Parížska dominanta na Slovensku? Poďte do Tatier na Hrebienok!

Parížska dominanta na Slovensku? Poďte do Tatier na Hrebienok!

Tami 10. 2. 2020

Omrzela vás zima bez snehu? Zatúžili ste po príjemnej prechádzke na čerstvom vzduchu a chcete zároveň navštíviť niečo zaujímavé? Poďte s nami priamo do Vysokých Tatier, kde toto všetko zaiste nájdete.

Hrebienok je veľmi obľúbená destinácia vo Vysokých Tatrách. Okrem toho, že predstavuje východiskový bod pre mnohé zaujímavé (aj zimné) túry, veľa zábavy si užijete aj priamo na mieste.

Cesta na Hrebienok vedie zo Starého Smokovca. V Starom Smokovci sú k dispozícii viaceré platené parkoviská, ale dostanete sa sem aj tatranskou električkou, ktorá jazdí v pravidelných a pomerne častých intervaloch. Zo Starého Smokovca potom vedie na Hrebienok pozemná lanovka. Cena za obojsmerný lístok sa líši podľa dňa. Od pondelka do štvrtka je 9 € za dospelého a 6 € za dieťa. V piatok a cez víkend je to 11 € za dospelého a 8 € za dieťa. Ak si však zriadite Gopass kartu, viete nejaké to euro ušetriť a nemusíte ani čakať v rade na pokladni. Jazda pozemnou lanovkou trvá 7 minút a prekonáte tak výškový rozdiel 255 metrov. Na Hrebienok môžete samozrejme vyjsť aj pešo. Cesta vám zaberie 45 – 60 minút, v závislosti od kondície.

Ukážte mi ubytovanie vedľa stanice lanovky na Hrebienok.

Samotný Hrebienok ponúka viacero atrakcií. V súčasnosti je tou najlákavejšou určite Tatranský ľadový dóm, ktorý tento rok nabral podobu parížskej katedrály Notre-Dame, nazývanej aj Chrám Matky Božej v Paríži. Prepracovanie ľadového dómu je skutočne detailné a jeho majestátnosť znásobuje aj farebné osvetlenie. Otvorený je denne od 9:00 do 18:15 a k dispozícii pre verejnosť by mal byť až do apríla.

Ak by ste chceli zažiť ľadový dóm v jeho najväčšej kráse, vyberte sa tam v čase konania hudobného koncertu. Zoznam koncertov nájdete na webovej stránke Vysokých Tatier.

Chcem si pozrieť ubytovanie v apartmáne v Starom Smokovci.

Deti sa zaiste potešia aj krásnym sochám medveďov roztrúsených po celom Hrebienku.Deti sa zaiste potešia aj krásnym sochám medveďov roztrúsených po celom Hrebienku.

Ak ste fanúšikom sánkovania, prídete si tiež na svoje. Denne od 9:00 do 16:30 si tu môžete požičať sánky (alebo si prinesiete vlastné) a následne sa môžete vydať na 2.5 km dlhú sánkarskú trať až naspäť do Starého Smokovca.

V neposlednom rade je Hrebienok aj o turistike. S deťmi odporúčame navštíviť Bilíkovu chatu, či Rainerovu útulňu, kde je pri dostatočnom množstve snehu každý rok postavený snehový betlehem. Zdatnejšie deti môžete zobrať aj na Zamkovského chatu.

Ukážte mi pobyt v Starom Smokovci s dieťaťom do 6 r. zdarma

Tatranská zima je krásna, no určite ju nepodceňte, teplo sa oblečte a pred odchodom skontrolujte počasie a výstrahy. 

Tami

Odjakživa som zbožňovala cestovanie a spoznávanie nových miest. Teraz, keď som už mamou, zbožňujem to ešte viac, pretože mi do mojej cestovateľskej partie pribudol skvelý parťák.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!