Hodnotenie podniku  CK Metal

4,1/5 (290 hodnotenie)
Iba overené hodnotenia
Všetky hodnotenia pochádzajú od zákazníkov, ktorí zakúpili a využili službu podniku na Zlavomat.sk
Margita

Všetko, bolo supeeeer

4. 1. 2020
Juraj
30. 12. 2019
Ingrid

Budapešť celkovo krásna hotel vynikajúci

Nepáčila sa mi sprievodkyňa.nevedela nič o Budapešti zabudla ľudí nepodávala informácie.

24. 12. 2019
Miriam

Amsterdam hodnotím pozitívne , sprievodkyňa milá ale zlá organizácia.

Zbytočne veľa času v Belgicku, žiadne inštrukcie ani odporúčania od sprievodkyne Belgicko bolo neorganizované.

18. 12. 2019
Anonym

velmi pekny adventy vylet, pacila sa mi kombinacia navstevy 2 hlavnych miest, program a celkove bezproblemove presuny

nemam co vytknut

17. 12. 2019
Katarína

Budapešť je krásne mesto. Tento zájazd bol s výkladom, čiže sme sa dozvedeli aj z histórie. A ubytovanie bolo krásne.

6. 12. 2019
Beáta

Sprievodca, program

Ubytovanie v druhom hoteli po ceste späť otrasné.

12. 11. 2019
Ivona

Výborná komunikácia s cestovnou kanceláriou, a super sprievodkyňa, ktorá vedela všetko.

18. 9. 2019
Dušan

Celý pobyt zodpovedal cene a užitkovej hodnote.

Hodnotenie je uvedené vyššie.

12. 9. 2019
Monika

Všetko bolo super, pohodlný autobus, skúsená a organizačne zdatná sprievodkyňa, dobré ubytovanie a raňajky, výborný program a priestor na vlastné spoznávanie miest, zákutí, galérií a múzeí urobili z tohoto poznávacieho zájazdu jedinečný výlet.

8. 9. 2019
Anonym

Odborné znalosti delegátky, ktorá nám porozprávala veľa zaujímavostí a poukazovala i rôzne zákutia Paríža a okolia. Krásne miesta, ktoré sme navštívili (malebné zámky). Jednoducho tento zájazd bol super.

Nemáme, čo vytknúť.

29. 8. 2019
Alexandra

Všetko. Bol to úžasný poznavaci zajazd. Velmi prijemna a hlavne skusena p. sprievodkyňa, velke ďakujem za krásny vylet. Pani soferi perfektný. Všetko velmi profesionalne zorganizovane. Dakujeme

Neni co vytknúť.

27. 8. 2019
Natália

Veľmi som spokojná so šoférmi autobusu, Obidvaja boli neskutočne milí, ochotní, ústretoví, vtipní, bola to radosť s nimi cestovať, pre mňa jednoznačne najlepší.(aj čo sa týka vybavenia autobusu atď)
Taktiež pani delegátka bola neskutočná, obsypávala nás informáciami a taktiež bola veľmi milá, nápomocná pri riešení problémov a ústretová, klobúk dole.
Program bol nabitý a veľa sme toho videli, hoci v hroznej horúčave ale to nikto neovplyvní :) Takisto hotel, ubytovanie, raňajky boli výborné.
A tiež musím pochváliť ochotu pána vodiča ktorý prepravoval ešte nás cestujúcich do BA že bol ochotný vysadiť nás na stanici :-)

Obrovské mínus zo strany samotnej CK, ktorá dala vedieť ani nie 24h vopred zmenu prepravy.
Nás cestujúcich zo SR – sme mali byť prepravení mikrobusom z BA do Brna, odkiaľ šiel normálny autobus. A vo veľmi krátkej dobe pred odchodomäodchod bol v stredu ráno o 6 a telefonát bol okolo 14:30 v utorok) nám oznámili že majú plnú kapacitu autobusu a námatkovo vybrali 2 cestujúcich ktorí museli ísť regiojetom(aj keď to preplatili) ide o princíp, že to bolo veľmi neskoro avizované a vybrať niekoho len tak náhodne tiež bolo veľmi neprofesionálne a osobne si myslím, že den pred odchodom, resp viac ako ten jeden necely den uz CK musela byť oboznámená s počtom ľudí (a to nehovorím že mikrobus naplnený ani nebol pretože pár cestujucich zo SR zajazd zrusilo taktiez bez vcasneho informovania).
Jediné šťastie že tento nevydarený začiatok nepokazil celý výlet a CK má skvelú delegátku a všetkých pánov vodičov.

26. 8. 2019
Marek

Celkový dojem z výletu a zájadu bol v celku príjemný.

Na každom výlete je niečo dobré a niečo zlé, no pri tomto prevažuje toho negatívneho trocha viac.

1. Cesta autobusom príjemná, až do chvíľ vstupu na územie Talianska kde klimatizácia autobusu fungovala na prízemí autobusu kde sedeli vodiči.

2. Výlety v mestách ktoré sme navštívili boli pre mňa zážitkom, avšak niekedy nezmyselný „rzchod“ na niekedy aj 4 hodiny, po tom čo sme absolvovali prehliadky katedrál, pamiatok a podobne sme sa rozhodli radšej absolvovať prechádzku k hotelu ako v Caserte sedieť na slnku skoro 6 hodín.

3. Hotel, ubytovanie celkom ok, raňajky katastrofa. 3* hotel nezvládol situáciu za 3 dni čo sme tam boli, keď mali plno, výborný tvrdý chlieb, vody tak aby Vás nezasmedilo a čaj a káva iba na doslovne vyžiadanie, nakoľko keď sa nahrnulo 65 ľudí z nášho zájazdu a ďalších 50 Poliakov, a endajbože ste prišli 7:05, tak ste mohli ísť rovno do Burger Kingu na raňajky.

