Mestský park Lučenec

Mestský park patrí k obľúbeným rekreačným miestam v Lučenci. Je vybudovaný v netradičnej kombinácii francúzskeho, anglického a krajinského záhradného slohu a je plný veľkého množstva vzácnych drevín. Patrí medzi najkrajšie a najhodnotnejše mestské parky na Slovensku. 

Na toto miesto sa vybrala aj naša blogerka Ivulík, ktorá so svojou rodinou rada navštevuje výnimočné miesta.

Mestský park Lučenec, ktorý sa rozprestiera na ploche 17 ha, bol založený v roku 1884. Jedinečným ho robia aj majestátne staré a obrovské stromy, ktorých tu nájdete viac ako 35 druhov, podobne je to aj druhmi živočíchov. Nezaostávajú ani kvetinové záhony a celkom netradične vás hneď na začiatku, pri hlavnom vstupe do parku, privíta kvetinová dekorácia v podobe niekoľko metrovej labute, ktorá je symbolom parku.

Na deti tu čaká mini zoo s lamami, ovečkami, kozami, nezbedným káčerom, právom pretŕčajúcim sa pávom. Tiež sú tu holuby, perličky či bažanty. V umelo vybudovanom jazierku tu pokojne plávajú labute a kačice, ktoré môžete pozorovať z okolitých lavičiek.

Zóna pre deti je vybavená šmýkačkami, hojdačkami, pieskoviskom, kolotočom a inými atrakciami. Tiež tu nájdete detskú fit cestu, či prechádzku rozprávkovým lesom, kde môžete stretnúť dreveného žabieho princa a rôzne iné rozprávkové bytosti.

Park je prispôsobený aj na športové aktivity obyvateľov mesta. Okrem toho, že si tu môžete zabehať, pre fanúšikov korčuľovania je tu vybudovaná inline dráha a bodybuilderov zase poteší fit zóna so strojmi na cvičenie. 

Súčasťou bohatej ponuky parku je aj rozárium s fontánou, amfiteáter, pagaštanová alej, altánok, niekoľko odpočinkových miest na sedenie a všadeprítomné lavičky. Občerstviť sa môžete v reštaurácii Biela Labuť. Ani psíčkari neprídu skrátka – je tu špeciálne vyčlenené miesto na venčenie ich štvornohých miláčikov.

V parku sa myslelo ale aj na environmentálnu výchovu, hlavne tých najmenších. Veľmi zaujímavou a hravou formou cez rôzne informačné ale aj interaktívne náučné tabule sa môžete dozvedieť viac o vtačích druhoch žijúcich v parku, spoznať stromy na základe ich kmeňov, alebo sa započúvať do zvuku parku pri panely „Melódia vo vetre“. Všetko toto je pre návštevníkov parku bezplatne k dispozícii každý deň, v čase od 6:00 do 22:00.

Park je tiež miestom pre rôzne podujatia, koná sa tu napríklad medzinárodná výstava psov či najrôznejšie detské akcie. Program aktivít si môžete vyhľadať na oficiálnej stránke mesta Lučenec. 

Lajk od maminy Ivulík

Návšteva parku je činnosť, ktorá do zoznamu aktivít mamičiek s deťmi určite patrí. Od skorej jari do neskorej jesene tu trávime toľko času, koľko len môžeme.