ZÍSKAJTE KREDITY | Piatok trinásteho bude váš šťastný deň

ZÍSKAJTE KREDITY | Piatok trinásteho bude váš šťastný deň

Zľavomat.sk 13. 4. 2018

Paraskavedekatriafóbia. To je vtedy, keď nejdete piatok trinásteho do práce, lebo sa bojíte, že na vás po ceste spadne klavír alebo si zlomíte nohu. To je vtedy, keď nenastúpite do lietadla, lebo si myslíte, že už nevystúpite. To je vtedy, keď máte pocit, že všetko, čoho sa chytíte sa dokafre a nemôže za to nikto iný, iba trinástka vo vašom kalendári. A jej kamoš piatok + súťaž na konci článku.

Aký máte deň?

13. apríla 2018! Piatok. To je dnes! 🙂 Vznáša sa vám nad hlavou mráčik, z ktorého vytrvalo prší alebo tomuto, nie veľmi, obľúbenému dátumu nepripisujete žiadny význam.

Poverčiví ľudia v piatok trinásteho nechodia do práce, nelietajú lietadlo, nevychádzajú z domu, neskúšajú nové reštaurácie alebo nechodia na rande. Ak náhodou skončia na pohotovosti, je to vina dňa a strácajú tiež všetku nádej, že sa z tej pohotovosti dostanú po svojich. Vedeli ste, že povery o čiernom piatku trinástom sa s nami ťahajú už od stredoveku?

Piatok 13. Prečo je neštastným dňom?

Na Ježišove poslednej večeri sa zúčastnilo presne 13 hostí. A všetci vieme, že táto večera nedopadla veľmi dobre. Ukrižovanie následne prišlo v piatok.

Nórski bohovia sa tiež hostili vo Valhalle, a bolo ich 12. No, ale prišiel Loki – nepozvaný hosť, ktorý spôsobil, že tam zabili boha šťastia Baldura, a keď už boha šťastia zabijú, tak to asi veľmi cool deň nebude.

V piatok trinásteho bol uväznený aj Jacques de Molay, veľmajster Rádu templárov spolu so 60 vyokopostavenými rytiermi. V tento deň okrem iného chytili a mučili tisíce templárov. Ktorých neskôr popravili. Piatok trinásteho bol odvtedy diabolským a nešťastným dňom.

Priveľa nepekných náhod na to, aby sa piatok trinásteho ignoroval. Ale dá sa to! Hlavne, ak budete mať v tento deň šťastie v súťaži!

Vyhrajte 13 × 100 kreditov

Napíšte nám do komentára na facebooku, ČO V PIATOK TRINÁSTEHO NEROBÍTE. Alebo označte kamoša, ktorý má tiež nejaký zaujímavý čudný zvyk, aby mu niekto neuniesol jeho templársky rád či nezničil hostinu.

Z komentárov vyžrebujeme presne 13 šťastlivcov, ktorí od nás dostanú kredity! 🙂

Prelomte „kliatbu“ tohto dňa! 🙂

Nezabudnite, že žrebovať troch výhercov budeme v pondelok 16.4.2018 iba spomedzi všetkých komentárov na tomto Facebookovom poste. Mená výhercov uverejníme taktiež v komentároch príspevku.

Táto súťaž je v súlade so všeobecnými pravidlami a podmienkami súťaží portálu Zľavomat. 

Zľavomat.sk

Nové inšpirácie a zážitky na každý deň!