10 dní v karanténe - môj denník

10 dní v karanténe – môj denník

Tina a Scotty na cestách 1. 4. 2020

Jedného krásneho dňa som sa prebudila do iného sveta. Veci, ktoré boli samozrejmosťou už nie sú a každý z nás sa s tým vyrovnáva inak. Ja som sa rozhodla písať si denník. Je prvý apríl, tak na to poďme trošku s humorom. Ten nám našťastie nemôže nikto vziať. :)

Karanténa deň 1 

Konečne voľno. Mám čas na všetko, čo som tak dlho odkladala. Umyla som okná, riad a navarila zdravý obed. Upratala a prečítala si knihu od kamarátky. Voľno je úžasné.

Karanténa deň 2 

Vypila som kafe s výhľadom na Alpy a druhý krát drhnem kúpeľňu. Dezinfikovať predsa treba, najmä teraz. Pozrela som dve série seriálu a trikrát venčila psa. Zoznam nakopeného množstva úloh nebol nekonečný, a tak som si našla nový zdroj zábavy a začala som skladať puzzle. Pociťujem jemnú nudu.

ALPYALPY

Karanténa deň 3 

Pozerám správy, mám depresiu. Zložila som song o víruse. Pri varení bubnujem do hrncov, aby som mala hudobný doprovod k pesničke. Pre istotu umyjem celý byt znovu. Spolu s robotickým vysávačom sme si zahrali curling. Dochádza mi dezinfekcia, vyťahujem zo špajze domácu. Občas dezinfikujem aj seba, zvnútra. Kedysi sa to považovalo za spoločensky neprijateľné, dnes si hrdinovia ulievajú sami. Chýba mi spoločnosť, začínam sa rozprávať so psom.

Karanténa deň 4 

Po rannej káve som zistila, že mi dochádza toaletný papier. Zároveň pociťujem samotu, tak píšem inzerát na zoznamke. 

“Žena s balíčkami ryže sa zoznámi s mužom, ktorý má v zásobe toaletný papier.”

Chcela som si zahrať šachy so psom, ale je obed a on si ešte stále nerozmyslel prvý ťah. Zisťujem, že šachy sú rasistická a feministická hra. Prečo majú bieli vždy prvý ťah a dáma je najsilnejšou postavičkou v hre?

Karanténa deň 5 

Ani jedna odpoveď na inzerát. Zrejme si nikto neurobil zásoby, alebo sa len nechce deliť. Posledné dve rolky papiera stráži Jožko. Naučila som sa teóriu ako opraviť prevodovku na Tatre. Zo svojho songu som spravila remix. Namiesto DJ pultu používam platničky na sporáku. Rozmýšľam, prečo je v jednom kilovom balení 58 996 zrniek ryže a v druhom kilovom balení iba 58 994 zrniek? Pokúšam sa vybrať mesiačky z mandarinky tak, aby mandarínka zostala celá.

JožkoJožko

Karanténa deň 6

Systematicky plánujem, kam sa dnes vyberiem na dovolenku. Zatiaľ to vidím na kuchyňu a kúpeľňu. Pustila som si zvučku z hry Super Mário a s ponožkou na ruke chytám prechádzajúce autá za oknom. Mám zatiaľ 126 úspešne lapených áut, jedného cyklistu a susedkinho jazvečíka. Chodím po byte v plavkách s nafukovacím kolesom. Jedinú piesočnatú pláž, ktorú som našla je mačací záchod. Zanechala ho tu spolubývajúca. No, piesok ako piesok...

Karanténa deň 7 

Opäť ma prepadla panika. Dezinfikujem celý byt vodkou (domáca došla), šijem rúška zo závesov a skúšam uvariť paralen. Púšťam si Boba Marleyho a predstieram že som Will Smith vo filme Ja, Legenda. Psa som priviazala o dron a snažím sa ho z okna nasmerovať do parku. Dnes ma von nikto nedostane.

Karanténa deň 8 

Uvedomila som si, že som bola včera príliš paranoidná. Rozhodla som sa opäť skladať puzzle s vyššou obtiažnosťou. Vzala som strúhanku a snažím sa poskladať 10 rožkov. Tretí deň som sa neprezliekla z pyžama. Je so mnou niečo zlé? Záchod Jožko je oddnes jednooký, zrejme sa mu budú ťažšie čítať recepty z kuchyne Lidla. Pokúšam sa preskrolovať na koniec internetu. Pes začína byť podráždený, lebo za ním neustále chodím a snažím sa s ním rozprávať. On mi vôbec nerozumie! Telefonujem s rodinou na dedine. Ako protirečiť tvrdeniu, že keď k nim nedorazili ešte ani voda a plyn, ako by mohol nejaký vírus?

Karanténa deň 9 

Ráno som pridala tuniaka z konzervy do vane s vodou, poobede idem nahodiť udicu. Ak sa niečo chytí, dnes bude dobrá večera. Pes sa skrýva na skrini. Vyzerá to tak, že sa mi snaží vyhýbať. Pozerám z okna, suseda venčí mačku s rúškom. Myslím, že tá práve prežíva posledný zo svojich 9 životov. Našla som gumených medvedíkov. Zinscenovali sme spolu koncert Eda Sheerena aj prvú sériu Game of Thrones. Ryby dnes neberú.

Karanténa deň 10 

Všetko ma štve. Pohoršujem sa nad správaním ľudí. Veď aj môj pes si dokáže sadnúť a zostať. Tak prečo to nedokáže ľudská populácia? Doteraz bol problém dostať ich von, teraz je problém dostať ich dnu…

Zachraňovať planétu je zložité.

Prečo ten pes dýcha tak nahlas?!

Pomôcť svetu je náročné. Uvedomujeme si to všetci. Tak prečo si tie dlhé chvíle neokoreniť humorom ? :)

Tina a Scotty na cestách

Sme dvojčlenný tím dychtivý po dobrodružstvách. Milujeme hory, či už slovenské, alebo tie za našimi hranicami. Môj parťák Scotty je taký mix border kólie, ktorý precestoval za svoj život asi viac než poniektorí ľudia. S dávkou irónie komentujem naše spoločné cesty a snažím sa inšpirovať ľudí k zážitkom, na ktoré budú spomínať celý život.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!