Je nám to ľúto, ale ponuka už vypršala. Jej detail si môžete prezrieť nižšie.

Jedľa kaukazská – živý a voňavý vianočný stromček

Nenechajte si ujsť nové ponuky podniku skvelyobchod.sk

Postrážime, aby vám už žiadna nová ponuka neutiekla.

Upozorniť na nové ponuky

Podobné ponuky, z ktorých si určite vyberiete

Zobraziť viac podobných ponúk

Zobraziť pôvodnú ponuku

Prehľad ponuky

Ukončené
28,99 €

V cene:

Vianočný stromček „Kaukazská jedľa“

  • Druh: Kaukazská jedľa
  • Výška: 175 – 200 cm
  • Dĺžka ihličia: cca 3 cm
  • Farba: Sýtozelená
  • Krajina pôvodu: Dánsko 

Doručenie:

Kuriér
5,99 € (9 prac. dní)

Doručuje obchod:

Je známa pre svoju krásu, pravidelný tvar a bohatú korunu. Má charakteristickú, sýto zelenú farbu a ihličie dlhé približne 3 cm. Kaukazská jedľa – privezte si aj vy domov tú pravú vôňu Vianoc.

GARANCIA DODANIA do VIANOC pri objednávkach realizovaných a odoslaných najneskôr do 17.12.2020.

Tí, čo kupujú umelé stromčeky, argumentujú: „Neničíme lesy, správame sa ekologicky“. Ale to nie je tak úplne pravda. Umelý strom získava svoj ekologický význam len v prípade, ak by ho jeho majiteľ využíval dlho – 20 a viac rokov. Väčšina ľudí ale umelé stromčeky mení v oveľa kratšom čase, čo zaťažuje životné prostredie omnoho viac než tradičná ťažba. Umelé stromy sa vyrábajú z plastu, hliníka a ďalších neekologických materiálov, putujú k nám do Európy z Číny, pričom za sebou zanechávajú veľké emisné stopy. Nemalým problémom je tiež likvidácia umelých stromčekov, ktorá k životnému prostrediu nie je práve šetrná.

Oproti tomu živé stromy sa nedovážajú z takej diaľky. Na ich prepravu sa teda nepoužívajú lode, ktoré v kontexte nákladnej prepravy zaťažujú životné prostredie najviac. Ťažba vianočných stromov je navyše prísne regulovaná a nesmie prebiehať inde než na plantážach na to určených a neustále obnovovaných. Stromy sú teda na tento účel pestované.

Normandská jedlička je pestovaná v Dánsku, kde má najvhodnejšie poveternostné podmienky. Vzhľadom k blízkosti Dánska od Slovenska nie je potrebné stromčeky zrezať mesiace pred Vianocami, a preto vydržia dlho krásne a voňavé.

UPOZORNENIE: Kedže sa jedná o živý strom, veľkosť sa môže mierne líšiť. 

Adresa pre prípadné vrátenie tovaru:

Peter Rusnák

Vavrečka 323

02901 Vavrečka