ZOO Krakov

Krakovská zoologická záhrada sa rozprestiera na ploche 20 hektárov a nachádza sa v nej približne 270 druhov zvierat. Vďaka nenáročnému rovinatému povrchu zvládnu prechádzku v areáli všetky vekové kategórie – deti i starší návštevníci. Záhrada je situovaná v krásnom lesoparku Wolski, v ktorom sa okrem iného nachádza i náučný chodník, množstvo cyklotrás a značených turistických trás. 

Na toto miesto sa vybrala aj naša blogerka Milena, ktorá so svojou rodinou rada navštevuje výnimočné miesta.

Krásna zoo plná zelene i vzácnych druhov zvierat

V krakovskej ZOO našlo svoj domov vyše 1400 zvierat. Patrí k nim aj ohrozený slon indický, Rothschildova žirafa, kôň Przewalského, trpasličí hroch, malá panda či levhart snehový. Úžasný je výbeh žiráf, kde sú k vám tieto nádherné zvieratá naozaj blízko. Ďalšia veľmi vydarená expozícia je výbeh tučniakov. Užijete si tu ich roztomilé vyvádzanie pod vodou. 

Ak budete mať hlad, môžete sa občerstviť pred areálom ZOO alebo priamo v ňom (k dispozícii budete mať niekoľko stánkov s drobným, rýchlym občerstvením a zmrzlinou). Klasickú reštauráciu v zoologickej nenájdete, takže nie je na škodu si zbaliť so sebou aj nejaké vlastné jedlo. Celý areál je krásne udržiavaný a veľmi čistý. Široké cesty sú lemované upravenou zeleňou. Nechýbajú ani udržiavané toalety a množstvo lavičiek, pri ktorých sa môžete zastaviť a oddýchnuť si. Pre deti je k dispozícii detské ihrisko. Dobre sa tu budete cítiť aj počas teplejších mesiacov, všade navôkol je množstvo stromov, ktoré vrhajú príjemný tieň. 

V ZOO sa tiež koná množstvo rôzne zameraných akcií. Ich zoznam nájdete na webovej stránke záhrady alebo na Facebooku. Ak sa chcete vyhnúť čakaniu v rade pred pokladňou, odporúčam kúpiť si vstupenky online. A ak budete chcieť tento výlet podniknúť počas sezóny alebo víkendu, určite si privstaňte. 

Parkovanie je potrebné vychytať 

Priamo pri zoologickej záhrade sa nachádza malé strážené a spoplatnené parkovisko pre 35 áut. Ďalšie parkovisko je vzdialené viac ako 1 km od vstupu – sem sa vojde už 480 automobilov. Na miesto sa môžete dostať i autobusom č. 134, ktorý vás zavezie priamo pred areál ZOO, čo je určite vhodnejšie pre rodiny s malými deťmi i pre starších návštevníkov. Od vzdialenejšieho parkoviska totiž musíte ísť stále do kopca, čo žiaľ považujem za celkom veľké mínus. Táto trasa naviac nie je vhodná ani pre mamičky s kočíkom. Určite tiež odporúčam vziať si so sebou hotovosť, kartou je možné zaplatiť si jedine vstup. Parkovanie, lístky do autobusu a občerstvenie zaplatíte jedine v hotovosti. 

Lajk od maminky Mileny

Najmenší návštevníci určite ocenia kontaktnú minizoo, kde si môžu pohladkať a nakŕmiť zvieratká. Za obdiv tiež stoja i miestne teráriá a rybičky a môžete sa tešiť aj na komentované kŕmenie slonov, mrožov a tučniakov.