Jednorazový vstup na kurz „Farbami a ťahmi velikánov umenia – Impresionizmus“

25,00 € 19,90 Pozrieť ponuku
5,0 / 5 ArtBloom - school of art (kontakt) Bratislava (mapa) 1 zákazník

Prehľad ponuky

Kontakt
Dnes otvorené: 10:00–13:00 16:00–21:00
Tematické maľovania
Slávny velikáni
Skúsený výtvarník
Varianty (1)

Termín

Platnosť do 30. 6. 2020.

V cene

Jednorazový vstup"Farbami a ťahmi velikánov umenia – Impresionizmus"

  • Čas: pravidelne pondelok: 16:00 –18:00 a štvrtok: 16:00 –18:00
  • Lektor:Mgr. Dáša Krajčovič
  • Obtiažnosť: začiatočník
  • Max. počet miest na hodinu: 10 ľudí
  • Cena zahŕňa všetky výtvarné pomôcky a materiál 

V prípade, ak sa nemôžete dostaviť na dohodnutý termín, oznámte to čo najskôr na tel. č. +421 915479110

Využite body zo zamestnaneckých programov. Na túto ponuku môžete využiť body týchto benefitných spoločností:

Ako funguje prevod benefitných bodov?

25,00 € 19,90 €
25,00 € 19,90 €
Tematické maľovania
Slávny velikáni
Skúsený výtvarník

Navštívte prvé zo série ôsmich tematických maľovaní, kedy sa každé bude venovať inému slávnemu velikánovi a smeru, do ktorého zapadal. Nechajte sa inšpirovať týmito umeleckými dušami a vytvorte aj vlastné obrazy, ktoré odzrkadlia váš svet.

V priebehu série stretnutí si každé 4 týždne predstavíte jedného umelca, ktorý sa preslávil svojím individuálnym a jedinečným štýlom. Zameriate sa na to, akým bol človekom, ako vnímal svet okolo seba a ako sa to nakoniec prenieslo aj do jeho umeleckého rukopisu. Premiestnite sa pomyselne na chvíľu do doby kedy žil, do mesta kde býval, do zážitkov, ktoré tam mohol prežívať a popritom sa prizriete aj na diela jeho súčasníkov, či priamo umelcov tvoriacich v podobnom prostredí a nálade.

V najbližších mesiacoch sa tieto hodiny maľby budú postupne otvárať so zreteľom na autorov: I. Claude Monet (impresionizmus), II. Vincent van Gogh (postimpresionizmus), III. Frida Kahlo (živelná mexická duša), IV. Paul Klee (experiment, hravosť, Bauhaus), V. Salvador Dalí (surrealizmus), VI. Jackson Pollock (all-over painting, gestická abstrakcia),  VII. Kacušika Hokusai (japonské umenie), VIII. Alfons Mucha (hravá secesia).

Kurz bude nielen príjemným posedením pri dielach umelcov z dejín umenia, ale aj tvorivým priestorom pre vznik vašich vlastných diel. V priebehu kurzu by mohli vznikať unikátne diela inšpirované náladou, pocitom, či emóciou z tvorby práve preberaného umelca, ktoré si však budú zachovávať najmä subjektívne cítenie tvorcu samotného obrazu. V priebehu hodín si vždy predstavíte aj využitie jednej z techník, ktorú daný umelec používal najviac, ktorou tvoril najradšej. Počas prvého celku venovaného impresionistom budete objavovať rôzne možnosti využitia akrylových farieb.

Všetky tieto veci budú prepojené najmä s príjemnou a pokojnou atmosférou, jemnou hudbou a vôňou upokojujúceho čaju.

Kurz je ideálny pre dospelých – začiatočníkov, študentov, pracujúcich či oddychujúcich – hlavne  pre každého, kto chce na chvíľku uniknúť z reality pomocou umenia, a to nielen rozhovorom, ale aj bohatstvom farieb a dynamikou ťahov vlastnej ruky. 

25,00 €
19,90