SNOWLAND Valčianska dolina

SNOWLAND Valčianska dolina je športovo–rekreačné stredisko nachádzajúce sa na úpätí Lúčanskej časti pohoria Malá Fatra vo Valčianskej doline. Od mesta Martin je vzdialené 12,5 km. Svojim návštevníkom poskytuje až 8 upravovaných zjazdoviek všetkých náročnostných kategórií. Prepravu na ich začiatok zabezpečuje 7 vlekov, vrátane sedačkovej lanovky. 

Na toto miesto sa vybrala aj naša blogerka Evely, ktorá so svojou rodinou rada navštevuje výnimočné miesta.

Minulý zimu sme sa vďaka Zľavomatu vybrali ako rodina pozrieť lyžiarske stredisko Valčianska dolina, ktoré sa nachádza neďaleko Martina.  

Počas celej dovolenky sme nemuseli naštartovať auto, aby sme sa dostali k nejakému svahu. Ak by ste aj boli ubytovaní mimo svahu, je vám k dispozícii veľké parkovisko.

Ak máte deti v rôznych vekových kategóriach, tak ubytovanie na svahu je tá správna voľba. Pokojne sa viete rozdeliť a ak sa vašim starším deťom chce lyžovať, môžu zostať, a vy zatiaľ môžete uložiť vaše najmenšie na poobedný spánok. Ďalšie pozitívum strediska je, že je tam široký svah vhodný na učenie. Ponúka viacero lyžiarskych škôl, jednu sme aj využili. Po jednej hodine sme u dcéry videli pokrok, tak sme jej ju objednali aj na ďalšie dni.

V stredisku nájdete svah pre každého, pre úplného začiatočníka, stredného i dobrého lyžiara. Pre najmenších je tam škôlka s lyžiarskym pásom namiesto vleku.

Oddýchnuť si môžete na sedačkovej lanovke a je to celkom fajn priestor na príjemnú komunikáciu s vašimi dorastajúcimi deťmi.

Ak máte malé dieťa, poteší sa novým kamošom, môže si tľapnúť s Maťkom či Ķubkom, objať medveďa, či zoznámiť sa s tučniakmi. Okrem toho sa môže vydať objavovať zákutia odparkovanej lode priamo pod svahom. Vodník z neďalekého rybníka vám rozpovie svoju legendu. Takže ak nie ste lyžiar, určite sa zabavíte aj v okolí strediska.

Zohriať sa dá v reštauráciách, ktoré ponúkajú aj obedové menu. Je to komplexné stredisko, ktoré ponúka všetko. Dokonca sa po lyžovačke viete zohriať aj vo wellnesse hotela Impozant. A ak ostanete aj na večeru, varia tu mimochodom výborne, tak sa vaše deti môžu zúčastniť detskej diskotéky s maskotom Impym, ktorá sa uskutoční priamo v priestoroch reštaurácie. Alebo ak máte chuť na rodinnú súťaž v bowlingu, tak aj túto možnosť vám hotel ponúka.

Skipassy sa predávajú hneď pri parkovisku, v ponuke je široká škála variantov od 1-hodinového až po celosezónny. Za vašu pozornosť určite stojí 8-hodinový skipass, ktorý si viete preniesť aj do iných dní – keď máte malé deti, tento lístok určite oceníte ;). Ak sa najete v reštaurácii Humno, získate zľavu na skipassy. 

Lajk od maminy Evely

Najviac ma na stredisku zaujala možnosť ubytovania priamo pod kopcom, čiže v lyžiarkach môžete prejsť na svah priamo z hotela.