Je nám to ľúto, ale ponuka už vypršala. Jej detail si môžete prezrieť nižšie.

Dopestujte si hríby vo vlastnej záhrade

Nenechajte si ujsť nové ponuky podniku Dandy & Bubo s.r.o.

Postrážime, aby vám už žiadna nová ponuka neutiekla.

Upozorniť na nové ponuky

Podobné ponuky, z ktorých si určite vyberiete

Zobraziť viac podobných ponúk

Zobraziť pôvodnú ponuku
Ukončené
7,80 €

V cene:

Môžete využiť do:

30. 6. 2014

Ako objednať tovar:

 • Uplatnenie kupónu: Objednávku vykonáte cez http://objednavka.info, vyplníte všetky potrebné údaje, vyberiete zľav. portál Zľavomat, vyberiete tovar , , Huby , , a do poznámky uvediete kompletné číslo kupónu.
 • Poštovné: je zarátané v cene kupónu.
 • Dodanie tovaru: do 14 dní od objednávky.
Viac informácií ako objednať tovar

Kde uplatniť:

Dandy & Bubo s.r.o.

objednavka.info

všetko

Info

Nie ste ranné vtáčatá a pri zbere húb v lese vám ich vždy všetky vyzbierajú rýchlejší hubári? Vypestujte si huby vo vlastnej záhradke a môžete si v pokoji pospať!

V rámci ponuky vám prinášame balenie 10g sadbu lesných húb a to vrátane poštovného! Nechýba ani podrobný návod sadby a následnej starostlivosti.

Mix tých najobľúbenejších húb obsahuje:

 • Hríb hnedý 
 • Hríb smrekový 
 • Rýdzik pravý 
 • Kozák brezový 
 • Kozák osikový 
 • Masliak obyčajný 
 • Vatovec obrovský 
 • Hliva ustricová

Na výsadbu húb je teraz ideálne obdobie, aby sa sadba stihla uchytiť a v lete ste mohli žať vyrastené huby. Ak by ste s výsadbou chceli z akéhokoľvek dôvodu počkať, nie je to problém, sadivo možno 2–4 mesiace uchovať v chladničke v teplote do 6 ° C a potom vysadiť.

Biela pleseň nie je na závadu, naopak je dôkazom, že je sadba živá. Výsadbu možno uskutočňovať kedykoľvek mimo obdobia mrazov a prízemných mrazov.

Aplikácia sa vykonáva na jedno miesto a odtiaľ sa potom rozrastá do okolia. Aplikáciu zvládne podľa priloženého návodu aj úplný laik, nemusíte mať teda obavy.

Vo výnimočných prípadoch sa môže stať, že sadivo rodí až druhý rok po vysadení.

Návod pre výsadbu a pestovanie húb na záhradke

Odporúčame zasadiť viac balení, v každom balení sú jeden-dva druhy dominantné, ktoré prerazia.

Obdobie: jar, leto, jeseň

Obsah balenia: Balenie obsahuje naočkované obilie myceliem danej huby

Vyber stanovišťa:

Pred samotnou výsadbou je najdoležitejší správny výber stanovišťa. Všetky zmienené huby majú totožné či podobné nároky. Huby nemajú radi príliš veľkú intenzitu slnečného žiarenia a preto je ideálne pre výsev zatienené miesto zo západnej strany.

Obecne sa odporúča huby vysadiť čo najbližšie k stromu (dub, buk, breza, hrab, smrek, borovica, tuja). Nemusíte sa obávať degenerácie stromu, podhubie je v symbiotickom vzťahu s jeho koreňmi.

Pôda:

Hubám sa darí v mierne kyslých rašelinistých podach s vyšším obsahom prírodných dusičnanov. Prírodným indikátorom pre takúto pôdu je výskyt žihliav. 

Doba sadby:

Pre výsev je vhodné obdobie od apríla do novembra. Vysievať sa može aj mimo toto obdobie ale je nutné dbať na to, aby nebola poda zmrzlá. Ak sa podhubie dosledkom poklesu teplot pod bod mrazu neuchytí, nie je možné s úrodou počítať.

Sadba:

Vlastné sadenie prebieha tak, že rýľom vyryjeme časť drn (čo najbližšie, najlepšie na úpätie vybraného stromu) o sile 3 cm a rozmeroch 30 × 30 cm tak, aby boli obnažené korene porastu (trávniku). Obilie napustené myceliom húb opatrne vyberieme z obalu a rukou rozdrobíme do vzniknutej jamky (používame gumové rukavice). Vyrytý drn okamžite vrátime na pôvodné miesto a mierne prišľapneme. Tato operácia musí prebiehať čo najrýchlejšie, aby nedošlo k vyschnutiu a narušeniu koreňov a aby po návrate vyrytého drnu na pôvodné miesto bola zaručá ich životaschopnosť.

Zálievka a hnojenie:

Do miesta osadeného sadbou je dobré nahrabať starší rozpadnutý kompost alebo chlievsku mrvu a pokropiť odstatou vodou. Prihnojovanie je vhodné len 1X za rok a iba za daždivého obdobia či v zime, keď je podhubie v kľude.

Umelé hnojiva nepoužívať, došlo by k zničeniu podhubia!

Zálievku je potrebné prevádzať každý deň po dobu 14 dní, alebo do príchodu dažďových prehánok.

Rast a zber

Hubové mycelium sa po mesiaci začne samovoľne rozrastať do okolia (obaľovať korene stromov). Prvé plodnice môžeme očakávať v ten istý rok výsadby v lete – začiatku jesene, ale je možné, že až za 2 roky. Nasadenie plodníc sa nedá ovplyvniť. Rovnako ako v prírode, jeden rok je všade húb hojne a druhý rok jednoducho nerastú. Prvý zber príde v závislosti na podmienkach a rýchlosti, ako sa podhubie rozrastie. Pri zmesi lesných hub sa objavia plodnice vždy len jedného druhu.

Skladovanie výsadby:

Sadbu je vhodné skladovať na temnom mieste pri teplotách do 6°C. Pri týchto teplotách vydrží 2–4 mesiace.

Prajeme vám mnoho úspechov pri pestovaní a veľkú úrodu. Neprepadajte skepse, ak vám sadba nezačne plodiť prvý rok výsadby. Ide o hubu, ktorá si musí vytvoriť podhubie, čo niekedy trvá. Plodnice sa objavia v okamihu, keď to najmenej očakávate.

Ako objednať tovar

 • Uplatnenie kupónu: Objednávku vykonáte cez http://objednavka.info, vyplníte všetky potrebné údaje, vyberiete zľav. portál Zľavomat, vyberiete tovar , , Huby , , a do poznámky uvediete kompletné číslo kupónu.
 • Poštovné: je zarátané v cene kupónu.
 • Dodanie tovaru: do 14 dní od objednávky.