Noc v atómovom kryte pod Špilberkom: exkurzia aj retro raňajky v mliečnom bare

26 zákazníkov
Platnosť až do mája 2019Online rezervácia
Vtipný aj ľahko mrazivý návrat do minulosti
Vtipný aj ľahko mrazivý návrat do minulosti
Poučná prehliadka miest súvisiacich s totalitou
Poučná prehliadka miest súvisiacich s totalitou
Raňajky v mliečnom bare Marcela Ihnačáka
Raňajky v mliečnom bare Marcela Ihnačáka
2 osoby, 2 dni (1 noc)

Termín

V období do 31. 5. 2019 podľa dostupných kapacít. Váš termín sa zarezervuje automaticky zakúpením voucheru.

V cene balíčku

 • 1× noc v protiatómovom kryte pre 2 osoby
 • 1× raňajky pre oboch v retro Mliečnom bare šéfkuchára Marcela Ihnačáka
 • 1× 0,7 l sektu na izbu
 • Prehliadka expozície 10-Z pre 2 osoby
 • Exkurzia v bunkri pre oboch

Strava

Raňajky

 • Online termíny: Zakúpením voucheru je automaticky vytvorená záväzná rezervácia termínu, hotel už nie je potrebné ďalej kontaktovať. V prípade, že budete potrebovať izbu s prístelkou, overte si jeho dostupnosť telefonicky či e-mailom pred zakúpením voucheru.
 • Prípadné otázky na telefóne +420 542 210 622. 
 • Čo so sebou: Nezabudnite si spacák, prípadne vám na mieste za príplatok požičajú retro vojenský. Vziať si môžete aj svoje uteráky a vankúše alebo si požičať dobové vybavenie z 80. rokov. A pribaľte si teplejšie oblečenie, kryt má celoročnú teplotu 14 ° C a zvýšenú vlhkosť (v pobytových častiach sa mierne prikuruje). 
 • Pobyt je určený primárne pre 2 dospelé osoby.
 • Prístelka je možná za poplatok 350 Kč po dohovore - podľa kapacitných možností jednotlivých pobytových miestností.
 • Predĺženie pobytu je možné len po dohovore vopred.
 • Pobyt so zvieratami nie je možný.

Online termíny: Voucher na konkrétny termín nie je možné stornovať. Je možná iba zmena rezervácie, a to najneskôr 14 dní dopredu. Pri neskoršej zmene alebo nedostavení sa na pobyt voucher bez náhrady prepadá. Takýto voucher nie je možné ani refundovať. Zmena je možná maximálne raz alebo po dohode s recepciou. Pre zmenu prosím kontaktujte zákaznícke oddelenie Zlavomat.sk na e-maily podpora@zlavomat.sk či telefóne +421 232 117 321.

83,84 € 75,00 €
Online rezervácia
83,84 € 75,00 €
Vyberte termín
PoUtStŠtPiaSoNe
Termín:   Zrušiť   Vyberte termín
Kúpiť na termín

Pozor, pozor, v Brne hrozí vypuknutie nekontrolovateľnej nudy! Vezmite si to najnutnejšie a schovajte sa pred ňou v kryte 10-Z!

Evakuujte sa pred hroziacou nudou! Miesto, kam jej pazúry zaručene nedosiahnu, je priamo pod Špilasom. V atómovom kryte 10-Z sa tak trochu vrátite do minulosti, ktorú by síce nikto vracať nechcel, ale je dobré si ju čas od času pripomenúť a nezabudnúť na ňu.  Ste pripravení na nevšedný zážitok?

Noc ako v bavlnke (z 80. rokov)

Táto noc bude jednoznačne jedinečná a „luxusná“: ubytovať sa môžete napríklad na maródke, v kancelárii SNB, v služobnej civilnej obrane a na ďalších miestach, kde ste pravdepodobne ešte nezaspávali. 

Tešte sa na posteľ, ktorú si možno pamätáte z nemocníc alebo táborov. Veci si naskladáte do praktických skríň zvaných „univerzál“ a dobové sú aj zdieľané sprchy, kde vykonáte očistu. Nezabudnite si spacák (poprípade si požičajte retro vojenský).

A psst,  prepa­šovali vám sem aj fľašu sek­tu,  ktorú si so svojím spolubý­vajúcim vychut­náte priamo na izbe!

Mobily pokojne nechajte doma. Medzi ďalšími vecami okrem nudy, ktoré tu nenájdete, sa nachádza aj telefónny signál. (môžete skúsiť, či sa niekam dovoláte z klasických pevných liniek, na ktoré tu narazíte). Čo tu ale na počudovanie sa frčí, je Wi-Fi (ako toto súdruhovia dokázali?), takže nemusíte panikáriť, že by vám niečo ušlo z vonkajšieho sveta. 

Exkurzia s fundovaným výkladom

Na vašu bezpečnosť a poriadok bude dohliadať niekoľko uniformovaných súdruhov, na zapožičanie je k dispozícii dobová tlač ako Rudé právo a 100 + 1. Ďalej vás čaká prehliadka expozície a exkurzia do bunkra, počas ktorej tieto priestory preskúmate centimeter po centimetri. Budete si môcť prezrieť pôvodnú techniku a trebárs aj skúsiť zaujímavé dobové oblečenie. 

Keď už je reč o oblečení: Zoberte si teplé veci so sebou! Kryt má celoročnú teplotu 18°C a zvýšenú vlhkosť. Je vetraný a v ubytovacích častiach sa mierne prikuruje, jeho klímu možno prirovnať k pobytu vo vínnej pivnici. Takže úloha je jasná – pribaľte si do evakuačného kufríka aj teplú výbavu!

Raňajky v dobovom mliečnom bare

Až sa doružova vyspíte, budu vás čakať na zraze v mliečnom bare Marcela Ihnačáka (skupinová rozcvička v pláne nie je, ale pokojne si vychutnajte súkromnú). Tu pre vás budú pripravené pravé retro raňajky servírované na taký riad, ktorý keď uvidíte, celkom pravdepodobne vám ujde „Jeee, to sme mali doma aj my.“

Trocha histórie

Janka

Waw, atmosfera dokonala, prijemny personal, bunker sa nachadza v blizkosti centra, prehliadky budnka aj Brna boli dostacujuce

V pripade, ze pojdete autom, treba ratat naklady na parkovne cez tyzden 30kc/hod cez vikend 20kc/hod

Janka

Waw, atmosfera dokonala, prijemny personal, bunker sa nachadza v blizkosti centra, prehliadky budnka aj Brna boli dostacujuce

V pripade, ze pojdete autom, treba ratat naklady na parkovne cez tyzden 30kc/hod cez vikend 20kc/hod

Protiletecký a protiatomový kryt 10-Z
Husova ulice, Brno, 60200, naproti č.p. 12

Protiletecký a protiatomový kryt 10-Z

Husova ulice, Brno, Česká republika 🇨🇿, naproti č.p. 12

Zobraziť na mape
Check in od 15:00 – Check out do 10:00
Vybavenie a služby
Internet zadarmo
U nás sa nefajčí
Ako uplatniť
Deti
Príplatky
Storno podmienky

Chýbajú vám nejaké ďalšie informácie?

1 Spýtajte sa nás na čokoľvek
Kalkulácia ceny
O podniku
Protiletecký a protiatomový kryt 10-Z
Južná Morava - Česko
Husova ulice, Brno, 60200, naproti č.p. 12
Viac o podniku