4. Informovanie bolo na bode mrazu, to že sa meškalo sa vedelo celý deň, na území ČR v Rozvadove bolo oznámené že Slováci nestihnú objednaný vlak RegioJet do Bratislavy, už tu by som chcel upozorniť cestujúcich zo Slovenska na to, aby to nerobili. Zabezpečia vlak z BA do Brna, a potom naopak. Vznikla situácia že do Brna sme prišli niečo okolo 20:20, nestihol sa spomínaný vlak z Brna do BA, a tak objednali na rýchlo miesta vo FlixBuse o 21:00, ktorý mal príchod do BA 22:45, podotýkam že v našom prípade sme boli z východného Slovenska, a cestovka na pospas osudu nechá svojích zákazníkov nech si vyriešia situáciu ako chcú. Vzhľadom na vzniknutú situáciu, som ráno kontaktoval cestovnú kanceláriu metal, aby sa vyjadrili ku skutočnosti, že spôosbené meškanie, malo dôsledky nestihnutia posledného vlkau z Bratislavy na východ Slovenska. Ich vyjadrenie bolo, že čas príchodu je orientačný, a že oni zabezpečili príchod do BA.

Takže slovo na záver, ak sa chystáte do Talianska, jedine lietadlom, ubytovanie cez nejakú cestovku, program sami.

Ďakujem za takúto skúsenosť.

Vyjadrenie partnera
CK Metal Pred 10 mesiacmi

Dobrý den,

děkujeme za recenzi. Letadlem by to nebylo možné, protože přejíždíte mezi městy, takže autobus potřebujete vždy. Cestovní kanceláře zajišťují skupiny. Klient byl informován týden předem o celém programu a veškeré informace. Ubytování bylo klasické Italské.
Tým CK Metal, www.ckmetl.cz, tel.: +420 547 385 464

19. 7. 2019
Milka

Prostredie krásne, sprievodkyňa sa snažila, vodiči príjemný, ubytovanie vybrané na jednotku.

Doprava – stráca sa čas zbieraním ľudí prišli sme o 2 dni (BA-Rím 23 hod)
Veľký počet ľudí na zájazde.

Vyjadrenie partnera
CK Metal Pred 12 mesiacmi

Dobrý den,

každý zákazník si musí uvědomit, že jede s českou cestovní kanceláří. Pokud si zakoupí Itálii, tak je nutné počítat, že ne vždy se naplní 2 autobusy, aby se jelo Brno - Bratislava směr jih. Jiní klienti, kteří jezdí Francie, Holandska a další, tak nemají problém. U nás zakoupíte zájezd, který je za velmi nízkou cenu, nemůžou konkurovat žádné cestovní kanceláře ze Slovenska, ubytování máme na vysoké úrovni a to stejné autobusy min. úroveň euro 4,5,6 ale nemůže klient dávat špatné recenze, že jede přes Prahu, když si zakoupil předem zájezd a byl o všem informován. Vše má své pro a proti, proto je nutné se předem informovat a my každému zákazníkovi rádi vše sdělíme.
Snad jsme to v pořádku vysvětlili

Přeji hezký den Tým CK Metal, www.ckmetal.cz, tel.: +420 547 385 464

29. 5. 2019
Andrea

krásna krajina aj keď počasie úplne nevyšlo, tulipány boli nádherné :)

zlá organizácia prepravy autobusmi

5. 5. 2019
Veronika

Sprievodkyňa bola milá a veľmi ústretová a páni šoféri boli vynikajúci, jazda prebehla rýchlo .Jediné čo bola škoda, že sme tam boli v sobotu ako každú sobotu žlté vesty mali protest😕 Aj napriek tomu by som si celý výlet zopakovala👍🇫🇷🗼

Vyjadrenie partnera
CK Metal Pred 12 mesiacmi

Dobrý den,

děkujeme za hezkou recenzi a budeme rádi, když s námi znovu zavítáte:-)

Přeji hezký den Tým CK Metal, www.ckmetal.cz, tel.: +420 547 385 464

27. 4. 2019
Ssykorova

Sprievodkyňa bola ochotná, autobus pohodlný a program zájazdu dobre zostavený.

25. 4. 2019
Lubicabindas

Samotné mestá a miesta boli pekné, ale s tým nemá CK nič spoločné.
Autobus a ubytovanie bolo v poriadku.

Brusel boj fajn, mali sme naň celý deň. Ďalší deň sme boli v Zaanse Schans a poobede sme prišli do Amsterdamu, takže sme naň mali iba polovičku dňa.
V Keukenhof sme boli 9 hodín, čo je úplne zbytočné, pretože po max. 3 hodinách tam nie je čo robiť. V ten deň bola zima, snežilo a fúkalo a keď sme prišli pred piatou k autobusu a zavolali pani sprievodkyni, odbila nás odpoveďou, že nemáme vyrušovať šoférov, lebo musia oddychovať pred cestou.
Veľká nespokojnosť bola s pani sprievodkyňou(pani Jitka). Veľmi slabé vedomosti, stručné výklady. Po príchode do Bruselu a Amsterdamu s nami bola asi tak hodinku, potom nám dala rozchod a povedala miesto, kde sa máme stretnúť. Rozdala nám mapu Amsterdamu, samozrejme sme si ju museli kúpiť, takže celý Amsterdam sme museli absolvovať samy.
V Zaanse Schans a Keukenhof s nami nebola vôbec.
Celý zájazd hodnotím ako zle zorganizovaný a veľkú úlohu zohrala aj pani sprievodkyňa.
Moje negatívne hodnotenie z Holandska nie je prvé, preto by ste na tom mohli popracovať a zlepšiť.

16. 4. 2019
Gergely

benátky

S touto cestovnou kanceláriou sme absolvovali výlet do Benátok.
Len dve veci z pôvodnej originálne cena okolo 90 eur na osobu sa vyškrabala suma na 135 eur, po pripočítaní možných (POVINNÝCH) poplatkoch šikovne skovaných v zmluve a z pôvodne uvádzaných 4 dní v Benátkach sme tam boli necelé 2 dni – príklad odchod z BA o 23:00 sa už počíta ako jeden deň. Po opakovaných dotazoch na toto slovíčkárenie a klamstvá prestala kancelária reagovať. Z mnohých negatívnych komentárov som si pri svojom pozitívnom myslení povedal, že to predsa nemôže byť také zlé. Opak je však pravdou. Napríklad po príchode na hotelovú izbu sme zistili že je v nej taká zima ako vonku (december) – pri dotazoch na našeho sprievodcu nám odporučil dať si bundu, že to je v pohode… – naštatie naša znalosť cudzieho jazyka nám na recepcii zabespečila výmenu izby! Hotelový personál VS sprievodca 1:0…
V autobuse na mňa z únikového strešného okna kvapkala pri hustom daždi voda a podobné zážitky nás sprevádzali krásnymi zážitkami s touto cestovnou kanceláriou.
Ďakujem neprosím!

