Rodinný včelí majer

Zabudnite na chvíľu, že máte pracovné povinnosti a urobte si oddychový výlet na Rodinný včelí majerNachádza sa necelých 40 km od Bratislavy a jeho súčasťou je aj mini zoo s farmárskymi zvieratami, ktoré môžete nakŕmiť a pohladkať. Počas prehliadky sa dozviete, ako tu vyrábajú domáci med, medovinu aj pivo, ktoré môžete aj ochutnať a zakúpiť si. 

Na toto miesto sa vybrala aj naša blogerka Janka, ktorá so svojou rodinou rada navštevuje výnimočné miesta.

Ak naozaj hľadáte miesto, kde by ste sa mohli odpútať od každodenného zhonu a stráviť príjemný deň s rodinou, návšteva Rodinného včelieho Majeru je to správne riešenie!

Pri vstupe do areálu vás privítajú (okrem príjemného personálu), rôzne zvieratká od poníkov, cez somárikov, prasiatka, ovečky, kozičky, sliepky, až po mačky a pravdaže strážne, ale pritom neuveriteľné prítulné psíky. Všetky zvieratá sú naučené a zvyknuté na kontakt s malými deťmi.

Potom dostanete malý fúrik plný dobrôt pre zvieratká a môžete začať veselo kŕmiť. Sprevádza vás pritom, samozrejme, zodpovedný človek, ktorý vám o zvieratkách všetko porozpráva – odkiaľ sú, ako sa volajú a čo majú najradšej.

Ak deti omrzia zvieratká, môžu sa zabaviť na trampolíne či preliezačkách. A to stále nie je všetko. Možnosť jazdy na poníkovi, veslovanie na loďke v jazierku alebo jazda na traktore, všetko v prítomnosti ochotného a príjemného personálu, je len ďalším skvelým zážitkom pre malých zvedavcov.

Ani dospelí však neodídu na prázdno – ako už názov miesta napovedá, navštívili sme včelí majer, takže včielky a výrobky z medu nemôžu chýbať. Dostanete možnosť ochutnať rôzne druhy medu vyrobeného priamo na majeri a nielen tie! Taktiež tu môžete vyskúšať rôzne druhy medového piva, účinky propolisu a ďalšie unikátne produkty. 

Jediným mínusom je chýbajúca navigačná ceduľa v obci, ktorá by vás k Majeru naviedla. Nejde však o chybu prevádzkovateľa, ale skôr o slabú ochotu v obci. Je to škoda, keďže Rodinný včelí majer veľmi dobre reprezentuje obec a my sa tešíme, že sa sem opäť čoskoro vrátime. A kto vie, možno už využijeme aj možnosť ubytovania priamo na majeri, aby sme načerpali ešte viac síl a príjemných zážitkov. 

Lajk od maminy Janky

Pocítiť liečivé účinky včielok je tu možné aj vďaka apiterapii, ktorú sme vyskúšali aj my. Bol to úžasný zážitok. Odchádzali sme oddýchnutí, s načerpanou novou silou a s príjemne unaveným dieťaťom.