sa dostanete po prekonaní 155 schodov. Vďaka svojej výške je táto kostolná veža zapísaná do Knihy slovenských rekordov. Vstupenky na ňu si môžete zakúpiť v miestnom turistickom informačnom centre. 

Spišský hrad

Spišský hrad, rozprestierajúci sa nad obcou Spišské Podhradie, má rozlohu väčšiu než 4 hektáre, čím sa zaraďuje medzi najväčšie hradné komplexy na Slovensku. Od roku 1993 je zapísaný na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Do konca septembra je hrad otvorený od 9:00 do 19:00, v októbri do 17:00. Od novembra je však na celú zimu pre verejnosť uzatvorený. Dospelí si za vstup zaplatia 8 €, deti od 6 rokov 4 €.

Tomášovský výhľad

V regióne Spiš nájdeme aj jednu z najkrajších prírodných oblastí našej krajiny- Slovenský raj. Azda najpopulárnejšou turistickou atrakciou, vhodnou aj pre malé deti, je Tomášovský výhľad. Dá sa k nemu dostať hneď niekoľkými cestami, pričom najznámejšou je tá z parkoviska Čingov. Trasa má dĺžku 3,5 km, je dobre vyznačená a pri miernom stúpaní vám zaberie približne hodinku. Avšak ten výhľad potom určite stojí za to! 

ZOO Spišská Nová Ves

Zoologická záhrada na Spiši je najmladšou ZOO na Slovensku. Je otvorená od utorka do nedele v čase od 10:00 do 18:00, a to až do 20. októbra. Jej súčasťou je aj pavilón Aquaterra, ktorý je otvorený celoročne. Areálom ZOO preteká potôčik, čo spolu s jazierkom krásne dotvára scenériu areálu záhrady. Množstvo drevín zase vytvára príjemný chládok pre zvieratá i návštevníkov. Vstupné pre dospelých je 3 €, pre deti od 3 rokov 1 €. Okrem zvieratiek tu nájdete aj detské ihrisko a občerstvenie.

Sivá brada

Obľúbenou turistickou atrakciou neďaleko Spišského Podhradia je travertínová kopa s názvom Sivá brada. Jej výška od úpätia až po vrchol je 25 metrov ale keďže stále vyviera, kopec sa postupne rozširuje. Atmosféru miesta umocňuje baroková kaplnka sv. Kríža, ktorá sa nachádza na kopci vedľa travertínovej kopy. 

Tami

Odjakživa som zbožňovala cestovanie a spoznávanie nových miest. Teraz, keď som už mamou, zbožňujem to ešte viac, pretože mi do mojej cestovateľskej partie pribudol skvelý parťák.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!