Vyjadrenie partnera
CK Metal Pred rokom

Dobrý den,

je nám líto, že se Vám zájezd nelíbil, pokud nastala chyba, tak se nám určitě ozvěte a my vše v pořádku vyřešíme. Ostatním zákazníkům se zájezd líbil a vše bylo v pořádku.

Tým CK Metal, www.ckmetal.cz, tel.: +420 547 385 464

21. 1. 2019
Oravskajana

CK , doprava , ubytovanie , program, sprievodca

15. 1. 2019
Ivana

Amsterdam nás trochu sklamal svojimi vianočnými trhmi, no mestečko Valkenburg to hravo prekonalo. Nádherná adventná jaskyňa ako aj celé toto mestečko, kde to Vianocami žilo na každom rohu. A na záver dňa úžasný vianočný sprievod.

Festival svetiel v Amsterdame – skoro nič sme nevideli.

10. 1. 2019
Evafazekasova
3. 1. 2019
Lubomir

dal som dve hviezdicky zato ze som stravil 4 dni so svojou dcerou v amsterdame kam vzdy chcela ist…inak by som neoznacil ziadnu hviezdicku zviacerych dovodov…z bratislavy nas priviezli mikrobusom do brna kde sme vyse pol hodiny cakali na prichod autobusu do amsterdamu.prezimeny sme nastupili do uplne ladoveho busu mysleli sme ze teraz vysiel z garaze tak kym sa rozkuri aj vrchne poschodie tak to chvilu potrva no po par staznostiach vodici nakoniec zistili ze nefunguje kurenie.vysadili nas na jednej pumpe kde to zacali riesit a vyriesili to tak ze po dvoch stravenych hodinach v restauracii nam oznamili ze prenas pride druhy bus ktory je uz na ceste.medzi cestujucimi boli aj deti ale ani jedneho z vodicov nenapadlo spravit detom caj ale pravdou je ze davanie zadarmo nieje biznis.dalsia zla skusenost bola na ceste naspät…vylozili nas slovakov v brne kde nam oznamili ze nam rezervovali miestenky na medzistatny bus do bratislavy.nechapem preco nam nedali aj naspät ten mikrobus aby nas odviezol na patronku do bratislavy takto sme stravili dalsiu hodinu cakanim na autobusovej stanici s papierikom v ruke kde nam sprievodca perom napisal cislo rezervacie a cislo sedadla a miesto na patronke sme boli nuteny vystupit na nivach…touto cestou chcem odkazat ck metal ze neprijimam ziadne ospravedlnenie lebo ta spiatocna cesta bol vydrb zo slovakmi…uz nikdy nevyuzijem sluzby ck metal…ZBOHOM!!!

Vyjadrenie partnera
CK Metal Pred rokom

DObrý den,

může se stát, že se pokazí autoubus, zákazníci byli celou dobu na benzinové pumpě, kde byli v teple, hned jsme zajistili náhradní autobus, který byl v pořádku. Pokud zákazník ani neocení rychlost náhradního autobusu, tak se určitě nedívá na zprávy, kdy je běžné, že v mrazech i auta mají problémy. Vše měli zákazníci zajištěné. Bydleli ve 4* hotelu, to už zákazník také nenapsal, měli kvalitního průvodce. Dorazil pro ně náhradní autobus firmy Expressbus euro 6, to znamená úplně nový autobus. Stihli celý program a ještě jsme se jim omlouvali do telefonu. Snad jiná CK bude schopná tak náročného klienta uspokojit, který nenechá nit suchou.

Děkujeme ostatním klientům, kterým se zájezd líbil a jsme rádi, že i jiní klienti mají srdce a pochopení a pokud cestovní kancelář vše napraví, tak si i snad my zasloužíme malou pochvalu.
Tým CK Metal, www.ckmetal.cz, tel.: +420 547 385 464

9. 12. 2018
Miroslava

perfektny zajazd. Velka spokojnost

uponahlana delegatka

Vyjadrenie partnera
CK Metal Pred 2 rokmi

Dobrý den,

děkujeme, že se Vám zájezd líbil.

Tým CK Metal www.ckmetal.cz, tel.: +420 547 385 464

23. 10. 2018
Peter

S víletom na Amalfské pobrežie sme boli spokojní. Po recenziách sme sa doslova báli , čo nás čaká …komentáre ktoré sem píšu niektorí zákazníci fakt nepochopím .
Pestrý program , ubytovane krásne v 4 hviezdičkovom hotely , taktiež obava s ranajok , no jedla bolo dostatok pre všetkých aj na duplu (kroasanty, šunka, syr, jogurty, bagetky, džemy), autobus bol poschodový s príjemným sedením .Pozor Slováci z BA sa ide do Brna, kde sa presadá na veľký bus a ten ide ešte cez PRAHU .ODPORUCAM ZOBRAT DEKU NA NOC KOLI KLIMATIZACII , ktorá bola dosť silná cez noc.

Negatívom pre mňa bola sprievodkyňa , ktorá rozprávala len o káve, víne , a jedle, , , , o pamiatkách sme sa moc nedozvedeli jedine na vytlačenej A4 .samozrejme chápem hlavne prvý deň kedy sme mali za 1 deň prejsť Rímom , , , , nedá sa to. Sprievodkyňa nám nesadla , kto chcel vidieť viac musel sa odpojiť a isť si po svojom.

Vyjadrenie partnera
CK Metal Pred 2 rokmi

Dobrý den,

jsme rádi, že se Vám zájezd líbil a doufáme, že si vyberete i s jiných zájezdů a uděláte si sama na zájezdy svůj názor:-)

Tým CK Metal www.ckmetal.cz, tel.: +420 547 385 464

18. 10. 2018
Igor

Kvalitná sprievodkyňa p. Horáková a dobre nastavený program časovo nedlhého zájazdu…

Hodnotená ponuka: Jesenné farby Slovinska
15. 10. 2018
Milan

kultúrne pamiatky a vystupovanie šoférov autobusu.

Zdĺhavá doprava obchádzka cez CZ, čakanie na partnerský autobus. Neochota sprievodcu sprevádzať po kultúrnych pamiatkach s výhovorkou, že tam nemôže rozprávať, alebo že to už veľa krát absolvovala. Výklad podala pred alebo po návšteve kultúrnej pamiatky.

Vyjadrenie partnera
CK Metal Pred 2 rokmi

Dobrý den,

žádný česky průvodce bohužel nemůže provázet v památkách, jsou tam průvodci místní, kteří se zaměřují na danou památku. O památkách Vám samozřejmě rád průvodce poskytne informace, ale detaily vždy zajistí až místní na konkrétní památku, ale to bývý většinou v místní řeči nebo jen v angličtině.

Tým CK Metal www.ckmetal.cz, tel.: +420 547 385 464

12. 10. 2018
Michaela

Sprievodca paradny- ochotny, soferi velmi mili, ubytovanie ciste.

Program mohol byt naplanovany inak, k fontanam v zahradach Versailles sme isli prave v ten jeden den, v ktory nie su spustene.

2. 10. 2018
Anonym

Najviac sa mi páčili samotné pamiatky, 1.ubytovanie vo Febro, účastníci zajazdu :)

Zmena času odchodu z BA z 13:30 na 7:00 prišla veľmi neskoro, museli sme si zohnať ubytovanie deň pred odchodom v BA čo cenu zájazdu navýšilo. Únavná a dlhá cesta autobusom do Talianska cez ČR – 24 hod :( S minimom prestávok, WC sa nesmelo používať, len v nevyhnutných prípadoch, čo pre niektorých po 4,5 pol hodinách v autobuse už bolo veľa, šoféri nám mali pripraviť kávu na vyžiadanie, bohužiaľ ani raz taká možnosť nebola, nemali vodu :) Pre CK by som odporučil začínať zájazd Benátkami, lebo po 24hod v buse a 20km prejdených pešo po Ríme, to už balili aj mladší. Ferum Romanum zostalo iba na pár ľudí. Rím je na behu, to sa nedá stihnúť všetko za 1deň, ale to sme vedeli. Druhé ubytovanie bolo 1* chrobáky na izbách, raňajky slabé, džús do plast. pohárov…Zachránila to pizzeria cez cestu :) Delegátka dobrá, len napr. keď sme dorazili do Verony za hustého dažďa po 22,00 nás hnala na prehliadku, okrem toho že sme zmokli sme balkón Romea a Júlie videli len cez mreže. Asi tretina autobusu už na výlet Veronou ani nešla. Veronu by som vypustil z programu, po celom dni v Benátkach a ostrove Burano to už bolo veľa.

Na záver pre Slovákov ak chcete mať pekný výlet 24hod do Ríma tak nie je problém, ale ak chcete ísť priamo do Ríma za 12hod voľte slovenskú CK, alebo letecky.

13. 9. 2018
Monika

- Hotel Golden Tulip bol čistý a veľmi pekný
– pamiatky, ktoré sme mali možnosť vidieť

- doprava z BA, ktorá mala byť 13:30 a bola presunutá na 7:00, pričom minibus do Brna ešte 40 minút meškal
– cesta cez celé Česko – zbytočne zdĺhavá trasa, na ktorú by bolo vhodné upozorniť v ponuke zájazdu
– nemožná sprievodkyňa. V ponuke zájazdu bolo Koloseum a Anjelský hrad, sprievodkyňa povedala, že je tam zbytočné chodiť a svojvoľne si zmenila program. Povláčila nás ku Španielskym schodom, kde dala hodinovú prestávku. Viacerí zo zájazdu by pritom ten čas radšej strávili návštevou Kolosea, ktorý mal byť na programe. Viackrát sa sprievodkyňa nevyjadrovala naspäť a bola podráždená, keď sa cestujúci pýtali.
– krátke prestávky cestou do Talianska aj z Talianska a hlavne malo byť upozornené na to, aby si človek vzal aj české peniaze. Tí, ktorí nemali bankomatovú kartu boli polovicu cesty hladní.
– Tiež mohlo byť upozornené vopred, že žiadna prehliadka Sorrenta sa konať nebude a cesta na Amalfi bude trvať dve hodiny tam a dve späť… viac ľudí by si bolo rozmyslelo, či ich Amalfi tak zaujíma alebo či ostanú radšej v Sorrente a spravia si vlastný program.

13. 9. 2018
Erika

Zájazd sa mi páčil, super program, vynikajúci sprievodca aj šoféry, ubytovanie a strava zodpovedali našim predstavám.

Nepáčila sa nám cesta ktorá mala trvať 12 a nie 24 hodín keby sme o tom vedeli skôr že trasa bude viesť cez celé čechy a strávime tolko času v autobuse zájazd by sme si nezakúpili nikto nás na to vopred neupozornil že cesta je takáto náročná a zbytočne zdĺhavá.

29. 8. 2018
Veronika

Ubytovanie a ranajky na vybornu.

Uz od zaciatku bol cely zajazd ako zly sen. Povodne sme mali odchadzat z Bratislavy 13:30 a par dni pred odjazdom bol cas zmeneny na 7:00. Zrejme niekto nepremyslal nad tym, ze niektori ucastnici zajazdu necestuju len zo zapadu Slovenska, ale mozno aj z vychodu. Isli sme smer Brno-Praha-Plzen a do Rima sme sa dostali po 24 hodinach od nastupu v Bratislave. Sprievodkyna uplne chaoticka, akoby bola v Taliansku prvykrat. Do Kolosea sme sa nedostali, boli tam 2hodinove rady, nechapem preco sa nevybavi dopredu nejaky skupinovy listok. Pompeje nam neodporucila, nakolko su to „jen samy sutry“, v „Neapole nic neni“ a podobne vyroky, ktore mnohych z nas odradili. casto sa za chodu menil program, napriklad sme mali mat trojhodinove volno do 15:00, ale pocas toho sa to zmenilo na 15:30 a nedostalo sa to ku vsetkym. Posledny den sme mali na plane Amalfske pobrezie a Sorento. Ked sme sa blizili do Sorenta, odkial nas brali minibusy na Amalf, bolo nam povedane, ze si plavky nemame brat so sebou, lebo kupat sa nebudeme. Nakoniec sa to pred autobusom zmenilo, ale kedze sa to nedostalo k vsetkym ucastnikom, niektori si plavky nevzali a pocas 4 hodinoveho volna na plazi si mohli akurat tak omocit chodidla. Nikdy nam nebolo povedane kedy bude vacsia pauza na jedenie, kde sa faju kupit lacnejsie magnetky a take tie tipy co kazdeho zaujimaju. Ked porovnam s predoslymi 2 zajazdmi co som absolvovala, tento rozhodne neodporucam nikomu.

15. 8. 2018
Roman

Hodnotiť čo sa nám páčilo bude v tomto prípade asi zbytočné, nakoľko pozitívne zážitky z tohto výletu sme si urobili my cestujúci ktorí sme sa s množstvom nepríjemnosti vysporiadali humorom. Aby sme len nehanili: oceňujem logické rozmiestnenie/ usadenie v autobuse, kde mladí sedeli pokope hore a starší v spodnej časti autobusu. TaktiežHodnotiť čo sa nám páčilo bude v tomto prípade asi zbytočné, nakoľko pozitívne zážitky z tohto výletu sme si urobili my cestujúci ktorí sme sa s množstvom nepríjemnosti vysporiadali humorom. Aby sme len nehanili: oceňujem logické rozmiestnenie/ usadenie v autobuse, kde mladí sedeli pokope hore a starší v spodnej časti autobusu.

Nepríjemných skúseností máme ale viac:
1. zmena termínu odchodu menej ako 24h pred odjazdom. Slovenskí cestujúci mali plánovaný odjazd o 7h ráno z BA. Keďže sa v autobuse nedá vyspať, rozhodli sme sa pricestovať do BA o deň skôr a prespať v hotely, aby sme šli na výlet oddýchnutí. Avšak na ceste do BA nám bolo oznámené, že sa mení trasa a budeme nastupovať až o 16h (to znamená minutie dňa dovolenky z práce a náklady na ubytovanie naviac).
2. Už po pár minútach sedenia v autobuse nás viacerých postihla nepríjemnosť kvapkanie z miest osvetlenia a klimatizácie nad hlavou. Bohužiaľ šoféri autobusu neboli ochotní túto skutočnosť nijak riešiť a tak viacerí absolvovali 5 dní držaním servítky a uterákov nad hlavami. Dokonca dve cestujúce boli tak znechutené, že si zakúpili letenku domov a opustili autobus.
3. o náročnom a horúcom dni v Ríme sa začala kolovať informácia o zmene hotela. Po opýtaní sa sprievodkyni sme dostali informáciu, že vo všetkých informáciach o zájazde máme nesprávny hotel a teda nebudeme vo 4* hotely s bazénom ale v 3* bez bazéna. Táto skutočnosť pobúrila viacerých, nakoľko bazén bol v ten deň to, načo sa mnohí tešili. Taktiež to bol jeden z faktorov pri výbere tohto zájazdu.

4. Po príchode na 3* hotel nás okamžite po ubytovaní zarazilo viacero vecí- smrad na izbách, špina, nefungujúca klíma. Mnohí žiadali o výmenu izieb. Hotel, ktorému by ste nedali ani 2*. Po noci, kde bolo v izbe viac teplo ako vonku (tí šťastnejší ktorí mali izbu s balkónom spali práve z tohto dôvodu na ňom) sme si povedali, že už nás nemôže prekvapiť nič. Opak bol ale pravdou. Po príchode na raňajky a postavení sa do radu nás čašník zaklincoval vetou, že došiel chlieb. Na raňajky pripravili švédske stoly v podobe tácky chleba, syra, šunky, ovocia a džús + croissant, čo v preklade znamená množstvo, o ktoré sa podelilo asi 10 ľudí a zvyšných 70 ľudí pozeralo do blba. Pričom poznamenám že džús bol mesiac po záruke. Znechutení a hladní sme sa teda vybrali na celodenný program. Cestou na hotel nám sprievodkyňa oznámila, že technik opravil klímu a CK riešila raňajky, ktoré by mali byť na druhý deň plnohodnotné. Po príchode na hotel nás ale čakalo smutné zistenie, klíma nefungovala a tak sme opäť zažili ďalšiu noc bez spánku, potenia a studených spŕch. Ráno sme si pre istotu nastúpili 10min pred začiatkom raňajok a to čo sme videli bolo na smiech. Čašník nám ukázal triško aký je spotený, že má toho veľa, 10 minút si fotil spolu zrejme s jeho nadradením aké honostné raňajky pripravili. No to čo nás čakalo nečakal nikto. TO ISTÉ ako predošlí deň, s o niečo viac kúskami chleba, pri ktorom ste museli vypiť liter vody aby ste ho vôbec dokázali rozkúsať ! Asi po polovici obslúžených cestujúcich čašník oznámil, že chleba opäť došiel, že sa prepočítal !!! Toto bol už klinec do rakvy ! Niektorí šťastlivci sa ale pripravili na to najhoršie a doniesli si vlastný chlieb.

Tieto skutočnosti pokladám ako za totálny nezáujem zo strany CK o svojho zákazníka, do dnes sme sa nedočkali žiadneho vysvetlenia ani ospravedlnenia ! Osobne to pokladám za porušenie zmluvy, ktorú sme uzatvorili s CK hlavne z dôvodu zmeny hotela na podstatne horší !

Bohužiaľ pri svojom výbere dovolenky cez túto CK som ignoroval negatívne hodnotenia, mysliac si, že ľudia sú nároční. Dnes už viem, že aj moja nenáročnosť má hranice.

Naivne verím, že sa cestovná kancelária CK Metal spamätá a začne poskytovať služby na požadovanej úrovni, nakoľko negatívnych hodnotení je viac než dosť !

Taktiež naivne očakávam ospravedlnenie sa všetkým cestujúcim daného zájazdu za nepríjemné skutočnosti. Istá kompenzácia je v prípade tejto CK zrejme výkrik do prázdna.

Ďakujem.

Vyjadrenie partnera
CK Metal Pred 2 rokmi

Dobrý den,
zasíláme vyjádření, které jsme zasílali klientům.

Vážení klienti,

v zastoupení svého klienta, cestovní kanceláře METAL, si Vám tímto dovoluji zaslat vyjádření k Vaší reklamaci zájezdu "5-denní objevování Jižní Itálie (od Říma po Capri) s výstupem na Vesuv" v termínu 1. - 5.8.2018.

Cestovní kancelář METAL se Vám touto cestou dovoluje omluvit za skutečnost, že vzhledem k neočekávaným technickým problémům, které vyvstaly v původně sjednaném hotelu Marina di Castello (4*) bylo nutno Váš zájezd ubytovat v hotelu Empire (3*). Při sjednávání náhradního ubytování v tomto hotelu, s nímž bohužel neměla dřívější zkušenost, byla cestovní kancelář svým smluvním partnerem ujištěna, že se jedná o ubytovací kapacitu velmi dobrého standardu, nebylo tedy možno předpokládat problémy (zejména vybavení pokojů, klimatizace, snídaně), se kterými jste se v rámci svého pobytu setkali a které jsou předmětem Vaší reklamace. Vzhledem k tomu, že cestovní kancelář METAL vždy velmi dbá na kvalitu poskytnutých služeb a spokojenost zákazníků, rádi bychom Vás ujistili, že ze situace budou vyvozeny důsledky vůči smluvnímu partnerovi zajišťujícímu ubytování v Itálii tak, aby se obdobná situace již nemohla opakovat.

Cestovní kancelář METAL tímto vyjadřuje své politování nad vadami ve službách, které Vám byly ze strany hotelu poskytnuty, a dovoluje si Vám nabídnout kompenzaci za sníženou kategorii ubytování ve výši 10% z uhrazené ceny zájezdu. Žádáme Vás tímto též o sdělení bankovního spojení.

S pozdravem
Šmídová

Tým CK Metal
www.ckmetal.cz

6. 8. 2018
Anonym

Paríž určite áno, CK Metal resp. dopravná spoločnosť Expressbus Coufalík určite NIE.
Pozitívne hodnotím ubytovanie (premiere classe St Witz) ďalej od Paríža, ale vzhľadom na cenu logické, čisté, tiché aspoň pre nás (aj napriek blízkosti letiska) , raňajky francúzske – sladké. Pozitívne hodnotím snahu p. delegátky ohľadne nášho individuálneho programu, snahu riešiť vzniknuté komplikácie, poskytnuté informácie a tipy. Tiež oceňujeme humor vodičov a zabezpečenie raňajok formou párkov a večere – guláš, po príchode do Paríža.

Nepáčilo sa nám že CK spojila dva druhy zájazdu do jedného čo znamenalo, že program nebol úplne taký ako sme si objednali, preto sme sa rozhodli absolvovať väčšinu sami. Nerozumiem prečo sa program neprispôsobuje aj aktuálnemu počasiu…Vrcholom je pravidelne riešený problém, ktorý opisujú mnohé recenzie a to pokazený autobus – 3× ešte len počas cesty cez CZ, napriek tomu sme na ňom cestovali až do Paríža kde v nedeľu večer skolaboval – , , skapíňal, , na križovatke, nešli stierače, nedali sa zatvoriť dvere, či nefungovali smerovky… Takto sme cestovali v tme 30km na ubytovanie. Rozumiem, iná možnosť v tej chvíli nebola, ale keby sa problém s autobusom rieši už v CZ (zabezpečenie náhradného) tomuto sme sa mohli vyhnúť…Chvalabohu sme úspešne dorazili k ubytovaniu kde autobus úplne vypovedal a prišla poň už len odťahovka. To samozrejme skomplikovalo pondelkový program, do mesta sme sa dostali až na obed čo nás dosť ukrátilo o čas v meste. Nezabudnuteľný bol tiež náhradný autobus, v ktorom nás privítali poriadne nepríjemní šoféri, ktorí nám dali vedieť ako ich obťažovalo prísť po nás akoby pokazený autobus bola vina cestujúcich. Čerešničkou na torte bolo, keď nás vysadili na parkovisku , , úžasnej, , spoločnosti Coufalík, kde sme čakali vyše hodiny na ďalší autobus ktorí nás dopravil do BA.
K tomuto všetkému len toľko: áno, môže sa stať, že doprava zlyhá, ale nie keď zlyháva ešte len na začiatku cesty! Tu sa riskuje pokiaľ sa niečo nestane… Jednoznačne odporúčam CK zmeniť dopravcu alebo dopravcovi vymeniť autobusy za novšie a spoľahlivejšie. Po tejto skúsenosti by sme už s touto CK viac necestovali. PS.očakávam silné argumenty a popieranie zo strany CK ako pri ostatných negatívnych recenziách

Vyjadrenie partnera
CK Metal Pred 2 rokmi

Dobrý den,

chápeme Vás, ale odvážíme obrovské množství zákazníků a to znemaná, že je i větší předpoklad negativních recenzí, autobusy nám jezdí každý týden, proto je i předpoklad rozbití větší, ale vše bylo zajištěno a ohledně času jste neztratili ani minutu. Průvodce je zkušený a tyto zájezdy jsou koncipované tak, že se spojují a není nic narušené.
Tým CK Metal

17. 5. 2018
Monika s priateľmi

Paríž bol vynikajúci aj vdaka počasiu. Náročný, večer sme boli správne unavení. Pani delegátka bola perfektná, záležalo jej na tom, aby sme čo najviac videli z pamiatok a to sa jej aj podarilo. Dokonca nám dopriala viac než sme mali na plane. Ubytovanie bolo čisté, pekné, útulne. Raňajky sme čakali skromnejsie, preto sme boli milo prekvapení. Soféri autobusu ponúkali občerstvenie nealko, alko, kávu. Jazdu zvládli podľa plánu. Dakujem aj za mojich priateľov. :-) Aj ked sú ľudia, ktorí si vždy niečo nájdu a nepáči sa im, odporúčam takéto zájazdy každému, kto miluje spoznávať svet. Prajem veľa šťastia na cestách :-)

Pokiaľ nie je k dispozícii WC v buse, chcelo by to naplánovať prestávky trošku lepšie. Pán šofér ho potom spojazdnil. Moc sa mu to nepáčilo.

Vyjadrenie partnera
CK Metal Pred 2 rokmi

Dobrý den,

jsme velmi rádi, že se Vám zájezd líbil, a také Vám přejeme všechno dobré.

Tým CK Metal

9. 5. 2018
Ivana

Paríž je nádherné mesto, Eiffelova veža, múzeum Louvre, plavba loďou, výhľad z budovy na nočný Paríž a pod. pamiatky na výbornú skutočne sa mi to páčilo. Paríž určite odporúčam len nie touto cestovnou kanceláriou.

Cestovná kancelária ma veľmi sklamala, veľmi chaotické, neodborné, mechanické len aby bolo povedať ľudom do mikrofónu čo je kde a dosť, neochota. Doslova to bola dovolenka pre vodičov a sprievodkyňu, ktorá svojou arogantnosťou, neochotou a riskantnými postupmi po Paríži vyslúžila veľké mínus žiaľ. Vyskúšali sme mnoho autobusových zájazdov po veľkých európskych mestách ale žiadny nebol tak nepríjemný ako tento čo mi je veľmi ľúto. Pre aspoň trošku predstavy akým štýlom sa to viedlo boli neúplné informácie, sprievodkyňa keď ju bolo treba nebola snami, vždy sa ukázala len keď rozdala lístky a chodte metrom tam a tam, ľudia blúdili nevedeli čo robiť mali otázky no žiadne odpovede. Vodič po opýtaní kľúča na WC v autobuse sa tváril, že nepočuje po zopakovaní prosby bolo už jeho priateľke trápne tak mu to povedala znova a on odpovedal: „Nevím jestli jim dát nebo ne“. Pri vystúpení pri jednej zo zastávok boli dve skupiny, jedna čo pokračovala ďalej a druhá čo čakala pri autobuse, skupina pri autobuse potrebovala na WC tak po opýtaní sprievodkyne či nevie kde tu je najbližiše WC pretože nepokračujú ďalej bolo odpovedné „To je blbý“ a odišla preč. Cestou naspäť sme mali meškanie a aby stihli spoje na vlakovú stanicu v BA nás ubezpečovala, že odvoz je zabezpečený nemusíme sa báť čaká nás autobus a ihneď ideme ďalej do BA, samozrejme ona si vystúpila ešte skôr z busu niekde v Prahe a my sami išli do Brna, tam autobus síce čakal aj sme rýchlo nastúpili lenže opak bol pravdou, že musel čakať ešte aj na druhý autobus čo išiel oveľa neskôr ako náš tak nervózny všetci nadávali na ňu, na cestovku a i sám vodič bol z toho vykolajený aký chaos sa dial kde nevedela pravá ruka čo robí ľavá, celé zle. Čo sa týka ubytovania bol to ževraj 3 hviezdičkový ubytovací dom ale skôr mi to prišlo ako prerobená stará ubytovňa a najväčší gól bol, že Vám nad hlavou asi 300m lietali nonstop každé 2 minútu prúdové lietadlá na blízke letisko tak si dobre viete predstaviť ten hluk + ako sa zotmelo tak asi 15m od ubytovania za plotom bolo jazero kde začali strašne kvákať žaby ale že strašne to bolo niečo keď cez zavreté plastové okná počujete hlasno hluk prúdových motorov v noci a kvákanie žiab + klímu bola síce na izbe ale vôbec nefungovala proste 3 hviezdičkový ubytovací dom ale čo mohlo nešlo a čo Vám nepovedali boli takéto veci lietadlá nonstop nad hlavou či jazero plné kvákajúcich žiab vedľa, nefunkčná klíma a pod. Cestou naspäť sa ešte vychvalovala aké super služby nám ponúkla a lacné a kvalitné ale ľudia vôbec to nebolo lacné a po porovnaní by som jednoznačne vybral inú cestovku a do budúcna radšej overenú zákazníkmi pretože táto overená nebola a tak to aj dopadlo. Veľmi veľa nespokojných ľudí bolo na zájazde, neboli sme jediný kto to takto vnímal a bol pohoršený proste prístup otrasný, prvý a posledný krát českou cestovnou jedno veľké sklamanie, služby 0 bodov.

Vyjadrenie partnera
CK Metal Pred 2 rokmi

Dobrý den,

tito zákazníci dorazili pozdě a stále měli se vším problém. Z celého autobusu se jednalo o 4 zákazníky. Se zákazníkem jela průvodkyně, která je velký profesionál a vždy má dobré recenze, pokud nebyl ani hotel, který byl *** dobrý, kdy si zákazníci hotel pochvalovali, tak bohužel už nevíme, jak zákazníkovi zajistit lepší služby. Ostatní byli více než spokojeni.
Tak nevíme, kde je tedy problém a kvákající žaby neovlivníme. Ostatní zákazníci mohou vidět, že se zájezd líbil viz. jiná recenze :-)

Tým CK Metal

9. 5. 2018
Andrea

Bohatý program, krásne počasie, krásne prostredie, úžasní vodiči, výborná sprievodkyňa, kvalitný autobus aj ubytovanie. Holandsko je nádherná krajina. Zájazd odporúčam každému.

Nemám čo vytknúť.

Vyjadrenie partnera
CK Metal Pred 2 rokmi

Dobrý den,

jsme rádi, že se Vám zájezd líbil.
Děkujeme za hezkou recenzi.
Tým CK Metal www.ckmetal.cz, tel.: +420 547 385 464

25. 4. 2018
Anonym

- milí, ústretový a usmiaty šoféri
– krásny park mal len jednu chybu a to že tam bolo priveľa ľudí :D
– výlet na lodiach

plánovanie výletu mohlo byť lepšie.( napr. návšteva Amsterdamu a jeho prehliadka, prehliadka korza , pobyt v záhrade .) 9 hodín v parku na horúcom slnku bez možnosti sadnúť si je trošku veľa. Nočný Amsterdam je preľudnený na pozeranie a fotenie .

Vyjadrenie partnera
CK Metal Pred 2 rokmi

Dobrý den,

samozřejmě chápeme, ale jak je květinové korzo, tak to bohužel jinak nejde, protože průvod květin je v odpoledních hodinách a ze zákona musí mít řidiči 9hod. pauzu a nesmí se pohnout s autobusem, běžně v jiných termínech jste v Keukenhofu cca 4hod.
Děkujeme jinak za hezkou recenzi a jsme rádi, že se Vám zájezd líbil :-)
Tým CK Metal www.ckmetal.cz, tel.: +420 547 385 464

23. 4. 2018
Darina

všetci milí, ochotní, usmiati

1. 4. 2018
Anonym

Sprievodca, ktorý bol vždy milý, ochotný a vedel o pamiatkách všetko. Vodiči autobusu ochotní a milí.

Celý zájazd bola jedna katastrofa. Pre Slovákov určite. Cesta z Bratislavy do Ríma trvala 24 hodín !!!!! A to preto, že trasa bola cez ČR kde sme mali 3 nástupné zástavky pre Čechov + povinné státia.
Zájazd bol naháňačka s časom. Aby sme videli čo najviac, tak sme nemali možnosť ísť ani na obed. Prvý deň sme navštívili Rím. Po tej 24 hodinovej ceste sme na benzínke vybavili rannú hygienu a vyštartovali. Od 7 hodiny do 15 hodiny sme sa nezastavili, potom sme mali 2 hodiny voľno. Zničený sme o 17 hodine vyrazili do hotela, ktorý bol vzdialený 3 hodiny cesty autobusom. A druhý deň znova od 7:15 …
Zhodnoťte sami … Ale za mňa už nikdy viac

Vyjadrenie partnera
CK Metal Pred 2 rokmi

Dobrý den,

tento zájezd je velmi oblíbený a každý zákazník si musí projít program před zakoupením, aby věděl, jaké památky uvidí. Jedná se o přejezdy mezi městy, které jsou od sebe 300km, se musí počítat, že jede zákazník na hotel déle, poté je v hotelu **** 2 noci, druhý den jeli na hotel chvíli a to už zákazník nepíše. Jak píšete, průvodce byl ochotný, ale on musí zajistit také nějakou kvalitu, která je v podobě programu, v Římě měli zákazníci 3 hodiny volna u Colosea. U tohoto zájezdu máme tyto dvě první stížnosti, proto si myslíme, že jediný problém byl s Vesuvem, ale že začal padat sníh a vedení Vesuvu zavřelo Vesuv, to neovlivní nikdo. Bratislava se většinou naplní na dva autobusy, aby jela přímo do Říma v červnu. Pokud zákazník z Bratislavy jede např. do Francie, Holandska a dalších zemí přes ČR, tak musí vždy počítat s danou trasou. Tento zájezd je poznávací a ne pobytový, to je nutné si uvědomit.

Tým CK Metal

27. 3. 2018
Hana

Hotel bol fajn…

Autobus bol hrozný!!! Cesta trvala šialene dlho a bola nepohodlná!! Autobus nevhodný na tak dlhú cestu. V Cene bola len cesta autobusom a hotel. Organizácia celého výletu bola nedomyslená a velmi chaotická!!! Nedoporučujem tento zájazd !!!!!

Vyjadrenie partnera
CK Metal Pred 2 rokmi

Dobrý den,

tento zájezd je velmi oblíbený a rozhodně nebyl chaotický, jediný problém byl Vesuv, ale to nevěděl nikdo, protože Vesuvio sdělilo až v ranních hodinách, že zavřeli Vesuv, proto byl přesun, ale to, že začal padat sníh, nikdo nemohl ovlivnit. Ubytovaní jste byli v hotelu ****. Autobus byl rozhodně vhodný na tak dlouhou cestu, jednalo se o luxusní autobus, ale Neapole je daleko a s tím každý zákazník musí počítat.

Tým CK Metal

26. 3. 2018
Andrej

Ubytovanie bolo v poriadku pekne;) Autobus dobry pekny;) Vylet vysiel, pekne a lacne

Vsetko bolo v poriadku

Vyjadrenie partnera
CK Metal Pred 2 rokmi

Dobrý den,

děkujeme za hezkou recenzi, která nás vždy posune dál :-)
Tým CK Metal www.ckmetal.cz, tel.: +420 547 385 464

29. 1. 2018
Renáta

Krásne miesta, zaujímavé doplnujúce príbehy od sprievodkine. Krásny hotel v Neapole s vyhladom na more :)

Krásny hotel v Neapole uprostred najskaredsej casti mesta :( V autobuse bolo prílis chladno (klimatizácia asi nefungovala najlepsie – dole bolo teplo, hore na poschodí zima) :(

Vyjadrenie partnera
CK Metal Pred 2 rokmi

Dobrý den,

hotel byl ****, kde můžete i na pláž. Přijíždíte na hotel ve večerních hodinách, proto kdybyste měli hotel v Neapoli, tak stejně není dobré vycházet. V Neapoli hotel nebyl. Bohužel ohledně klimatizace, pro některé zákazníky chladí hodně a pro některé málo, toto není možné nikdy vyřešit na 100% spokojenost pro všechny.
Nespletla jste si hodnocení, když se Vám tak zájezd líbil?:-), 1* hvězda je nejhorší.

Tým CK Metal

21. 1. 2018
Anonym
9. 1. 2018
Martin

Mesto je pekne

Zla organizácia. Hotel hodinu cesty od amsterdamu. Zla informovanosť

2. 1. 2018
Lubomir

Dakujem ck za krasny vikend v parizi…super program pani sprievodkina vsetko zabezpecovala ohladne listkov venovala sa nam…luxusny autobus pekne pohodlny plus vynikajuci soferi ktory nam splnili kazde zelanie…program vynikajuci…hotel cisty utulny…nemame co vytknut…odporucujem kazdemu vyuzit zajazdy cez tuto cestovnu kancelariu…patri vam velke dakujem :)

Vyjadrenie partnera
CK Metal Pred 2 rokmi

Dobrý den,

velmi nás těší Vaše hodnocení, díky takovým pochvalám víme, že naše práce má smysl.

Tým CK Metal

11. 12. 2017
Zuzana

.

-

29. 9. 2017